21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

İlhan Özdemir Mert Software & Electronics Yönetim Kurulu Başkanı; Mert Software & Electronics MES Çözümleriyle Sistem Verimliliğini Arttırıyor

İlhan Özdemir Mert Software & Electronics Yönetim Kurulu Başkanı; Mert Software & Electronics MES Çözümleriyle Sistem Verimliliğini Arttırıyor

Bursa’da doğan ve büyüyen bir marka olan Mert Software&Electronics, makineleri ve insanları birbirine bağlayan yazılımları sayesinde, tüm üretim ekipmanlarının verilerini bilgiye dönüştürüp analiz ediyor ve sistem verimliliğini arttırıyor.

sistemlerini ve veri akışlarını birbirine bağlayan, izleyen ve kontrol eden bilgi sistemidir. MES, siparişin yayınlanmasından, bitmiş ürünler için ürün teslim aşamasına kadar tüm üretim yaşam döngüsü hakkında doğru, gerçek zamanlı verileri izleyip toplayarak bu hedefe ulaşılmasına yardımcı olur.

İşletmelerin kayıplarını bulup analiz ederek, israflarını gidermede yol gösterecek analitik yazılımlar geliştirdiklerini belirten Mert Software & Electronics Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özdemir “MES’in temel amacı, üretim işlemlerinin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak ve üretim çıktısını iyileştirmektir. Yeni teknolojiye sahip cihazlardan veri alınması mümkün, ama biz eski cihazlarından da veri akışını sağlıyoruz. “trex” ve “DCAS” tescilli ana markalarımız ile birbirinin dilinden anlayan makinalar konuşur hale gelince enerji, hammadde ve zaman israfının önüne geçilmiş oluyor. Üretimde başarılı bir dijital dönüşüm iyi bir MES sistemi ile mümkündür dedi.

Mert Software& Electronics müşterilerinin bilgi teknolojisi çözümlerine ilişkin ihtiyaç ve beklentilerini sektörel bazda karşılayarak çözüm odaklı, sürdürülebilir kalitede ve yerinde destek ile verimlilik ve karlılık artışını destekleyen çözümler sunmaktadır. Tüm çözüm markalarıyla kendi ARGE merkezinde hizmet veren Mert Software& Electronics, merkez bünyesinde bulunan trexAcademy ile sektör paydaşlarına, geleceğin mühendislerine ve bu alanda yetkinlik kazanmak isteyen kişilere uzmanlık eğitimleri ile hizmet vermekte, üretimde dijital dönüşüme konu olan araçların uygulamalı olarak simüle edilmesine olanak sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ