20.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Birçem AMAÇ Greenmer Plastik İş Geliştirme Müdürü; Greenmer Plastik A.Ş. olarak yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz.

Birçem AMAÇ Greenmer Plastik İş Geliştirme Müdürü; Greenmer Plastik A.Ş. olarak yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz.

taşıyarak 10.000 m2 alana sahip yeni tesisimizle müşterilerimizin taleplerini en üst seviyede karşılamak ve sürdürülebilir büyüme için her geçen gün daha çok çalışmaya devam ediyoruz. Kurulduğumuz günden beri her yıl yaptığımız düzenli yatırımlarla satışlarımızı %30 üzerinde sürekli olarak arttırdık. Son 1 yılda yüksek teknoloji üretim ve kontrol sistemlerine 2 milyon euroya yakın yatırım yaptık. Bu yıl sonu tamamlanacak 8.500 ton/yıl kapasiteli yeni hat yatırımlarıyla kapasitemizi %30 arttırmış olacağız.

Ürün çeşitliliğimizi her geçen gün arttırıyoruz. Sürekli Arge İnovasyon anlayışımızla sektörün ihtiyaçlarını önceden tespit edip çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda standart HFFR kompaundların dışında aşağıdaki ürünlerle ürün çeşitliliğimize eklemeler yapıyoruz;
*CPR B2ca, s1, a1, d0 flex kompaundlar
*Yağ dayanıklı HFFR kompaundlar
*Greenmer-ADD400 gibi XLPE ve PE malzemelerin yanma esnasında damlasını engelleyen katkılar
*Greenmer TPES-90 gibi Elektrikli araç sarj kablo kılıfı, H07BQ-F kablo kılıfı vb uygulamalar için TPU – Poliürethan kompaundlar
*Mat TPU
*Aleve dayanıklı TPU kompaundlar
*Silikon Masterbatch katkı üretimi yaptığımız son eklemeler olarak sayabiliriz.

Yatırımlarımızı her zaman son teknoloji ile yapıyoruz. Bünyemizdeki tüm hatlarda daha stabil üretim için hammaddeleri %0,1 hassasiyetle çalışan gravimetrik dozajlamalarla besliyor ve insan hatasını engellemek için otomatik mikserleme sistemleri kullanıyoruz. Üretim hatlarında en küçük hatada alarm verebilecek hassasiyetle sistemler kuruyoruz, bu ikaz sistemi de üretim ve bakım ekiplerimizin zamanında müdahale imkanını sağlıyor. Müşteri memnuniyetinde en önemli nokta,

Sürdürülebilir Kalite!
Kablo sektörü standartların çok açık tanımlandığı bir sektör. Bu aşamada en önemli konu sürdürülebilirlik. Bunu sağlamak için de Greenmer Plastik olarak müşterilerimize onaylattığımız ürünleri her zaman aynı kalitede sunabilmek için hammadde alımlarında yıllık bağlantılar yaparak hammadde sürekliliğini doğru bir şekilde sağlamaktayız.

Ürünlerimiz hammaddelerin tesisimize gelişinden müşterilere gönderimine kadar tüm üretim yolculuğu boyunca kalite kontrol ekibi tarafından detaylı kontrollerden geçmektedir. Her ürün müşteriye gönderilmeden önce bünyemizde bulunan kablo ve profil simülasyon hatları ile müşterilerimizin yapacağı üretimi yapıp test ediyoruz. Yapmış olduğumuz izlenebilirlik çalışmaları sayesinde ürün lot numarasından, üretimdeki tüm proses şartlarına ve hammadde bilgisine dijital olarak ulaşılmaktadır. Tüm bu çalışmalar ışığında müşterilerimize güvenilir ürünler sunmaktayız. EN 50575 Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) kapsamında birçok yerli çözüm sunuyoruz. Greenmer Arge ekibi olarak, 2010 yılından beri yönetmeliğin hazırlık süreci kapsamında aktif olarak rol aldık. Temmuz 2017’de EN 50575 standardına göre zorunluluk haline gelen Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR)’ne uygun HFFR kompaund çözümlerini sektöre sunduk, Türkiye ve Avrupa’daki birçok müşterimizle de en üst yanmazlık sınıflarında belge aldık.

FR 4344 ve FR 4544 kodlu HFFR kompaund kullanılarak üretilen JE-H(St)H, LIHH, LIHCH, N2XH, NHMH gibi kablolar B2ca,d0,s1a,a1 olarak belgelendirme yapılan ürünlerden bazılarıdır. Ayrıca müşterilerimize HFFR kompaundlar dışında polietilen kablolarda yanma dayanımını artırmak adına Alev Geciktirici Katkı malzemeleri de sunuyoruz. Arge birimimizin yanma performansını arttırmaya yönelik yeni geliştirdiği damlama önleyici katkısı ADD 400 ile birçok müşterimiz polietilen gibi yanıcı kablolarda olumlu sonuçlar elde edebiliyor.

Müşterilerimize sunduğumuz özel çözümlerle onların ihtiyacına yönelik ürünler geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyacı kapsamında, belge almak istediği kablo tipine göre müşteri bazlı özel ürünler sunabiliyoruz, bu bizim en güçlü yanlarımızdan biri. Bu anlamda geçmişten bugüne yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde zengin bir bilgi birikimine sahibiz.

Yıllar içinde müşterilerimizle aramızda oluşan güven duygusu ve çevreye duyarlı üretim yöntemleri ile yerli çözümler sunmaya ve yeni teknolojiye yatırımlarımıza devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ