25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Cablemar olarak 5 kıtada 43 ülkede yerleşik 200 civarında müşterimize hizmet vermekteyiz.

Cablemar olarak 5 kıtada 43 ülkede yerleşik 200 civarında müşterimize hizmet vermekteyiz.

Kalite öncelikli yaklaşımımız ile büyüme hızımızı korumayı ve 2024 yılı sonuna geldiğimizde hem yurtiçi hem yurtdışı sevkiyatlarımızda %100 Müşteri memnuniyeti yakalamayı hedefliyoruz.

•Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtır mısınız?

Kablo sektörüne yönelik çeşitli hammaddelerin stoktan satışı amacı ile ilk olarak 2006 yılında Türkiye’de kuruluşunu tamamlamıştır.

Şirketimiz hem teknolojik hem de organizasyon anlamında sürekli bir gelişim içindedir. CableMar, ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015, ISO 45001: 2018’e göre hammaddeden bitmiş ürüne kadar tamamen entegre ve izlenebilir bir üretim sürecine göre çalışır.

Ana üretim konumuz, Alüminyum, Çelik ve Bakır bantları farklı plastik ve/veya kimyasal malzemeler ile kaplayıp, en/boy/farklı sarım kombinasyonları ile keserek, kablo sektörünün kullanımına sunmaktır. Başlıklar halinde ürün gruplarımız:
– Kopolimer Kaplı Alüminyum Bant
– PVC Lak Kaplı Alüminyum Bant
– Zırhlama için kapsız Alüminyum Bant
– PPR Kaplı Alüminyum Bant (Boru Folyosu)
– HFFR uyumlu Alüminyum Bant
– AluPET – AluPETAlu – AluPET Copolymer kombinasyonları
– Kopolimer Kaplı Çelik Bant
– HFFR uyumlu Çelik Bant
– Kopolimer Kaplı Bakır Bant
– HFFR uyumlu Bakır Bant

• 2023 yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz? Yurtiçi ve yurtdışı satış hedeflerinize ulaşabildiniz mi? 2023 yılında bağlantı kurduğunuz yeni pazarlarınız oldu mu?

Toplam üretiminin 65% ini ihraç eden firmamızın ana pazarı, 82% ile Avrupa ülkeleridir ve Kopolimer Kaplı Alüminyum Bant üretiminde Avrupa’nın en büyük 3 firmasından biri olarak 2019 yılında girdiğimiz ancak pandemi süreciyle kesintiye uğrayan Kuzey ve Güney Amerika’daki faaliyetlerimizi 2023 yılıyla tekrardan arttırdık. Cablemar’ın dünyanın sayılı üreticilerinden biri olarak bu pazarda bulunmaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

• 2024 yılı hedefleriniz nelerdir?

Halihazırda 5 kıtada 43 ülkede yerleşik 200 civarında müşterimize hizmet vermekteyiz. Kalite öncelikli yaklaşımımız ile büyüme hızımızı korumayı ve 2024 yılı sonuna geldiğimizde hem yurtiçi hem yurtdışı sevkiyatlarımızda %100 Müşteri memnuniyeti yakalamayı hedefliyoruz.

•Metal sektöründe ağır sanayide iş yapmaktasınız, kalite ve sürdürebilirlik ile ilgili gelişmeleri takip ediyor musunuz?

Üretici bir firma olarak dünyaya karşı sorumluluklarının farkında olan bir firmayız ve Ecovadis üyesiyiz, Kopolimer Kaplı Alüminyum Bant ürününde dünyanın sayılı EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Belgesi sahibi üreticilerinden biriyiz, diğer ürünlerimiz içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Hem sürdürebilirlik hem de geri dönüşüm konusunda sektöre öncülük etmeye devam etmekteyiz, her yıl önemli bir bütçemiz bu alana ayrılmaktadır. Kullandığımız plastiğin %11 ve alüminyumun ise %7si ise kendi bünyemizde geri dönüştürülerek üretim sürecimize tekrardan dahil edilmektedir.

• Eklemek istedikleriniz

Özellikle Alüminyum bazlı ürünlerde faaliyetini yoğunlaştıran firmamız, daha rekabetçi olabilmek ve tedarik süreçlerinde daha esnek çözümler üretmek için, 2022 yılı başında Alüminyum Soğuk Hadde Tesisi yatırımını yapmıştır. Diğer bir lokomotif ürünümüz olan F/O Kablolarda zırh malzemesi olarak kullanılan Kopolimer Kaplı Çelik Bant üretiminde ise zaten ülkemizde ve Avrupa’da tek üretici olması sebebi ile çok iyi bir konumda olan firmamız yaptığı yeni yatırımlarla kapasite ve pazar payını arttırmayı hedeflemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ