17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü: Engin Yılmaz “Havacılık ve Savunma Sanayi sektöründeki yeni partnerlerimiz ve birlikte geliştireceğimiz projeler için heyecanlıyız”

Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü: Engin Yılmaz “Havacılık ve Savunma Sanayi sektöründeki yeni partnerlerimiz ve birlikte geliştireceğimiz projeler için heyecanlıyız”

Baycan Elektrik’in ilerleyen dönemdeki hedefleri hakkında mevcut müşterileri ile kapasite artırmayı ve yeni müşterilerle projeler geliştirmeye devam etmek istediklerini söyleyen Genel Müdür Engin Yılmaz ‘’Havacılık ve Savunma Sanayi sektöründeki yeni partnerlerimiz ve birlikte geliştireceğimiz projeler için heyecanlıyız.

Baycan Elektrik olarak müşterilerimizin, çalışanlarımızın, tedarikçilerimiz, çözüm ortaklarımız ve diğer tüm destekçilerimiz bizler için çok değerli. Şirket değerlerimizin başında gelen İnsan ilkesini her faaliyetimizde her gün üreterek ülkemizin sanayisine katma değer sağlayan bir firma olarak yaşatmaya devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı. 1967 yılında Erdoğan Kılıç tarafından temelleri atılan Baycan Elektrik, yaklaşık 56 yıldır Beyaz Eşya, Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi’lerine sertifikalı kablo donanımları üretiyor. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 10 bin metrekarelik arazide üretimini sürdüren firma bu sektörlerin önde gelen markaları ile çalışıyor. 2023 yılı ile Romanya, Rusya ve Afrika pazarlarına giriş yapan Baycan Elektrik, 1000’e yakın çalışanı ile Havacılık ve Savunma Sanayi sektöründe üretim kapasitesini artırmaya devam ediyor. Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz bu yıl firmanın 28,000 ve 30,000 metrekare toplam 58,000 metrekare olmak üzere Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi içerisinde iki yeni arsa aldığını belirtti ve ‘’28,000 metrekare açık alan olan arsada 10,000 metrekarelik kapalı alan projemizin bitiş tarihini 2024’ün ilk çeyreği olarak öngörüyoruz.’’ dedi.

Firma 2023 yılı itibari ile resmi olarak füze, roket, radar ve elektronik kart sistemleri, insansız hava ve kara araçları ve zırhlı araçların kablo donanımlarının üretimlerini gerçekleştiriyor. Tecrübeli ve alanında uzman mühendis ekiplerinin eğitimlerine düzenli olarak yatırım yapan Baycan Elektrik, Havacılık ve Savunma Sanayi sektöründe kabul gören IPC Global WHMA-620B ve IPC-J-STD-001E standartlarında CIT sertifikasına sahip eğitmenler yetiştiriyor. Baycan Elektrik’in kablo donanım sektöründe ise öncülük ettiği faaliyetler arasında krimpleme yer almaktadır.

Krimpleme özelinde üretici veri sayfalarında bulunan teknik parametrelere uygun orijinal kalıp, krimpleme el aleti, pozisyonlayıcı, mastar vb. donanımlar kullanılmaktadır. Operasyon sonrasında üreticilerin ve uygulayıcıların belirlediği test ve analizler gerçekleştirilerek ürün kalitesi ölçümlenmektedir. İstenilen çekme-kopma testi ve kesit analizleri de Kalite Yönetim Sistemi’nin belirlediği aralıklarda örnekleme yapılarak elde edilen tüm veriler İstatistiksel Proses Kontrol ile takip edilmektedir. Firma dünya standartlarındaki üretimleri ile tüm müşterilerine zamanında ve kusursuz ürün sağlamaya devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ