21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türk Prysmian Kablo, 4. SEERC İstanbul Konferansına katıldı

Türk Prysmian Kablo, 4. SEERC İstanbul Konferansına katıldı

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörüne öncülük eden Türk Prysmian Kablo’nun CIGRE Türkiye Ulusal Komitesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Güneydoğu Avrupa Bölge Konseyi (SEERC) İstanbul Konferansı’nda tanıttığı E3X ve ECO Cable ürünleri katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, CIGRE Türkiye Ulusal Komitesinin dönem başkanı olduğu SEERC’de Türkiye ev sahipliğinde 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen 4. SEERC Konferansı’na katıldı.

Konferans kapsamında standında ve üst düzey yönetici sunumlarıyla E3X ve ECO Cable ürünlerine dikkat çeken Türk Prysmian Kablo, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Prysmian Group MEART Bölgesi AR-GE Direktörü Vitthal Sawant’ın “Havai İletkenlerde Kayıpların Azaltılması ve Akım Taşıma Kapasitesinin Artırılması – Şebeke için Sürdürülebilirlik Getirmek” konulu ilham verici bir sunum yaptığı konferansta, Prysmian Group Türkiye AR-GE Direktörü Erdinç Yüksel de “Kablo Üretim Sürecinde Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Taahhüt Grubu ekibi ise “Yüksek Gerilim Kablolar” ve gerçekleştirilen anahtar teslim projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Zafer Demircan’ın da ziyaret ettiği stantta, Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan şirketin devam eden ve planlanan projelerine dair bilgileri bakan yardımcısı ile paylaştı. Uluslararası enerji sektörünü, akademisyenleri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren konferans 11-12 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Önceki yıllarda Slovenya, Ukrayna ve Avusturya’da düzenlenmiş olan CIGRE SEERC’in dördüncüsü bu yıl İstanbul’da düzenledi. SEERC ülkelerinin uluslararası organizasyonların üst düzey yetkililerinin yanı sıra 17 ülkeden yüzlerce uzman, güç sistemleri sektöründen 500’den fazla katılımcı ve dünyanın dört bir yanından 400’ün üzerinde akademisyen konferansa katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?