25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA çeşitli yeniliklerle Wire 2024’te (Salon 9, Stand A41)

SIKORA çeşitli yeniliklerle Wire 2024’te (Salon 9, Stand A41)

Yenilikçi ölçüm, kontrol ve ayrıştırma teknolojileri üreticisi SIKORA, 15 – 19 Nisan tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenecek Wire 2024’te kablo üretiminde kalite kontrol ve maliyet optimizasyonuna yönelik mevcut, geliştirilmiş ve yeni ürün yelpazesinin tamamını sunacak. Ziyaretçiler ayrıca dünya prömiyerleri yapılacak üç ürünü sabırsızlıkla bekleyebilir.

“İleriye doğru”: Yeni ürünlerin dünya prömiyeri SIKORA, Wire 2024’te kablo üretim hatlarına yönelik ölçüm teknolojisi segmentini yeniden tanımlayan üç yenilikçi ölçüm cihazını tanıtacak. “İleriye Doğru” pazarlama kampanyası, SIKORA’nın müşterilerine geleceğe yönelik çözümler sunma konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Kampanya, üç yeni sistemi daha fazla gelişme vaadi ve ilerleme sözü veriyor.

“Yeni ürünlerle ölçüm teknolojisine hareket getiriyoruz. SIKORA Kurumsal İletişim Başkanı Katja Giersch, müşterilerimiz, performanslarıyla yol göstermeye devam eden ve üretimde verimliliğin ve maliyet verimliliğinin artırılmasına önemli katkı sağlayan güvenilir, geleceğe yönelik ürünleri sabırsızlıkla bekleyebilirler” diyor.

X-RAY 8000 ADVANCED/NXT: CV hatlarında oldukça verimli

Güç kablosu üretimi alanında X-RAY 8000, 30 yılı aşkın süredir hassas ölçümler ve maksimum güvenilirlik sağlıyor. Faydaları, üretim sırasında kabloların kalitesini güvence altına alması, malzeme ve maliyet tasarrufu sağlamasıdır. Tel konusunda SIKORA, çapraz kafadan hemen sonra CV hatlarında kabloların et kalınlığını, eksantrikliğini ve çapını ölçen, X-Ray teknolojisine dayalı 3. nesil ölçüm sistemi X-RAY 8000 ADVANCED’i sunuyor. Bu nedenle gecikmeden merkezleme ve kontrol için ölçüm değerleri sağlar.

Öne çıkan bir diğer özellik ise CV hatlarının sonunda nihai ürün boyutlarını hem yatay hem de dikey olarak ölçen X-RAY 8700 NXT’dir. SIKORA ölçüm sistemleri kullanılarak üretimin hem başında hem de sonunda kablonun üç katman yalıtımının da büzülme değerleri belirlenir. Bu, maksimum verimlilik için optimum proses kontrolünü sağlar.

PURITY SCANNER ADVANCED: Güç kablolarının yalıtımı için saf plastik granüller
Özellikle yüksek gerilim ve denizaltı kablolarının üretiminde, üretim sırasında oluşabilecek kirlenmelerin enerji kablolarının izolasyonuna girmemesi esastır. PURITY SCANNER ADVANCED, granüllerdeki 50 μm’ye kadar metal gibi yabancı maddeleri tespit etmek için X-Ray teknolojisini ve optik kameraları kullanır ve yabancı maddeleri otomatik olarak ayırır. Bu, yalnızca saf malzemenin kullanılmasını sağlar, arızaları en aza indirir, kablo kalitesini garanti eder ve kontrol maliyetlerini önler. Sistemin işlevi ve faydaları, hibrit bir görsel kullanılarak Wire’da açık bir şekilde gösterilecek.

X-RAY 6000 PRO: Yalıtım ve kılıf hatlarında dikkate değer miktarda maliyet tasarrufu
SIKORA, X-RAY 6000 PRO ile X-Ray sistemi ailesinin bir üyesini daha tanıtıyor. Bu sistem, izolasyon ve kılıf hatlarında sürekli olarak et kalınlığı, eksantriklik ve çap hakkında ölçüm verileri sağlar. Bunlar ECOCONTROL 6000 işlemci sisteminin monitöründe açıkça görüntülenir. X-RAY 6000 PRO, ekstruderden sonra, iki soğutma bölümü arasında veya soğuk ölçüm için hattın sonunda kullanılabilir. Sistem, devreye alındığı ilk günden itibaren et kalınlığının izin verilen en küçük değere indirilmesini sağlar. Bu, kullanıcı için önemli miktarda malzeme ve maliyet tasarrufu sağlar.

FIBER 6000 Serisi: Optimum gerilim ölçümü için ayırt edici ölçüm oranı
SIKORA’nın FIBER 6000 Serisi ölçüm kafası modelleri en yüksek performansı ve fiber kalitesini vaat ediyor. Çap, fiber konumu, titreşim frekansı, sıcaklık ve eğirme ölçümünden havayollarının ve topakların tespitine kadar yenilikçi ölçüm cihazları tüm üretim sürecini izler ve kontrol eder. FIBER TENSION 6003’ün 50 kHz’e kadar geliştirilmiş ölçüm hızı, optimum gerilim ölçümünü mümkün kılar. Bu, ölçüm kafasını özellikle birinci sınıf fiber optiklere dönüştürülecek optik fiberler için uygun hale getirir. Wire ziyaretçileri ölçüm kafalarının performansını çekme kulesinde canlı olarak görebilecek.

Mükemmele Hizmet: SIKORA sistemlerinin güvenilirliği ve kullanılabilirliği SIKORA sistemlerinin üretim hattındaki güvenilirliği ve kullanılabilirliği söz konusu olduğunda, Bremen’deki SIKORA servis ekibi ve dünya çapındaki iştirakleri her zaman müşterilerinin yanındadır. SIKORA, Wire’da hizmet portföyünün tamamını sunuyor. Cihazların kurulumu ve devreye alınmasından danışmanlık ve eğitime kadar her zaman bireysel müşteri gereksinimlerine göre uyarlanır.

“İleriye Doğru Dinlenme Salonu”: Mutfak lezzetleriyle sohbetler
Birinci kattaki SIKORA ürünlerine ek olarak ziyaretçiler, standın 2. katında yer alan “İleriye Doğru Bekleme Salonu”nda da SIKORA uzmanlarıyla görüşmek için alan bulacak. Ziyaretçiler rahat bir ortamda taze hazırlanmış lezzetleri, çeşitli serinletici içecekleri ve kahve spesiyalitelerini sabırsızlıkla bekleyebilirler. SIKORA teknolojilerinin etkileyici manzarası ile salondaki konaklama ile tamamlanıyor. SIKORA, 9. salon, A41 numaralı standta yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ