03.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Sel Kargo Firma Ortağı Serdar Koçak

Lojistik sektöründe hizmet veren bir şirket olan Sel Kargo, kablo sektöründeki müşterilerimiz için hizmet sağlayıcı olarak anahtar bir görev üstleniyor.

Müşterilerimizin başka bir firmadan isteyemeyeceklerini bizden istemelerini istiyoruz. Müşterilerimizi memnun edip sürdürebilirlik yakalayabilirsek bunun en büyük faydasının yine bize olacağını düşünüyoruz.

Firmanızın kuruluşu ve faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimizin nakliyat ve taşımacılık ile ilişkisi ve tecrübemiz bundan yaklaşık 65 yıl kadar geriye gidiyor. O günden bu güne zaman içinde piyasa ihtiyaçlarına göre ve bizim öngörülerimize göre şirket yapısında organik olarak şekillenmeler oldu. Farklı iş kollarına ayrılmalar oldu, farklı yapılaşmalar oldu. Sel Kargo’da zaman içinde şekillenmiş oluşumlardan biri.

Türkiye’nin değişen lojistik ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda, Sel Kargo’yu 1983 yılında kurduk. Var olan nakliyat hizmetlerimize ilaveten, yurtiçinde üretim yapan fabrikalara milk run hizmeti sunmak üzere Sel Kargo adında yeni bir oluşum kuruldu. Zaman içerisinde faaliyet alanlarına lojistik hizmetler altında sayabileceğimiz farklı hizmetler eklendi. Bu gün itibariyle Sel Kargo İstanbul ili ve İstanbul ili komşuları içinde bulunan üretici, ithalatçı, depo, pazarlamacı gibi firmalara yurtiçi parsiyel ve komple dağıtım lojistiği hizmetleri sunmak üzerine uzmanlaşmış bir şirket. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin Türkiye’nin 81 iline ve tüm ilçelerine olan malzemelerini diledikleri adresteki alıcılarına ulaştırıyoruz. Bunu yaparken de gönderi teslimat süreleri, malzemelerin değerlerine göre sigortalanması, ve her tür hasara karşı en üst özeni gösterilmesi ve benzeri konularda müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutacak önlemleri alınmasını sağlıyoruz. Yurtiçi Lojistik Dağıtım hizmetimize ilaveten İstanbul Şehir İçi Dağıtım, Komple Araç Temini, Parsiyel Gönderim, Hammadde Lojistiği – Inbound Lojistik, Proje Taşımacılığı, Zincir Mağazalar Dağıtımı gibi hizmetler sunuyoruz. Bütün bu hizmetlerimizi sunarken müşterilerimiz açısından kendimizi farklılaştırmaya çalıştığımız en önemli alanlar olarak iletişim ve butik hizmet anlayışını öne çıkarıyoruz. Bu manada müşterilerimize ihtiyaçları konusunda kendilerini kısıtlamayacak, onları hedeflerine ulaştıracak ve lojistik olarak kendi üzerlerine aldıkları sorumluluğu Sel Kargo üzerine alarak işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. En ince detay isteklerine bile önem veriyoruz. Bizi her aradıklarında ulaşacakları ve sorunlarının mutlaka çözmekle görevli müşteri temsilcisi iş arkadaşlarımız ya da doğrudan benimle her an temas halinde olabilmelerini sağlıyoruz. Başka bir firmadan isteyemeyeceklerini bizden istemelerini istiyoruz. Müşterilerimizi memnun edip sürdürebilirlik yakalayabilirsek bunun en büyük faydasının yine bize olacağını düşünüyoruz.

Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Kablo sektörüne yönelik özel çözümleriniz var mı?

Lojistik sektöründe hizmet veren bir şirket olan Sel Kargo, kablo sektöründeki müşterilerimiz için hizmet sağlayıcı olarak anahtar bir görev üstleniyor. Bu sektörde isim yapmış müşterilerimizin her gün tonlarca malzemesini Türkiye’nin dört bir yanındaki alıcılarına ulaştırıyoruz. Kablo sektörüne özgü sorunlara aşina bir şirket olarak bunların engellenmesi için gerekli önlemleri önceden alıyoruz. Gerek tedarikçilerimizi gerekse de sürücü ve yükleyici elemanlarımızı bu konular hakkında eğiterek taşıdıkları malzemenin gereksinimleri konusunda farkında olmalarını sağlıyoruz. Makara, kablo, pano, floresan, ampul, kablo tavası vs gibi farklı özellikli malzemelerin gerektiği gibi taşınması ve elleçlenmesi konusunda ekipman ve güvenlik bakımından kendimizi donanımlı tutuyoruz. Yine bu malzemelerin taşıyıcı araçların doğru noktalarına yüklenmesi konusunda gerekli müdahalelerde bulunuyoruz. Genelde kablo sektöründe çok karşımıza çıkan konulardan biri olan şantiye, baraj, lojman vs. gibi şehir merkezlerinden uzak noktalara olan gönderilerde sorun çıkmaması açısından doğru tedarikçi seçilmesi konusuna özen gösteriyoruz.

Karşılaşabilinecek sorunları önceden müşterilerimize bildirerek onların da kendi müşterilerine gerekli geri bildirimleri yapmalarına ve bu şekilde satış sonrası hizmetlerini kuvvetli tutmalarına olanak sağlıyoruz. Yine kablo sektöründe çok karşımıza çıkan “çok acil”, “bugün ulaşması gerekiyor” denen noktalara olan gönderiler için de gerekirse müstakil araç kullanarak o iletinin zamanında yerine ulaşmasını sağlıyoruz ve bunu anında bilgilendirme yolu ile müşterilerimize aktarıyoruz. Sadece kablo sektöründe değil ama kablo sektöründe önemli bir yeri olduğunu düşündüğümüz nakliye ödemeleri konusunda da müşterilerimize nakit akışlarını sıkıntıya sokmayacak ödeme planlarıyla hizmet vermeye çalışıyoruz. Sadece yurtiçine yönelik mi hizmet veriyorsunuz? Yurtdışına yönelik de hizmetleriniz var mı?

Hali hazırda sadece yurt içinde hizmet sunuyoruz. Kısa vadede en önem verdiğimiz hedeflerimizden biri yurt içi dağıtım ağımızı mükemmelleştirmek. Yaptığımız işi en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Bunu sağladıktan sonra hedefimiz yerel dağıtım ağımızı yurt dışı ile bağlantılamak olacak.

2014 yılını firmanız açısından değerlendirir misiniz? 2015 ile ilgili hedefleriniz ve projelerinizi paylaşır mısınız?

2014 yılı firmamızın hedeflerini büyük ölçüde tutturduğu bir yıl oldu. Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi bakımından bizim için en önemli ölçüt geçmiş dönemdeki müşterilerimizi hiç kayıp vermeden yeni yılda da devam ettirebilmek. Çok şükür 2014 yılında bu hedefimizi tutturduk. 2015 yılında da yine aynı şekilde portföyümüze yeni müşteriler katmanın yanı sıra var olan müşterilerimizin tamamını korumak müşteri memnuniyeti adına çok önem verdiğimiz bir hedef olarak devam edecek. Bunun dışında Anadolu’daki yerel dağıtım ağımızı iyileştirmek, daha fazla sektörlere açılmak, İstanbul Avrupa yakasında özmal depo yatırımımızı hayata geçirme, gerek organik gerekse de yeni müşteriler aracılığı ile ciromuzu arttırmak ve son olarak da nakliye ve lojistik hizmet veren şirketlerimizi Sel Lojistik adı altında bir araya toplamak gibi hedeflerimiz var.

Eklemek istedikleriniz…

2015 yılının kablo sektöründeki tüm hizmet verdiğimiz müşterilerimiz için ve diğer tüm şirketler ve tüm çalışanları için hayırlı ve sağlıklı geçmesi dileklerimizle.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?