27.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Teknik Hadde ve Kalıp Genel Müdürü Nuri Aydın: Uygun ve kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmak için her yıl tesisimize yeni makine alımları ve ARGE çalışmaları yapmaktayız.

Teknik Hadde ve Kalıp Genel Müdürü Nuri Aydın: Uygun ve kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmak için her yıl tesisimize yeni makine alımları ve ARGE çalışmaları yapmaktayız.

Bu sektördeki ihtiyaçtan dolayı kurulan firmamızda hizmet amaçlı her yıl kendimizi biraz daha geliştirerek büyümekteyiz verdiğimiz hizmetin yararlı olabilmesi amacıyla teknolojiyi yakından takip ederek kendimizi bütün yeniliklere adapte etmekteyiz diyen sayın Nuri bey okurlarımız için sorularımızı yanıtladılar.

Teknik Hadde kalıp firmanız kuruluşu ve bu günlere gelme aşaması ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

2013 Mayıs tarihli olup Karbür hadde Pcd hadde Nd hadde tamiri ve yeni imalat satışı hedeflenip kurulmuştur. Bu sektördeki ihtiyaçtan dolayı kurulan firmamızda hizmet amaçlı her yıl kendimizi biraz daha geliştirerek büyümekteyiz verdiğimiz hizmetin yararlı olabilmesi amacıyla teknolojiyi yakından takip ederek kendimizi bütün yeniliklere adapte etmekteyiz.

Yıllık iki seferde yurt içi müşterilerimizi ziyaret etmekteyiz bu sayede Olumlu ve olumsuzlukları yerinde tespit ediyoruz bu anlamda teknik bilgilerimizi paylaşıp Oluşacak olan sorunları önlemek amacıyla hem müşteri memnuniyeti ve dostluğumuzu daha iyi pekiştirmekteyiz

Sektörümüze sunduğunuz ürünleriniz ve kullanım alanları ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Pcd ve Nd haddeler bakır, altın, alüminyum tel çekmelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda 1008 karbonlu demir tellerde Pcd hadde kullanımı artmaktadır bunun ışığında Pcd ve Nd haddelerin yurt dışına hem ihracatını hem ithalatını yapmaktayız. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda Bakır tel çekme, Alüminyum tel çekme, Altın teli imalatı, Bakır büküm ve sıkılaştırma haddeleri, Kablo, Nipel ve Ayna takımları da yapmaktayız.

2020 yılında firmanızın hedefleri konusunda bilgi alabilir miyiz?

Amacımız Pcd ve Nd haddelerde kaliteli ürün sunarak müşteri memnuniyetini artırmak ve 2020 yılında yurt dışı hedeflerimizi üçe katlamaktır. 2020 yılında yurt dışında bayilik veya temsilcilik de vermeyi hedeflemekteyiz.

Sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek uygun ve kaliteli ürünleri müşterilerinize sunmaktasınız ürünlerinizi ve oluşum aşaması ve tesisiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Uygun ve kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmak için her yıl tesisimize yeni makine alımları ve ARGE çalışmaları yapmaktayız. Kendi bünyemizde deneyimli ekibimizle birlikte piyasada çalışma şartlarının daha üst düzeyinde tam teknik bilgi ve iş becerisi olan yeni ve genç ustalar yetiştirmekteyiz. 3 yetişkin ve 1 kalfa olmak üzere 4 kişi ile 1.500-2000 adet hem yeni hem tamir yapmaktayız. Karbür kısmında 5 ustalık kadromuz ile aylık 750-1000 adet tamir ve 500-750 adet yeni satışımız olmaktadır

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Genelde Türkiye iç piyasada, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Cezayir gibi ülkelere ihracatımız olmaktadır. Ayrıca bünyemizde hurda Tungsten karbür hadde sökümü de yapılmaktadır Müşterilerimizden demirli halde hurda karbür hadde almaktayız. Tonajlı ve kg ile almaktayız. Fiyatlandırmayı malzemeyi görerek yapmaktayız. Döviz olarak fiyat vermekteyiz yerine yeni hadde yapma yoluyla takas yapılmaktadır. Döviz ile alım satım yapılması dolaysıyla bu yolda müşterinin kazançlı olmasını sağlıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Tunahan dedi ki:

    Maşallah. Allahım hayırlı işler nasip etsin. Kendisi çok başarılı ve düzgün bir insandır. Yaptığı işin kalitesi ise tartışılmazdır.

  2. Cemil ZATEROĞLU dedi ki:

    Türkiye’nin böyle yenilikçi girişimci iş adamlarına ihtiyacı var. Allah yolunuzu bahtinizi açık etsin rızk bolluğu versin.

  3. Abid dedi ki:

    Nuri abi emeğine sağlık sektörde başarılı bir şekilde ilerlemen bizleri mutlu etmiştir.Güvenir ve sağlam bir işletmenin başında olmanız bizleri mutlu ediyor bol bereketi kazançlar dilerim

BİR YORUM YAZ