17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Emre UŞAREL / Erkab Kablo Genel Müdürü; ERK PUR/PURFLEX 5000 ürünlerimiz mermer ocakları gibi zorlu kullanım koşulları olan alanlarda kullanıcısına büyük avantajlar sağlamaktadır.

Emre UŞAREL / Erkab Kablo Genel Müdürü; ERK PUR/PURFLEX 5000 ürünlerimiz mermer ocakları gibi zorlu kullanım koşulları olan alanlarda kullanıcısına büyük avantajlar sağlamaktadır.

Erkab Kablo olarak kaç yıldır doğal taş sektörüne hizmet veriyorsunuz?

Erkab Kablo olarak kurulduğumuz günden itibaren madencilik sektörüne özel çalışmalar yapıyor ve bu sektöre özel imalatlar yaparak hizmet veriyoruz. Son birkaç yılda mermer sektörü özelinde üretmiş olduğumuz ERK PUR/PURFLEX kablolarla alakalı sektörden yoğun bir talep gelmekte. Bu talebe istinaden Erkab Kablo olarak biz de mermer sektörüne hizmet edebilmek adına gerekli altyapıyı oluşturarak kaliteli ürün hızlı teslimat düsturumuzla sektörde kendimize kalıcı bir yer edinmek istiyoruz.

Doğal taş sektörüne yönelik ne tür üretimler gerçekleştiriyorsunuz? Ürününüzün ismini ve özelliklerini yazabilir misiniz?

Doğal taş sektörüne yönelik imalatını gerçekleştirdiğimiz kablo tipimiz ERK PUR/PURFLEX 5000 olarak adlandırdığımız PUR damar izolasyon, PVC veya XLPEPUR dolgulu, PUR dış kılıf izolasyon yapısındaki kablomuzdur. Bu kablo tipi müşterinin isteğine göre değişik çaplarda ve içyapıda yapılabilmektedir. ERK PUR/PURFLEX 5000 tipi kablomuzun ana özelliği yoğun mekaniksel baskı ve zorlu kullanım koşullarında kullanılabilmesidir.

Ürünlerinizin firmalara sağladığı avantajlar nelerdir? Ürünleriniz özellikle hangi konularda firmalara güven veriyor?

ERK PUR/PURFLEX 5000 Ürünlerimiz mermer ocakları gibi zorlu kullanım koşulları olan alanlarda kullanıcısına büyük avantajlar sağlar. Yoğun mekaniksel baskıya dayanımı, uzun ömürlü olması ve optimum hareket kabiliyeti sayesinde yırtılma, ezilme, aşınma, bükülme, oyulma, sıcak, soğuk (-50-+90C) ve darbelere karşı yüksek direnç gösterirler. Kimyasallar ve petrol bazlı maddelere karşı da dirençleri yüksektir. Yüksek performans, güç şartlara dayanım ve fayda/maliyet açısından klasik kablolara (PVC, kauçuk) oranla çok büyük avantaj sağlarlar.

Fabrikanız nerede ve ne kadarlık bir alana kurulu?

Fabrikamız İstanbul Gaziosmanpaşa’da ve 4000 m2 kapalı alanda bulunmaktadır.

Firma olarak gerçekleştirdiğiniz Ar-Ge çalışmalarından bahsedebilir misiniz?

Firma olarak Ar-Ge çalışmalarına çok önem veriyoruz. Tecrübeli imalat ekibimiz ile birlikte modern laboratuvarlarımızda yeni kablo dizaynları konusunda hizmet ettiğimiz tüm sektörlerin ihtiyaç ve gereksinimlerine özel tasarımlar için Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Sektörde yaşanan tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve yeniliklerden haberdar oluyoruz.

Önümüzdeki yıllarda ürün gamınızı çeşitlendirmeyi düşünüyor musunuz?

Erkab Kablo olarak Marin&Gemi kabloları ve Endüstriyel Kablolar alanındaki uzmanlaşmış kadromuzla beraber yine aynı alanda çalışmalarımızı yürütmek istiyoruz. İki sektörde de dinamik bir yapı mevcut. Sektör gereksinimlerine göre imalat kabiliyetimizle beraber yine bu sektörlere özel kablolar üretmeye devam edeceğiz. Bu röportaj fırsatı için Erkab Kablo ailesi adına teşekkür ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ