17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Hakan Tanış / PAN CHEMICALS S.p.A Italia – Türkiye Ülke Müdürü; Pan Chemicals S.p.A İtalya’nın deklarasyonudur! Geleceğin Kimyasını Üretiyoruz!

Hakan Tanış / PAN CHEMICALS S.p.A Italia – Türkiye Ülke Müdürü; Pan Chemicals S.p.A İtalya’nın deklarasyonudur! Geleceğin Kimyasını Üretiyoruz!

Yaptığı yatırımlarla endüstriyel hedeflerini daha da ileriye taşıyan Pan Chemicals, tıpkı dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de tel çekme hadde sabunu (toz ve sıvı), Fluks, Vaks, Sıyırıcı Pad, Spiral Fırça ve daha nice ürünle dünya tel sanayisinin hizmetinde olmaya devam edecektir!

1987 Yılında konusunda uzman ve yetkin kimya bilimi bilgisi yüksek kişiler tarafından; Kuzey İtalya’ nın Lombardiya Bölgesi’ nin Bergamo şehrinde, tek odak olarak Dünya Tel Çekme Endüstrisine sonsuz destek vermek mottosuyla kurulan PAN CHEMICALS S.p.A İtalya Fabrikası aradan geçen otuz yedi yılın ardından fabrika çeperini ve üretim hattını hız kesmeden geliştirmeye devam etmektedir. Yakın geçmiş dönemde yapılan özel yatırımlar ile üretim kapasitesini arttırarak anında tedarik (just in time) ilkesine maksimum derecede yaklaşmıştır. Özellikle çok kısa termin süreleriyle üretim hattında sürekli olarak sabun, fluks, vaks, kömür, fosfat, kaplama kimyasalları ve diğer yardımcı kimyasallar üreterek Dünya Tel Çekme sektörüne hizmet etmeye hız kesmeden devam etmektedir. Aynı zamanda tedarikini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği Sıyırıcı Pad (Wiping Pads), Spiral Fırça ve Özel RND Hadde ile birlikte özel olarak geliştirilmiş makine parçaları ile iletişimde olduğu firmalara Mühendislik ve Danışmanlık destekleriyle de sektörde kendisine spesiyal bir yer edinmiştir.

Özel olarak geliştirilen Laboratuvar üssü, yeni eklenen ekipmanlar ile Ar&Ge hızını nerede ise zirveye çıkartmakta ve daha da gelişim anlamında devamlı olarak tetkik çalışmalarını sürdürmektedir. Gelecekteki endüstri teknolojileri bütünüyle olmak üzere, tel teknolojileri özelinde durmaksızın PAN CHEMICALS Mühendisleri ve Teknik Ekibi tarafından takip edilmektedir. Dolayısıyla, yeni prosesler uyarınca gelişmiş laboratuvar ve üretim hattında PAN CHEMICALS Ar&Ge yapılmış yeni ürünlerini üretmeye şimdiden başlamıştır ve hız kesmeden yol almaya devam etmektedir.

Halihazırda, Endüstri 4.0 ile nerede ise en üst seviyeleri görecek üretim hatlarındaki kimyasal ürün beslemeleriyle ilgili çalışmalarını sürdürerek, yapmış olduğu fizibilite çalışmaları uyarınca ortaya uygulanabilir ve sürdürülebilir özel sonuçları şimdiden çıkartmıştır.

Aynı zamanda İnsan Kaynağına ve gerek satış öncesi, gerekse satış sonrası teknik desteğe son derece önem veren PAN CHEMICALS, iş birliği içerisinde olduğu paydaşlarının talep ve ihtiyaçları doğrultusunda doğru kimyasalı doğru proseslerle buluşturup ortaya dünya kalitesinde muhteşem tellerin çıkmasına her zaman destek vermektedir. Yakın ve uzak gelecekte de destek vermeye devam edecektir. PAN CHEMICALS Ailesi’nde, endüstriyel projelerin, beyin fırtınaları hakikatiyle harmanlaması ile ortaya her zaman esaslı tasarılar çıkmakta ve projelerin hayata geçirilmesi için gerekli ikinci, hatta üçüncü kısım çalışmalar sürekli olarak yapılarak ortaya fizibil projeler çıkmaktadır.

PAN CHEMICALS S.p.A. Italya, 2013 Yılında Türkiye’ ye adeta bir endüstriyel jeopolitik üs olarak kurduğu Depo-Ofisi PAN CHEMICALS BOSPHORUS Türkiye ve 2017 yılında Dünya Pasifik Kanadı için üretimine start verdiği PAN CHEMICALS AMERICAS Meksika Fabrikası ve Dünyanın farklı lokasyonlarında yer alan 10 Adet Distribütor & 20 Adet Temsilci Firmaları ile ürünlerini, hizmetlerini ve bilgi birikimini; İtalya’ dan Türkiye ve Meksika’ ya; Norveçten, Güney Afrika’ ya; Avustralya ve Japonya’ dan Kanada’ ya kadar 100 den fazla ülkeye ulaştırmaktadır. 2024 yılı ile birlikte daha hızlı ve yerinde nüfuz hareket planı ile daha çok firma ve daha çok ülkeye ulaşmaya kararlı ve inançlıdır.

PAN CHEMICALS, bu uğurda en üst düzey efor sarf ederek, Dünyanın ulaşılabilir her noktasına ulaşma gayesinde olmayı planlamaktadır. PAN CHEMICALS Ailesi, tek ve benzersiz tedarikçi misyonu aynı zamanda özel vizyoner yapısı ile her zaman Dünya Tel Sektörü Şampiyonlar Liginde olacağını deklare eder!

Saygılarımızla,
HAKAN TANIŞ
Türkiye Ülke Müdürü
PAN CHEMICALS S.p.A. Italia

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ