20.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

OK Kablo Elektronik, Elektrik San. İç ve Dış Tic. A.Ş. Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv ve beyaz eşya üreticilerine hizmet vermektedir.

OK Kablo Elektronik, Elektrik San. İç ve Dış Tic. A.Ş. Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv ve beyaz eşya üreticilerine hizmet vermektedir.

Halit bey merhaba kısaca kendinizi tanıtır mısınız? Ok Kablo ve Grup şirketleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Türkiye’de 2006 yılından beri hizmet veren Ok Kablo Elektronik, Elektrik San. İç ve Dış Tic. A.Ş. şirketimiz ile Türkiye ve Avrupa’da belli başlı beyaz eşya üreticilerine ve otomotiv sektörüne kablo imalat ve kablo gruplama hizmetleri vermekteyiz. Ana müşterilerimiz, beyaz eşya üreticileri, küçük ev aletleri üreticileri, kahverengi eşya üreticileri, otomotiv sektörü ve aydınlatma sektörüdür.

Firmanız ve ürünleriniz hakkında bilgi paylaşır mısınız? Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Ok Kablo Elektronik, Elektrik San. İç ve Dış Tic. A.Ş. olarak bugün Türkiye’ de ve Avrupa’daki Dayanıklı endüstriyel Üretim makine ve cihazları üreten firmaların, Küçük Ev Aletleri firmalarının, Otomotiv Sektörü üretici firmalarının kablo gruplama işini yapmaktayız. Kablo gruplama kablo imalat görselleri ekte.

Ürün verdiğiniz sektörler açısından firmanızın pazardaki gücü ve konumu hakkında neler söylemek istersiniz.

Sektörün önce gelen beyaz eşya ve otomotiv firmalarının hem kablo hem kablo gruplama ihtiyaçlarına aynı anda cevap vererek sektörde önemli bir Pazar gücüne sahibiz. Kablo ve kablo gruplama üretimlerini aynı çatı altında yaparak sektördeki rakiplerimize oranla ön plana çıkmaktayız. Müşterilerimize hızlı cevap veriyoruz, maliyetler de teknolojik robot yatırımı ile bir adım öndeyiz.

Mevcut piyasa şartlarında firmanız açısından ve ülkemizdeki dövizin sürekli değer kazanıp TL nin değer kaybetmesi ile ilgili maliyetlerin artması ve rekabet ortamı hakkında neler söylemek isterseniz?

TL’de ortaya çıkan bu değer kaybı ihracatımızda bir miktar artış getirebilir. Bu artış Avrupa ülkelerinden çok ortadoğu, Asya ve Afrika ülkelerine yönelik ihracatta ortaya çıkar. Çünkü bizimle birlikte paralarında değer kaybı yaşayan pek çok ülkenin yöneldiği pazarlar ABD ve Avrupa pazarları olduğu için oralara ihracatı artırmak kolay olmayacak. ihracat pazarı çeşitlendirmesine gitmesinin yararı olacaktır. Çeşitli pazarlar katmaya çalışıyoruz. Buna karşılık reel kesimin ağırlıklı olarak USD cinsinden önemli miktarda ve kısa vadeli borcu var. Bunların TL karşılığının artması ve faizlerin yükselmesi sonucu yenileme maliyetlerinin yükselmesi sıkıntı yaratacak türden bir gelişme olarak karşımıza gelecek

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörde de başarılığı sürdürebilmek büyük önem taşımakta bu alanda ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?

Yaratacı fikirler geliştirmek için sıradan görünen her şeye farklı bir gözle bakarak, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek günümüz teknolojisi ile çağı yakalayıp hem kalite hem hız olarak hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmayı ön planda tutuyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ