09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

NDC Son Çözümleri olan In-Process Measurement (Üretim Sırasında Ölçüm) ve Kaliteli Kablo için Test Cihazlarını Wire Düsseldorf 2016 Fuarında sergiliyor

Hassas ölçüm ve işlem kontrol çözümlerinin dünya çapında öncülerinden NDC Technologies, Beta LaserMike’ın en yeni ürünleri olan Üretim sırasında boyutsal gözlem ve otomatik kalite kontrol kablo test cihazlarını önümüzdeki Wire Düsseldorf 2016, 4 – 8 Nisan (Stand No. 11D68)de sergiliyor. Bu yeni çözümler kar-odaklı tel ve kablo üreticilerine daha yüksek hassaslık, ürün yetkinliği ve tasarruf sağlayacak.

NDC, AccuScan 6000 Serisi 4-eksenli çapölçer ailesinin son üyesi : yeni AccuScan 6050 ‘yi tanıtacak. Geçen yıl çıkarılan AccuScan 6012 çapölçer gibi, AccuScan 6050 de ürün çeperindeki ürün çapını etkileyen anlık değişiklikleri kapsayan kavrayıcı bir ölçüm sağlamaktadır. AccuScan 6012, 12 mm’ye kadar olan ürünleri ölçerken AccuScan 6050 ise 50 mm’ye kadar olan ürünleri ölçmektedir. Her ikisi de saniyede 9600 tarama ile çap ve ovallik ölçümlerini çok yüksek hızda gerçekleştirmekte, endüstride mevcut en yüksek tek-tarama tekrarlanabilirliğini AccuScan 6050 de 2 mikrona, AccuScan 6012 de 1 mikrona kadar düşürmektedir. Ayrıca, her iki cihaz da ovallik hassasiyetini %100 arttırır ve 3-eksenli ölçüm yöntemlerinden %25 daha yüksek hata yakalama hassasiyeti sağlar.

Yeni DCM SCS-700, 700 MHz’e kadar olan Cat 5e/6/6a kablolarının testlerini yapar ve 100 Hz’e kadar olan kabloların Dual-Frekans testlerini tek bağlantı ile bağlayarak test zamanını önemli ölçüde kısaltan alçak-frekans opsiyonu vardır. Otomatik 4-per işletim platformu operatörün kablo testini 3 dakika’dan daha kısa sürede yapmasını sağlar. Kolay kullanımlı yazılım, komple test yönetimi ve raporlama imkanı verir.

Bunların yanısıra, Fuarda gelecek nesil işlem kontrol cihazları görüşe sunulacaktır.. Yeni InControl™ sistemi, ileri seviyede bir grafik kullanıcı arayüzü, işlevsellik ve operatöre sağladığı kullanım kolaylığı sayesinde daha yüksek verimlilik sağlamaktadır.

Fuarda sergilenecek diğer ürünlerden bazıları:

•En son yüksek hızlı AccuScan 5000 Serisi 2-eksenli çap & ovallik ölçer
•Yeni LN Serisi 3-eksenli boğum detektörü
•Yenilikçi LayScan hatve uzunluğu ölçüm sistemi
•CenterScan eksen kaçıklığı ölçüm sistemi
•Ön-ısıtıcılar ve Spark Tester’ler
•CapScan kapasite ölçüm sistemi
•SRL Pro yapısal geri dönüş kaybı öngörme yazılımı
•LaserSpeed® uzunluk ve hız ölçüm sistemi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?