05.12.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Sel Kargo Firma Ortağı Serdar Koçak: Sel Kargo olarak hedefimiz, Türkiye’nin en kapsamlı yerel dağıtım ağını kurmak ve ulusal lojistikte ilk akla gelen isimler arasına girmek.

Reklam

2015 yılı ilk altı ayı birçok açıdan hedeflerimizi yakaladığımız, şirket olarak hedeflediğimizden daha yüksek bir büyüme yakaladığımız bir dönem oldu. İkinci yarı şu anki görünümüyle daha zor geçecek gibi duruyor. Büyümemizi yılın ikinci yarısında da sürdürebilmek için aldığımız kararları uyguladıklarını belirten Koçak sektör ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Lojistik sektörünün dünden bugüne gelişim süreciyle ilgili bilgi verir misiniz?

Lojistik sektörü iş hayatında ve günlük hayatımızda her geçen gün daha da çok alanın içine sızmaya devam ediyor. Önceleri sadece taşıma fonksiyonunu yerine getiren bir kol gibi değerlendirilen lojistik sektöründeki oyuncular şu anda hizmet verdikleri şirketlerin adeta bir çalışanı, bir departmanı gibi sürekli daha da genişleyen bir yelpazede hizmetlerini sürdürüyorlar. Müşterilerin beklentileri ve talepleri her geçen gün daha da artıyor. Dünyanın ve teknolojinin gelişme hızına, lojistik hizmetlerin de ayak uydurması beklentisi artıyor. Müşteriler için firmalarına özel, kişiselleştirilmiş hizmet talepleri artıyor, iletişim, bilgi akışı ve sunumu temel hizmetin de ötesinde önem göstermeye başlıyor.

Güçlü hedefleri olan firmanızın misyon ve vizyonu hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Sel Lojistik / Sel Kargo olarak misyonumuz müşterileri dinleyerek öncelikle onların ihtiyaçlarını eksiksiz olarak anlamak ve kazan-kazan anlayışı içinde kaliteli ve müşteri odaklı lojistik hizmetleri en iyi şekilde sunmak. Önceliğimiz müşterilerimizin ihtiyacını doğru olarak tanımlamak ve bunu müteakiben müşterilerimize hem onlar için hem bizim için tatmin edici, sonuca götürücü çözümler üretmek.

Sel Lojistik / Sel Kargo olarak vizyonumuzu Türkiye’nin en kapsamlı yerel dağıtım ağını kurmak ve ulusal lojistikte ilk akla gelen isimler arasına girmek olarak belirledik. Her işte olduğu gibi lojistik alanında da bir işi yapmanın birden fazla yolu var. Biz kendi alanımızda başarıya ulaşmada ve müşteri memnuniyetimizi arttırmada en kilit faktörün yerel dağıtım ağımızda olduğunu tespit ettik ve kendimiz için en uygun vizyon olarak da Türkiye’nin en kapsamlı, en aktif yerel dağıtım ağını kurmak ve ulusal lojistikte isim olmak olduğuna karar verdik.

Hizmet başlıklarınız hakkında bizleri detaylı bilgilendirebilir misiniz?

Hizmetlerimizi taşımacılık ve depolama olarak iki ana başlık altında gruplayabiliriz. Taşımacılık grubunda ana hizmet kategorilerimiz Yurt İçi Dağıtım, İstanbul İçi Dağıtım, Paletli Express Taşımacılık, Proje Taşımaları, ve YurtiçindeKomple ve ParsiyelTaşıma Hizmetleri. Sel Lojistik olarak spot taleplerden daha çok sözleşmeli çalışma modelleri ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu sayede daha stabil bir işbirliği oluşturuyoruz ve müşterilerimizin çalışma süre zarfı boyunca çok daha farklı ihtiyaçlarına da yanıt verebilme şansı yakalıyoruz.
Depolama grubumuzda depolamanın yanı sıra depolamasını yaptığımız ürünler için paketleme, paletleme, etiketleme, sayma, kontrol, içerik düzenleme, sipariş hazırlama, konteyner yükleme / boşaltma ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm olacak diğer hizmetlerimizi sunuyoruz.

2015 yılının ilk altı ayını firmanız ve sektörünüz açısından değerlendirebilir misiniz?

2015 yılı ilk altı ayı birçok açıdan hedeflerimizi yakaladığımız, şirket olarak hedeflediğimizden daha yüksek bir büyüme yakaladığımız bir dönem oldu. İkinci yarı şu anki görünümüyle daha zor geçecek gibi duruyor. Büyümemizi yılın ikinci yarısında da sürdürebilmek için aldığımız kararları uygulamaktayız şu anda. Ümid ediyoruz başarıya ulaşırız.

Son olarak sektörle ilgili paylaşmak istedikleriniz?

Lojistik her geçen gün daha kilit bir pozisyon almaya başlıyor. Yeni oyuncular yeni kurallar çıkıyor. Gelecekte lojistik sektörü ve bu sektörün içindeki firmaların önemi daha da artacaktır. Lojistik sektörünün ve lojistik şirketleri kendilerine daha fazla alanda hizmet verirken bulacaklar. Bununla paralel olarak da daha kaliteli hizmet vermek daha kalifiye iş gücü sunmak gibi sorumluluklar altında olunacaktır. Bunların ön çalışmalarını şimdiden yapmamız gerekiyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ