21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

NEJDET TISKAOĞLU – YÖNETİM KURULU BAŞKANI, ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİCARET A.Ş. ELCAB KABLO; GİRİŞİMCİ, YENİLİKÇİ, VİZYONER..

NEJDET TISKAOĞLU – YÖNETİM KURULU BAŞKANI, ELCAB KABLO PROFİL SANAYİ TİCARET A.Ş. ELCAB KABLO; GİRİŞİMCİ, YENİLİKÇİ, VİZYONER..

Sahip olduğu kurumsal kimlik ve marka değeri anlayışı ile 1998 yılında İstanbul’da faaliyetine başlayan, 2018 yılında Güney Afrika’nın Durban şehrinde faaliyete geçirdiği üretim tesisi ile ilk yurtdışı yatırımını hayata geçiren, ardından 2021 yılında Zonguldak, Çaycuma’da kurduğu fabrika ile üretim ve iş hacmini arttıran firmamız silikon kablo, cam elyaf kablo, silikon conta, silikon makaron, silikon profil, kablo grubu, sinyal lambası, fişli kablo ve PVC kablo gibi beyaz eşya üretiminde kullanılan çeşitli ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Silikon kablo ve beyaz eşya sektöründe ihtisaslaşmaya çok önem verdik ve bu nedenle çok özel silikon kabloların üretiminde son derece iddialıyız. Bu bizim en belirgin kimliğimiz olmuştur. Silikon kablo daha spesifik ve daha niş oyuncuların olduğu bir alan olup arz ve talebin daha az olduğu bir sektördür. Arz noktasında yer alan oyuncu sayısının çok olması daha çok fiyat odaklı hareket edilmesine sebebiyet vermektedir. Biz fiyat odaklı bir rekabet ortamında bulunmak istemediğimizden bu alanda faaliyeti düşünmedik. Bunun yanı sıra Elcab Kablo denilince sadece kablo üretimi yapan bir firma izlenimi ortaya çıkabilir. Ancak firmamızın sadece kablo kimliği bulunmamaktadır.

Diğer kimliğimizle kablo gruplama üretimi yapmakta ve bu ürünleri beyaz eşya yan sanayine tedarik etmekteyiz. İçinde bulunduğu sektördeki sağlam konumu bu 2 çıkış noktasından gelen, yapacağı makine yatırımlarıyla projelerini faaliyete geçirip, üretim, iç satış & ihracat hacmini büyütmeyi hedefleyen Elcab Kablo olarak amacımız ilerleyen dönemlerde çalışan sayımızı arttırarak istihdam sahamızı genişletmek, yeni proje ve yatırımlara imza atarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Müşteri odaklı bir bakış açısıyla kaliteli üretim, zamanında teslim, çalışanlarımızın eğitim seviyesini yükselterek sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olmak esasi politikamız, Türkiye ekonomisinin güçlenmesine ve ülkemizin gelişen refah seviyesine ulaşmasına katkı sağlamak temel misyonumuzdur.

Karlı, kaliteli, güzel ve başarılı işlerin ortaya çıkartılabilmesi için sektörün, firma yapısı, background, makine parkuru gibi alanlarda kendini geliştirmiş güçlü markaların önderliğinde idame ettirilmesi gerekmektedir. Bu, sektörün gelişimi ve sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için bir gerekliliktir. Sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren Elcab Kablo olarak kaliteli, iddialı ve rekabetçi çözüm stratejilerimizin getirdiği felsefe ile her zaman yaptığımız işte en iyisi olmayı hedefleyerek bir marka değeri oluşturduk. Üretime başladığımız günden bugüne ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulamak, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sunmak temel politikamız olup müşteri odaklı bu anlayış bize daha çok tercih edilme ve rakiplerimize karşı bir adım öne geçme avantajı sağlamaktadır. Bu doğrultuda sahip olduğumuz kurumsal kimlik yapısı ve marka değeri ile piyasada talep gören, rekabet avantajına sahip ve daimi büyüme stratejisi içinde olan firmalar arasında yer almaktayız. Zira kurumsal kimlik söz konusu olduğunda bu yapıya sahip ve kurumsal kimlik anlayışının öneminin bilince olan firmalar sürekli değişim ve gelişim içinde olan kuruluşlardır. Elcab Kablo olarak içinde bulunduğumuz sektöre dair sahip olduğumuz bilgi ve tecrübe ile müşteri odaklı üretim anlayışımızın yanı sıra sahip olduğumuz kurumsal kimlik yapısı ve marka anlayışı bizlere değer ve avantaj katmaktadır.

56 ülkeye ihracat yapan ve iç piyasada saygın bir müşteri portföyü bulunan bir firma olarak hem iç hem de dış piyasada bulunan müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Temel ihracat pazarlarımızın ihtiyaç ve taleplerini uygun fiyat, kalite ve zamanında teslim gibi müşteri memnuniyetine dayalı bir politika ile karşılamakta ve söz konusu pazarlarda satış ağımızı arttırmak için fuar katılımları, daimi müşteri ziyaretler ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktayız. Önümüzdeki döneme yönelik vizyonumuz her zaman olduğu gibi yüksek kapasite ile kaliteli üretim yapıp uygun etkin ve verimli pazarlama stratejileriyle müşterilere zamanında hizmet verebilmektir. Makine parkuru ve nitelikli eleman hususu bizler gibi üretim yapan firmalar için çok büyük önem arz etmekte olup bu 2 detayı değerlendirdiğimizde üstün bir seviyeye sahip olduğumuzu söyleyebilirim.

Makine parkurunun kaliteli ve verimli üretim için tek etmen olmadığının ve nitelikli insan gücünün varlığının ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda ekibimiz tecrübeli ve uzun yıllar konusunda deneyim kazanmış kişilerden oluşmaktadır. Ekibimize yeni katılan arkadaşlarımızın da eğitimlerine büyük önem vererek kurumsal kimliğimizin profesyonel anlayışa sahip olması için heyecanla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

…TECRÜBELİ VE UZMAN TEKNİK EKİBİMİZLE MÜŞTERİLERİMİ- ZE KALİTELİ VE EKONOMİK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNMAKTAYIZ…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ