21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

NightWATCH Hackathon’da Kazananlar Belli Oldu

NightWATCH Hackathon’da Kazananlar Belli Oldu

Bilgi teknolojisi çözümlerine ilişkin ihtiyaç ve beklentileri sektörel bazda karşılayarak firmalara teknolojik partnerlik yapan Mert Software& Electronics, kuruluşunun 20. Yılında Bursa Bilişim Topluluğu iş birliği ile düzenlediği NightWATCH Hackathonu ile veri toplama ve dağıtımına yönelik geliştirilen projeleri ödüllendirdi.

Yazılım geliştiriciler, mühendisler ve veri bilimcilerden oluşan ekipler, 48 saat süren maratonda Mert Software & Electronics tarafından kendilerine atanan mentorleri ile birlikte birbirinden farklı teknolojilerle her biri farklı alanda olan çözümler geliştirdi. Ayşe Aktağ, Eser Özvataf, Evren Tan, Ezgi Erdem Aytaş ve İlhan Özdemir’in jüri üyeliğini yaptığı NightWATCH Hackathon’da, enerji işletmelerinin verimliliğini artırmak için geliştirdikleri ile proje ile Byte Benders ekibi birinci olurken, temassız otopark sistemi projesi ile Quad Ruplet R & D ekibi ikinci, verimli vardiya planlaması projesi ile Backend Ormanı ekibi üçüncü oldu.

Mert Software & Electronics Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özdemir, NightWatch Endüstriyel IoT Platformumuz isteyen işletmelerin kendi IoT geliştirmelerini kendilerinin yapmalarına destek olmayı hedeflemektedir. Hackathon etkinliğimizle, bu platformumuzun sadece endüstriyel çözümler için değil birçok alanda kullanılabileceğini göstermek istedik. NightWATCH Hackathonu bizim için amacına ulaşmıştır, farklı teknolojilerle farklı çözümler üretildiği için çok mutluyuz dedi. Mert Software & Electronics Yazılım Geliştirme Müdürü Ali Özgür, 24 kişiden oluşan toplam 6 ekiple NightWATCH açık veri platformunun gelişimi ve kullanımı ile ilgili önemli katkılar sağladıkları bir organizasyon olduğunu belirtti. Sunulan projelerden etkilendiklerini söyleyen Özgür, sektöre yönelik farklı etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz dedi.

Yarışmanın birincisi Byte Benders 50.000 TL, ikinci olan Quad Ruplet R& D 30.000 TL, üçüncü olan Backend Ormanı 20.000 TL ödül kazandı. Diğer takımlar 5000 TL mansiyon ödülüne layık görüldü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?