09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Olcay Özer Baran Kablo / Dış Ticaret Müdürü “Baran Kablo İhracat hamlesini gerçekleştiriyor.”

Olcay Özer Baran Kablo / Dış Ticaret Müdürü “Baran Kablo İhracat hamlesini gerçekleştiriyor.”

olduğu bilinen bir gerçektir. Türkiye ekonomisinin kırılgan yapısı, döviz kurlarındaki ani dalgalanmalar, ithal hammadde fiyatlarındaki dengesiz ilerleyiş ve pandemi döneminin bitmek bilmeyen gidişatı gibi bugüne ait nedenlerle ihracat satış kabiliyetleri firmalarımız için bir lokomotif olma görevi üstlenmiştir.

Baran Kablo Türkiye Kablo pazarında standart kablo üretimlerinin yanında müşteriye özel çözümler ile ürün portföyünü geliştirmekte ve hızla yükselen bir marka olarak adını duyurmaktadır. Baran Kablo 2021 yılını İnovasyon dönemi olarak ilan etmesi ile bunun adımlarını da gerçekleştirmeye başlamıştır. Özellikle Ar-Ge çalışmalarını Yurt dışı pazarlarında daha iyi pazarlayabilmek ve hedeflerine doğru ilerlemek adına yılın 2. yarısında ihracat departmanını geliştirmiş, bu kısımdaki eksikliklerini tamamlamış ve etkili sonuçları hızla almaya başlamıştır.

Baran Kablo yurtiçi satışlar tarafında yakaladığı yükselen ivmeye paralel olarak, yurtdışı satış tarafında da benzer başarı hikayesini yazabilmek için öncelikle yurtdışı pazarlarında bilinirliliğini arttırıp, marka imajını oluşturmaya odaklanmıştır. Bu süreçte üretimden satışa, kaliteden sevkiyata kadar her bölümde gözden geçirmeler yapılmış eksik kadrolar; tecrübeli ve işinin en iyisi kişilerin bünyeye katılması sağlanarak tamamlanmıştır. Sağlamlaşan güçlü iradeli kadrosu, esnek ve dinamik yapısının sağladığı imkanlarla eksikliklerini hızla tamamlayan firmamız, yurtdışı pazarlarında markasını ön plana çıkaracak pazarlama faaliyetlerini arttırmıştır. İhracat faaliyetlerinde bulunduğumuz konum henüz yolun başı olmasına rağmen, başta Avrupa ve çevresindeki Ülkelerde yerleşik, bölgesinde en önemli distribütörler ile satış kontratları imzalayıp sevkiyatlara başlamıştır. Mevcut çalışılan Ülkelere ilave olarak 10’dan fazla ülkede daha ihracat yapma başarısını üç aylık kısa bir sürede gerçekleştirmiştir. Tüm bu süreç sayesinde ciddi bir kurumsal tecrübeyi de bünyemize katarken, İhracat pazarlamaları becerilerimizi de günün şartlarına uygun olarak güncelliyoruz.

Satış veya Pazarlama Faaliyetinde bulunduğumuz her Ülkede müşterilerimizin lokal alışkanlıklarını da göz ardı etmeden oluşan müşteri memnuniyeti sayesinde güçlenen inancımız ile yeni müşteriler ve yeni pazarları bünyemize kazandırmayı amaçlıyoruz. Bugün içinde bulunduğumuz yılın eksik kalan işlerini tamamlayıp, 2022 yılında hedeflerini gerçekleştirmiş bir Baran Kablo imajı ile İhracat rakamlarımızı bulunduğumuz yerden çok daha yukarı rakamlara doğru arttırmayı hedefliyoruz.

Baran Kablo firmamızı yurtdışı pazarlarda hakkettiği noktaya taşıyabilmek için önümüzde uzun bir yol olduğunu biliyoruz, bunun yanında firmamızın dinamik yönetim kadrosunun tam desteği ve tüm çalışma arkadaşlarımızın katkısıyla, uzak varış noktalarını yakın edebileceğimizin inancındayız. Gelişerek büyümeye ve öğrenerek ilerlemeye devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?