05.07.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Trio Kablo İmalatı Sanayii ve Tic. Ltd. Şti Satış Direktörü Cem Alaca: Bu yıl iç piyasada marka imajımızı sağlamlaştıracak tüm büyük projeler ana hedefimiz olacak.

Reklam

Sektörümüzde kalıcı olabilmek, aranan ve tercih edilen bir marka olmak için gerekli altyapımızı hazırladık. Deneyimli imalat ve satış ekibimizle beraber, kaliteli hizmet anlayışımızla sektörde iz bırakmak ve takip edilen bir firma olmak en büyük hedefimiz

Firmanızın kurulusu hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız sektörde çok uzun yıllar yöneticilik ve girisimcilik yapmıs profesyoneller tarafından Mart 2017 ‘de kurulmustur.’’ Gerçek Kalite’’ mottosuyla yola çıkmıs olan Trio Kablo, kaliteden ödün vermeden, çagın gereksinimleri ve yeniliklerine ayak uydurarak yurtiçi ve yurtdısı sektör paydaslarına hizmet etmeyi kendine yol olarak seçmistir.

Fabrikamızdaki tecrübeli imalat kadromuz, Yurtiçi – Yurtdısı profesyonel satıs kadromuz ve inovatif düsünce altyapımızla, her zaman en yeni ve en iyiyi hedefleyerek emin adımlarla yola çıktık.

Kablo sektörüne yeni adım attınız? Hedefleriniz ve projeleriniz nelerdir?

Sektörümüzde kalıcı olabilmek, aranan ve tercih edilen bir marka olmak için gerekli altyapımızı hazırladık. Deneyimli imalat ve satış ekibimizle beraber, kaliteli hizmet anlayışımızla sektörde iz bırakmak ve takip edilen bir firma olmak en büyük hedefimiz.

Ağırlıklı olarak ‘’özel kablolar’’ diye tabir ettiğimiz standart kablolar haricindeki özel tasarım kablolarda teknik altyapımız ve tecrübemizle ön plana çıkmak hedeflerimiz arasında. Üst düzey projelerde var olmak, ihracat pazarında tercih edilen bir marka olmak da büyük hedeflerimizden.

Ürünleriniz ve üretim altyapınız hakkında bilgi verir misiniz?

Trio Kablo olarak zayıf akım kabloları imalatı yapıyoruz. Başlıca üretim çeşitlerimiz;

1. Coaxial Kablolar
2. CCTV ve Diyafon Kabloları
3. Veri İletişim Kabloları
4. Sinyal-Kontrol Kabloları
5. Yangına Dayanıklı Kablolar
6. Enstrümantasyon Kabloları
7. Haberleşme ve Yangın İhbar Kabloları
8. Profesyonel Ses ve Mikrofon Kabloları
9. Sulama Sistem Kabloları
10.Özel Kablolar

Makine parkurumuz son teknoloji PLC kontrollü ve sıfır hatlardan oluşmaktadır.
En çok önem vermiş olduğumuz konu ise laboratuvarlarımız. Ürettiğimiz ürünleri layıkıyla test edebilmenin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak bu konuya çok büyük hassasiyetle yaklaştık. Son sistem test cihazlarımız ve en önemlisi de tesisimize kurmuş olduğumuz yangın laboratuvarımızla, ürettiğimiz ürünlerin tüm testlerini tesisimizde yapmanın konforunu yaşıyoruz. Yangına Dayanıklı kablolar artık tüm projelerde kullanılan, insan sağlığı ve güvenliği için zorunlu olan kablolardır. Tesisimizde bulunan Yangın Laboratuvarımızda bu kabloların tüm dayanım testleri yapılabilmektedir.

Pazar olarak iç piyasa mı ihracat ağırlıklı mı çalışmayı düşünüyorsunuz?

Öncelikli hedefimiz iç pazarda aktif olmak ve markalaşma adına atılması gerekli olan adımları atmak. İhracat olmazsa olmaz bir konu. Hedefimiz bu yıl içerisinde imalatımızın %30’ luk kısmını ihraç edebilmek. Bu hedefle ilgili gerekli altyapı çalışmalarını hızlandırmış bulunuyoruz.

Türk kablo sektörünü üretim kabiliyeti, kalite yaklaşımı, ihracat performansları bakımlarından değerlendirir misiniz?

Türk Kablo sektörü üretim kabiliyeti, kapasitesi ve vizyonu açısından kendini geliştirmiş bir sektör. İhracat açısından bakarsak Türk kablo imalatçılarının ihracat oranlarının gerçekten ciddi rakamlara ulaştığını görüyoruz. Fakat geçmiş dönemde yurtdışına giden standart dışı ürünlerle ilgili olarak bazı bölgelerde sektöre hala soru işareti ile bakılmakta. İç piyasadaki en büyük sıkıntı da yine standart dışı ürünlerle pazarda rekabetin içinde olan firmalar. Kalite ve standartlar konusunda hassas olan firmalar zaten piyasada kendine farklı bir yer ediniyorlar. Fakat rekabette bazen sadece fiyat algısıyla yapılan karşılaştırmalar sektörümüze zarar veriyor.

2018 yılı yol haritanızı belirlediniz mi? Hedef ve projelerinizi paylaşır mısınız?

2018 yılı bizim için emeklemekten yürümeye doğru geçiş yapacağımız çok önemli bir yıl. Markalaşma sürecimizde atılacak adımları tek tek planladık. Bu yıl bu planlarımızı hayata geçirip hızlı ve emin adımlarla piyasadaki yerimizi sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu yıl iç piyasada marka imajımızı sağlamlaştıracak tüm büyük projeler ana hedefimiz olacak. Kaliteli ürün ve kaliteli hizmet anlayışımızla fark yaratmak en büyük amacımız.

Tüm KabloTel Dünyası ailesine bu röportaj ve tanıtım fırsatı için teşekkür ediyor ve işlerinizde başarılar diliyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ