17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türk Prysmian Kablo, kablo sektöründeki ilk yeşil etiket olan Eco Cable’ı 2023 EIF Fuarı’nda tanıttı

Türk Prysmian Kablo, kablo sektöründeki ilk yeşil etiket olan Eco Cable’ı 2023 EIF Fuarı’nda tanıttı

Türk Prysmian Kablo, bu yıl 15-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 17. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’nda kablo sektöründeki ilk yeşil etiket olan Eco Cable’ı paydaşları ve sektör profesyonellerinin beğenisine sundu.

Türkiye’nin yenilenebilir enerji endüstrisine yönelik en önemli endüstri ticaret fuarlarından biri olan 17. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı, “Energy is Future” sloganıyla 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Enerji sektöründen 300’den fazla yerli ve yabancı firmanın katıldığı fuarda; dünyanın net sıfıra giden yol haritasında yenilenebilir enerjide ortak bir hedefe koşan ulusal ve uluslararası enerji ve kamu hizmeti liderleri, STK’lar, finansman ve yatırım karar vericileri ile birlikte yenilenebilir enerjinin önde gelen hizmet ve çözüm sağlayıcıları bir araya geldi. Yenilenebilir enerji sektörünü, sunduğu verimli ve çevre dostu kablolarla destekleyen Türk Prysmian Kablo, fuarda yer alan standında kablo sektöründeki ilk yeşil etiket olan Eco Cable’ın lansmanını yaptı. Ayrıca Türk Prysmian Kablo Malzeme Teknolojileri Müdürü Özlem Hacıoğlu fuar kapsamında gerçekleştirdiği sunumla, Eco Cable’a dair tüm detayları sektör profesyonelleri ile paylaştı.

Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlamaya devam ediyoruz Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, “Türk Prysmian Kablo olarak, yenilenebilir enerjinin en önde gelen güneş ve rüzgâr enerjisi devlerini bir araya getiren EIF Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve paydaşlarla bir araya gelme fırsatı bulduk. Bu yıl standımızda, kablo sektöründe uluslararası kabul gören kriterlere dayalı tescilli bir yeşil etiket olan Eco Cable’ı tanıttık. Sektöre sürdürülebilir ürünler temin eden güvenilir bir iş ortağı olarak paydaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Yenilenebilir enerji sektöründeki işletmelere ve yatırımcılara; maliyeti düşüren, dayanıklı ve yüksek performansa sahip enerji çözümleri sunuyor ve ‘Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuza bir adım daha yaklaşıyoruz.

Eco Cable ile sürdürülebilirlik alanında 6 kriter karşılanıyor Bir kablonun “Eco Cable” olarak bilinen çevre dostu kablo olarak tanımlanabilmesi için 6 kriteri yerine getirmesi gerekiyor. Buna göre, karbon ayak izinin hesaplanabilmesi, yüksek toksik maddeler içermemesi, kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir olması veya ürünlerin potansiyel olarak tamamen geri dönüştürülebilmesi, yenilenebilir enerji için kullanılması veya düşük karbonlu ürün kullanımı gibi çevresel faydalar sağlaması ve son olarak verimli bir kablo olması gibi kriterleri sağlaması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ