17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Oğuzhan Plastik Pvc Granül Genel Müdürü Ali Can Gültepe;

Oğuzhan Plastik Pvc Granül Genel Müdürü Ali Can Gültepe;

Oğuzhan Plastik Pvc Granül Genel Müdürü Ali Can Gültepe; Oğuzhan Pvc Sektörel Rekabet Ortamında Pazardaki Gücünü Korumak Ve Artırmak İçin Yüksek Teknoloji Kullanarak Memnuniyet Odaklı Hizmet Vermektedir.

Sektörde uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimi ile ileri teknoloji ve imalat konusunda uzmanlaşmış bir ekiple plastik sektörünün her alanına hitap eden p v c granül imalatı yapaktayız diyen Alican bey okurlarımız için sorularımızı yanıtladılar.

Alican bey merhaba kısaca kendinizi tanıtarak ,firmanızın ticari faaliyetlere ne zaman başladığı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Firmamız 1973-1998 yılları arasında İstanbul – Esenler ilçesinde kurulmuş olup, uzun zamandır İstanbul- Arnavutköy ilçesine bağlı Hadımköy beldesinde hizmet vermektedir. Sektörde uzun yıllar boyunca edindiğimiz deneyim ve bilgi birikimi ile ileri teknoloji ve imalat konusunda uzmanlaşmış bir ekiple plastik sektörünün her alanına hitap eden pvc granül imalatı yapmaktayız.

Firmamız imalat aşamasında kullandığı hammaddeleri titizlikle seçmektedir. Kurulduğunda sadece Türkiye’ye hizmet veren firmamız ,günümüzde Balkan Ülkeleri başta olmak üzere çoğu ülkeye ihracat yapmaktadır Oğuzhan Pvc Granül olarak Pe Dolgu üretimi yapan şirketlere istedikleri özelliklerde ve miktarlarda hammadde imalatı yapmaktayız. Yumuşak olarak ta bilinen soft PVC Granül, dış etkilere karşı dayanıklı, esnek, çeşitli şekillerde işlenmesi kolay bir seçenektir. Oyuncak, hortum, alçak ve yüksek gerilim kabloları, eldiven, medikal ürünler, soft PVC granüllerden elde edilmektedir. Çok geniş kullanım alanı vardır. Çoğu plastik ürün, plastikleştirilmiş yumuşak PVC Granüllerden üretilmektedir.

Firmanız hangi sektörlere ürün vermekte ve ürün çeşitleriniz nelerdir?

Hizmet verdiğimiz sektörler arasında Plastik ,kablo, ayakkabı, hortum, sağlık gibi sektörler bulunmaktadır. P v c granül ürünlerimiz ile Türkiye ‘de çoğu firmaya tedarik desteği vermekteyiz. Kablo üretiminde dış kılıf olarak kullanılmak üzere özel olarak hazırlanmış profesyonel PVC kompaundlar. PVC kompaundların tamamı RoHS ve Reach SVHC uygunluğuna sahiptir. Üretimlerini yaptığımız PVC kompaundlar arasında standart ürünlerle birlikte aleve dayanıklı, düşük duman emisyonuna haiz ,yağa karşı dayanıklı, kauçuk katkılı gibi özel çözümler üretilmektedir

Ürün çeşitlerimiz:
• Kabloluk Pvc Granüller,
• Yüksek ve alçak gerilim kabloları
• P.E Compound (Yapışmayan Dolgu)
• Dış Kılıf ve İzolelik granüller
• Maske teli granülü
• Avize ve kordon kabloları granülü
• Veri Data kabloları granülü
• Seslendirme kabloları granülü
• TV anten kabloları granülü
• Sert ve yumuşak özel granüller
• Şeffaf ve kararmayan granüller
• İsteğe bağlı granüller
• Fişlik granüller

Ürün verdiğiniz sektörler açısından rekabet ortamı ve firmanızın pazardaki gücü hakkında neler söylemek istersiniz?

Firmamız sektörel rekabet ortamına uyum sağlamak, pazardaki gücümüzü korumak ve arttırmak için hedefler belirlemiştir.Yapılan toplantılarımızda bu hedefler için oluşturduğumuz strateji doğrultusunda hareket etmekteyiz. Müşterilerimizin uygun ve istenilen ürünlere ulaşması için personelimiz ile her türlü çalışma ve gayret içinde memnuniyet odaklı ve yüksek teknolojiden yararlanarak sunduğumuz portföyümüz ve çizigimiz bulunmaktadır.

Mevcut piyasa şartlarında firmanız açısından ve ülkemizdeki dövizin sürekli değer kazanıp TL’nin değer kaybetmesi ile ilgili maliyetlerin artması ve rekabet ortamı hakkında neler söylemek isterseniz?

Mevcut piyasa şartlarında TL’nin değer kaybetmesi ve doların artması, imalatımızda kullandığımız ürünlerin çoğunun ithal olması sebebiyle maliyetimizde de ciddi bir artış oluşturmaktadır .Elbette bu durumda ödemeler dengesi hesaplarına baktığımızda ihracatta artış, ithalatta gerileme ve dolayısıyla cari açıkta bir düşüş olduğunu görebiliyoruz. Ne var ki bu gerileme ihracatta daha fazla malı daha ucuza satarak ithalatta da daha az malı daha pahalıya almak gibi bir sonucu da beraberinde getirerek dış ticaret yapımızda hasar yaratıyor.

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörde de başarılığı sürdürebilmek büyük önem taşımakta bu alanda ne gibi çalışmalar yapmaktasınız Mümkün olduğunca mevcut müşteri portföyümüzü korumak ve arttırmak için sektörde pazar araştırması yapmak ve bu ölçü ile kalitemizden ödün vermeden güvenilir olmaya devam etmek için gayret göstermekteyiz.

Firmanız açısından 2021 yılı nasıl geçti, 2022 yılı için hedeflerinizden bahsedermisiniz? Yeni yatırımlar düşünüyormusunuz ?

2021 yılı, genel ülke durumunu göz önünde bulundurduğumuzda pandeminin getirdiği olumsuz şartlardan etkilenmiş olması sebebiyle, firmamız içinde hedeflerimizin üzerine çıkmamıza negatif yansımıştır. Buna rağmen firmamız üretimini arttırmak adına yeni yatırımlar yapmak üzere imalatımızda kullanılan makine sayılarını arttırmıştır. 2022 yılında daha çok ülkeye ihracat yapmayı ve yurtiçi satışta da sektörde üst sıralarda yer almayı hedefliyoruz. Bunun için belirlediğimiz strateji ile hareket edeceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Değerli müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek arzusundayız.
Sektörde hizmet veren herkese saygılar sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ