17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

OKT Plastik San Tic Ltd. Şti Fabrika Müdürü: İlker Oktay OKT Plastik olarak inşaattan medikale, otomotivden beyaz eşyaya, birçok sektörün PVC Granül ihtiyacını karşılamak üzere ürün ve hizmet üretmeye devam etmekteyiz

OKT Plastik San Tic Ltd. Şti Fabrika Müdürü: İlker Oktay OKT Plastik olarak inşaattan medikale, otomotivden beyaz eşyaya, birçok sektörün PVC Granül ihtiyacını karşılamak üzere ürün ve hizmet üretmeye devam etmekteyiz

Firmamız Balıkesir Bandırma’da 6500 m² alan üzerinde kurulu, son teknoloji makine parkurumuz ile müşterilerimizin taleplerine hizmet veriyoruz. Lojistik olarak ülkemizin liman, demiryolu ve karayolu altyapılarına daha kolay erişimimiz dolayısıyla müşterilerimize daha hızlı ve ekonomik çözümler sunduklarını belirten İlker Oktay dergimiz için sorularımızı yanıtladı

Firmanızın ticari faaliyetlere ne zaman başladığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

OKT Plastik olarak 2022 yılının ilk çeyreğinde ticari faaliyetlerimize başladık. OKT Plastik faaliyetlerine yeni başlayan bir firma olmasına karşın hali hazırda faaliyetini Özbekistan’da devam ettiren partner şirketimiz ile plastik sektöründe 25 yıllık bilgi, deneyim ve özveriye sahiptir.

Firmanız ve ürünleriniz hakkında bilgi paylaşır mısınız? Ürün çeşitleriniz nelerdir?

Firmamız Balıkesir Bandırma’da 6500 m² alan üzerinde kurulu, son teknoloji makine parkurumuz ile müşterilerimizin taleplerine hizmet veriyoruz. Lojistik olarak ülkemizin liman, demiryolu ve karayolu altyapılarına daha kolay erişimimiz dolayısıyla müşterilerimize daha hızlı ve ekonomik çözümler sunuyoruz. . OKT Plastik, inşaattan medikale, otomotivden beyaz eşyaya, birçok sektörün PVC Granül ihtiyacını karşılamak üzere ürün ve hizmet üretmeye devam etmektedir. Ürün verdiğiniz sektörler açısından firmanızın pazardaki gücü ve konumu hakkında neler söylemek istersiniz.

Aktif olarak Orta Asya pazarındaki gücümüzü günden güne daha iyi yerlere taşıyoruz. Yeni bir şirket olmamızın vermiş olduğu ön yargıları kırarak pastadaki payımızı giderek büyütmeyi hedefliyoruz.

Dünya genelinde Türkiye de üretim yapan plastik sektörünün konumu gelişimi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Türkiye, plastik sektöründe dünya genelinde önemli bir konuma sahip ve sektörde sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Plastik üretiminde kullanılan hammaddelerin birçoğunun Türkiye’de mevcut olması ve işgücü maliyetlerinin diğer ülkelere göre daha düşük olması, Türk plastik üreticilerinin rekabet gücünü artırıyor. Bunun yanı sıra plastik imalatçıları, daha yüksek kaliteli ürünler üretmek ve daha verimli üretim süreçleri geliştirmek için yeni teknolojileri kullanmaya başladılar. Bu uygulamalar neticesinde plastik sektörünün konumunu hep birlikte iyi yerlere taşıyacağız.

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörde de başarılılığı sürdürebilmek büyük önem taşımakta bu alanda ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?

Bu sektördeki sürdürülebilir başarının anahtarı bence çok iyi takip ve adaptasyon yeteneğidir. İçinde bulunduğumuz dünyada her an ortaya çıkan yenilikleri yakından takip edebilmek ve bu yenilikler neticesinde sürece adapte olabilmek kesinlikle sürdürülebilirliğin en önemli basamağıdır. Bu bilgiler ışığında küresel çaptaki geliştirmeleri yakından takip ediyoruz. Ar-ge faaliyetlerimiz ile verimliliği artırarak müşteri odaklılığını sağlayıcı ürünler geliştiriyoruz.

Firmanız açısından 2022 yılı nasıl geçti? Ve 2023 yılı için hedeflerinizden bahseder misiniz? Yeni yatırımlar düşünüyor musunuz?

2022 yılını hedeflediğimiz aralıkta sonlandırdık. 2023 ve takip eden yıllarda ise kesinlikle yeni yatırımlarımızla makine parkurumuzu güçlendirerek kapasitemizi arttırarak yeni pazarlara hizmet etmeyi planlıyoruz. Tesislerimize yapılan yatırımlar biz işletmeler için sürdürülebilirlik ve karlılık için en önemli noktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ