17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Zumbach, Wire 2016 Dusseldorf, Almanya

Zumbach, çubuk ve profil haddehaneleri, kablo izolasyon, kılıf hatları ve tel çekme prosesleri için üretim anında boyutsal ölçüm ve kontrol sistemleri çözümlerini sergileyecektir. Yüksek hassasiyet ve piyasadaki en iyi fiyat/performans oranlarına ulaşabilmek için lazer tarama, X-ray, ultrason, ışık-kesit tekniği ve lineer sensör teknolojisi gibi farklı teknolojiler kullanılır.

630* mm çapa kadar dış kılıf ölçümü ODAC veya MSD + UMAC ile Ovalite, Dış Çap ve Et Kalınlığı *daha büyük çaplar talep üzerine Güç Kablosu XLPE RAYEX ile Çapraz Dış Çap, ovalite, 3 kat et kalınlığı, merkez kaçıklığı UMAC ve ODAC ile İkinci kaplama ve kılıf Demet izolasyonu UMAC +ODAC ile Et Kalınlığı+ İç Çap/Dış Çap Paslanmaz çelik boru ODAC ile Çap/Ovalite Kaplama ODAC+UMAC ve Sparktester

Offshore flexible üretimi karmaşık işlemler ile gerçekleştirilir ve bu işlemlerin kendilerine özel kalite kontrol standartlarını yerine getirmesi gerekir. Bu standartlardan yaşanabilecek sapmalar uygulamada tehlikeli sonuçları beraberinde getirme riski taşır.

Tel çekme, profil, ekstrüzyon, büküm gibi üretim proseslerinden kaynaklanan üretim hata riskinin elimine edilebilmesi için, ZUMBACH, tüm kritik parametrelerin ölçümü ve kontrolu sistemleriyle, güvenilir çözümler sunar. Zumbach’ın tüm kablo, tel, çubuk, boru ve profil için çözüm ölçümü bulunmaktadır: Kablolar, boru ve hortumlar; üretim anında et kalınlığı ve eksentrisite hassas ölçümleri.

Merkez ve et kalınlığı ölçümleriyle hammade israfını en aza indirir. Çok yönlü, yüksek teknolojili ultrasonik sistem WALLMASTER kalınlık ölçüm ve gözlemlemesi için uygulamaya özel çözümler sunar. Dokunmatik ekranlı ölçüm data işlemcisi verileri ve Kalite Kontrol raporlarını tamamıyla otomatik olarak toplar. Ultrasonik UMAC tarayıcıları, farklı ODAC çap ölçerler ve hata dedektörleriyle ölçüm ve gözlem işlemleri iç ve dış çaplar, et kalınlığı ölçümü, istatistik, SPC ve işlemci iletişimine kadar uzanabilir.

Zumbach WALLMASTER ölçüm ve kontrol sistemlerini kullanarak, üreticiler hammadde harcamalarını ekonomik hale getirir, yatırımlarını birkaç ay içinde geri kazanır. Bu sistemlerin kullanımı start up sürelerini kayda değer biçimde düşürür. Fuarın ana başlıklarından biri flexible çap ayarlamaları için yeni (patentli) ultrasonik tarayıcılar olacaktır. Ultrasonik sensörler en iyi ölçüm pozisyonlarına saniyeler içinde tek ya da arka arkaya ayarlanabilir. Ultrasonik tTarayıcılar hat üstünde temassız olarak kablo, boru ve hortumlardaki merkez kaçıklığı ve et kalınlığını ölçmek için kolay çözümler sunar.

Üretim anında tüm Ölçüm ve Kontrol Ekipmanları.

-Bilinen yüksek hassasiyetteki ODAC serisinin yeni 1,2, ve 3 eksen çap ölçer modelleri, özel ışın geometrisi, hata bulma fonksiyonu ve yüksek tarama oranına sahiptir.
-Ekstrüzyon için geliştirilmiş merkez ayarı ve çap ölçer cihazı ODEX manyetik ve lazer teknolojileri sayesinde temassız çalışır.
-Yeni LSV uzunluk ve hız ölçerler 0 hıza kadar ölçüm yapabilir.
-Yeni, üretim harikası AC and DST Spark Tester’lar.
-Geliştirilmiş KW hata dedektörlerinde yeni BAE kontrol ve görüntü ekranı.
-Yeni ekonomik, modüler yüksek performanslı USYS IPC veri alma, işlem ve görüntü üniteleri.
-RAYEX D serisi: ZUMBACH’ın CV hatları için; et kalınlığı(3 kata kadar), merkezden sapma, çap/ovallik ölçümleri için Xray ölçüm ve kontrol sistemleri.
-PROFILEMASTER serisi: Son teknoloji Lazer ve CCD teknolojisi kullanan dokunmadan çalışan Profil ve Şekil ölçüm sistemi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ