21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Cumhuriyet

Cumhuriyet

Farkındamıyız Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlamak bizlere nasip oldu ve bir daha 100 yıl kutlanmayacak. Bizler için büyük gurur ve şans. Bugün hayatta olanlar yüzüncü yılı kutladılar.

Bir düşünün Cumhuriyetimizin ikiyüzüncü yılını kimler kutlayacak. Asıl önemli olan, bu topraklarda doğan her yurttaşın sadece bir defa başına gelebilecek bir şans bunu hiç düşündünüz mü? Bu güne kadar kaç insan doğdu ve kimbilir önümüzdeki yüz yıl için kaç insan doğacak ama kaç insan yüz yılı kutlayabilecek. Yüzüncü yılı kutlayan hiç kimse gelecek yüzyıl kutlamalarını göremeyecek demektir. Bu nedenle yaşayanlar için çok önemli. Hangi şartlarda olursa olsun bir daha yaşamamız mümkün değil. Cumhuriyetimizin kuruluşu çok önemli ama yüzüncü yılını yaşayabilmenin de çok önemli olduğuna inanıyorum.

Cumhuriyetin yüzüncü yılını görmek, birlik ve beraberlik içinde yaşayan, zengin kültürel mirasa sahip bir toplumun parçası olmak, gururların en büyüğüdür. Türkiye’nin kültürel mozaiğinde tüm vatandaşlarımız din, dil, kültür ve etnik kökenleri farklı olsa da bir arada yaşamayı öğrenmiş ve kendi kimliklerini koruyarak, güzel Cumhuriyetimizi birbirimize saygı duyarak, yüzüncü yılına taşımışızdır. Taşımaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlarken gençlerimize büyük sorumluluk düşmektedir. Bu büyük Cumhuriyetimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak liderler, bilim insanları, sanatçılar ve girişimcilerin hepsi gençlerden oluşacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılında umuyorum ki diğer devletlere örnek çağdaş ve Atatürk’ün açtığı yolda gözünü kırpmadan ilerleyen ve tüm güçlükleri yenen Türk gençliğiyle daha da ileri gideceğimize inanıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet Ne mutlu Türküm diyene
diyerek yazımı bitiriyorum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?