09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE GENÇLERİ YARINLARA HAZIRLIYOR

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, gençlerin iş yaşamına hazırlanmaları konusunda her alanda desteğini sürdürüyor. Gençlerin üniversite sonrasında iş yaşamına daha fazla deneyimle katılabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye, sektörün en bilinen ve geniş katılımlı etkinliği olan 12. RLC Günleri’nin altın sponsorluğunu üstlendi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri tarafından 23-25 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleşen RLC Günleri, elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve bilişim alanlarında eğitim gören gençleri, profesyonel iş hayatına girmeden önce şirketler, dernekler, akademisyenler ve sektörün deneyimli isimleriyle farklı platformlarda buluşturdu.

Öğrenciler, YTÜ Elektrik – Elektronik Fakültesi’nde kurulan Prysmian Group standından, Ar-Ge mühendisliği, Proje yönetimi, işe alım süreçleri ve kablolar hakkında merak ettikleri teknik konular hakkında bilgi alırken; aynı zamanda staj ve iş başvurusu yapma imkanı da bulabildiler.

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında, sektörü ileri seviyelere taşıyan Prysmian Group Türkiye’nin yetkili isimleri de 23 Şubat’ta gerçekleşen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik çerçevesinde, Prysmian Group Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Levent Özçengel, Ar-Ge Müdürü Zekeriya Şirin ve Taahhüt Grubu Proje Müdürü Müjdat Yayvak tarafından yapılan “Prysmian’ın Yıldız’ları” başlıklı konuşmada; Ar-Ge mühendisliği, proje yönetimi, işe alım süreçleri ve Ar-Ge hakkında bilgiler paylaşıldı. İnteraktif olarak gerçekleşen oturumda katılımcılar da sorularına yanıt bulabildiler. Bu yılki RLC Günleri’nde endüstri 4.0, akıllı ev sistemleri, güneş-rüzgar enerjisi, yeni nesil robotlar, CV hazırlama ve kariyer, elektrikli araçlar, nükleer enerji, satış mühendisliği gibi konular mercek altına alındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?