21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Nexans Türkiye “Akıllı Makara” Çözümü ile Milyonlarca Tasarruf Sağlıyor

Nexans Türkiye “Akıllı Makara” Çözümü ile Milyonlarca Tasarruf Sağlıyor

“Hayata enerji verir” sloganıyla müşterilerine yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri sunan Nexans, hayata geçirdiği “Connected Drums (Akıllı Makara)” çözümü ile sektörde fark yaratmaya devam ediyor.

Kablodan nesnelerin internetine uzanan inovatif çözüm akıllı makara, kullanıcılarına binlerce kablo makarası üzerinde gerçek zamanlı izleme ve bildirim alma imkanı sağlarken, büyük sahalarda kabloların çalınması ya da kaybolmasından doğan kayıpları da önlüyor. Makaraların içine entegre edilen son teknoloji ürünü sensörler ile özel bir web platformuna bağlantı sağlanarak yer bildirimi gerçekleştiriliyor ve teslimat, konum, kalan uzunluk gibi farklı bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Kablo makaraları nasıl akıllı hale geldi?

Nexans tarafından hayata geçirilen ve kablo pazarında ilk olan akıllı makara teknolojisi, dağıtım sistem operatörleri, telekom operatörleri, altyapı firmaları ve müteahhitler de dahil olmak üzere Nexans’ın, mevcut müşterilerinin çözülmesi gereken ana problemlerini araştırması ile start aldı. Her yıl birkaç milyon liraya mal olan kayıp veya çalınmış makaraların ikame maliyetinin yanı sıra, uzak depolama alanlarında makara takibinin zorluğu, süreç zincirinin karmaşıklığı ve makaraların yerlerinin tespiti için fazladan harcanan zaman gibi farklı faktörler de ortaya çıktığında, 7/24 izlenebilir hale getirilmiş akıllı makaralar kaçınılmaz hale geldi.

Gerçek zamanlı konum, uyarı sistemi ve stok izlenebilirliği Nexans, müşterilerinin yaşadığı verimlilik problemini çözebilmek için, her bir kablo makarasını bulut tabanlı bir yönetim platformuna bağlayan, hem masaüstü hem de mobil uygulama ile kullanılabilen, entegre sensörlere sahip makara filosundan oluşan dijital bir çözüm tasarladı. Bu yenilik, müşterilere her makaranın gerçek zamanlı konum bilgisini ve teslimat ya da boş makaraların geri alınması gibi süreçlerini izlemek üzere bir uyarı sistemi sağlıyor. Sonuç olarak, akıllı makara hizmetinin uygulanması, finansal açıdan bakıldığında, makaraların çalınma ve kaybından doğan maliyetlerde %90 oranında ve makara kullanım sürelerinde %25 oranında iyileşme sağlayarak her yıl milyonlarca lira tasarruf ile pazarda önemli bir fark yaratıyor.

Nexans Türkiye Satış Direktörü Emre Erol, Türkiye pazarındaki bu yenilikle ilgili “Nexans olarak, müşterilerimizin karşılaştıkları problemleri çözebilmek üzere, internet ve mobil teknolojiler ile uyumlu olarak inovatif adımlar attık. Ürün yelpazemizi sürekli geliştirerek ihtiyaçlar doğrultusunda spesifik çözümler yaratabilmek ve süreçlerin optimizasyonunda böylesi fark yaratabiliyor olmak bizleri bir adım öteye gitme konusunda motive etmekte ve heyecanımızı artırmaktadır” diyerek duygularını paylaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ