17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türk Prysmian Kablo, Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi ile iş güvenliğine dikkat çekiyor

Türk Prysmian Kablo, Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi ile iş güvenliğine dikkat çekiyor

Kablo sektörünün öncüsü Türk Prysmian Kablo, iş kazalarını azaltmaya yönelik sıfır ve ötesi anlayışı çerçevesinde Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programını hayata geçirdi. Üç yılda tamamlanması hedeflenen program kapsamında tüm çalışanlar hem gözlemci hem gözlemlenen olarak görev yapacak ve birbirinden farklı pek çok eğitim alacaklar.

Çalışanların sağlık, refah ve güvenliğini her zaman en üst seviyede tutan Türk Prysmian Kablo, işyerinde oluşabilecek kaza ve yaralanmaları sıfıra indirmek hedefiyle Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programını hayata geçirdi.

İş güvenliğini şirket kültürünün bir parçası haline getirerek Türk Prysmian Kablo bünyesinde oluşabilecek iş kazalarını en aza indirip güvenli çalışma ortamı oluşturmayı hedefleyen program ile Yönetici, Gözlemci ve Çalışanlar için özel programlar oluşturuluyor. Üç yıllık bir süreçte tamamlanması planlanan program kapsamında, tüm çalışanların katılımı ve bilinçlenmesi hedeflenerek farkındalık sağlanacak.

Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programının detayları çalışanların katılımıyla düzenlenen bir etkinlikte paylaşıldı. Tiyatro gösterileriyle iş güvenliğinin öneminin anlatıldığı etkinlikte Türk Pyrsmian Kablo çalışanları iş kazalarını önlemek hedefiyle tüm iş güvenliği önlemlerine riayet edeceklerine dair söz verdi.

“Bu yolculukta iş güvenliği, kültürümüzün bir parçası haline gelecek”

En önemli önceliklerinin çalışanlarının sağlık ve refahı olduğunu vurgulayan Türk Pyrsmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan konuyla ilgili şöyle konuştu: “Türk Prysmian Kablo’da çalışanlarımızın gün sonunda evlerine ve ailelerine sağlıkla dönmeleri, kendilerini güvende hissettikleri bir çalışma ortamına sahip olmaları en önemli önceliğimiz. İş güvenliği konusunda bugüne kadar pek çok eğitimler, İş Güvenliği Haftası kapsamında seminerler gerçekleştirdik. Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programı ile iş kazalarında sıfır ve ötesine ulaşma sözü veriyoruz ve bu hedef doğrultusunda iş güvenliği alanında her çalışanın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini kültürümüzün bir parçası haline getiriyoruz.”

Yönetim kadrosundan sahaya kadar eğitim
Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programında yönetim kadrosundan sahaya kadar her çalışanın eğitim alacağını belirten Ülkü Özcan, “Bu program sadece bir eğitim değil aynı zamanda tüm çalışanların en tepeden başlayacak şekilde dahil edilerek tasarlandığı bir yolculuk. Bu yolculukta gözlem yapmayı, doğru sorular sormayı, birbirimizi eleştirmeden doğru davranışı tespit etmeyi öğreniyoruz. Bu süreçte, çalışanlarımızdan aldığımız destekten dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Davranış Odaklı Güvenlik Yönetimi programı ile tüm çalışanlarımız, yönetimimizin taahhüdünü yüksek sesle duymuş ve iş güvenliğinin çok önemli bir değerimiz olduğunu bir kez daha anımsamış oldular” dedi.

Kablo sektöründe sahip olduğu ISO 45001 belgesini alan ilk firma olan Türk Pyrsmian Kablo, uzun yıllardır iş güvenliği ile ilgili kalıcı aksiyonlar alarak ve sistematik çalışmalar yaparak çalışanlarının iş güvenliği kapsamında bugüne kadar pek çok eğitim almasını sağladı. Ek olarak, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çerçevesinde, şirket tarafından alınan hizmetler ve sürdürülen faaliyetlerin tamamının çevreye olan etkileri tespit ediliyor, bu etkilerin ortadan kaldırılması veya etkinin en aza indirilmesi konusunda sürekli olarak çalışmalar yapılıyor. Tüm bu çalışmalar, üst yönetim tarafından tespit edilen Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. Çevre ve İş Güvenliği Politikası doğrultusunda, sürekli iyileştirme felsefesi ile gerçekleştiriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ