28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Murat Makara Genel Müdürü Murat Bahçe: Yapmış olduğumuz işin her zaman en iyisini ve en kalitesini yapmaya çalışıyoruz

Murat Makara Genel Müdürü Murat Bahçe: Yapmış olduğumuz işin her zaman en iyisini ve en kalitesini yapmaya çalışıyoruz

Biz Murat Makara olarak dünyamızdaki yaşanan pademiden dolayı kaynaklanan ve başta ülkemiz olmak üzere çok etkilenen dengesiz piyasa koşullarının bir an önce normale dönmesini ve insanlarımızı hem sağlık Hem de ekonomik olarak etkilendiği bu süreçten bir an önce kurtulup güzel günlere ulaşmasını diliyoruz.

Murat Makara olarak 2021 yılının ilk çeyreğini firmanız ve sektörümüz acısından değerlendirebilir misiniz?

2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının ilk çeyreğinde dünyamızda ve ülkemizde yaşanan Pandemi sürecinden piyasalar etkilenmiş olup hammadde ve lojistik alanında sektörümüz büyük bir sorunla karşı karşıyadır.

Ürün gruplarınız ve kullanım alanları ile ilgili bilgi alabilir miyiz? İç Pazar satışları ve hedef ülkeleriniz hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Murat Makara olarak kontrplak ve karton makara üretimi yapmaktayız. Kullanım alanı olarak kablo ambalaj, tekstil bakır ve çelik tellerin sevk makaralını üretmekteyiz. Firmamız 2022 yılından itibaren yurt dışı kapılarını aralayıp yükselme eğilimine devam edecektir. Bunun dışında iç Pazar satışlarında ki hedefimiz 2022 yılında üretimimizi artırıp Pazar payını yukarıya taşımaktır.

Ülkemizde ve Dünyada sektörünüzün içinde bulunduğu genel durumu, sektörün geleceğini ve sektörün sorunlarını bizim için değerlendirir misiniz?

Ülkemizde ve dünyada sektörün içinde bulunduğu sorunlar aslında Pandemiden dolayı kaynaklanan geçici sorunlardır. Sektörümüzün geleceğini kendimizi geliştirerek sağlanacaktır.

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörünüzde başarıyı sürdürebilir kılmak büyük önem taşıyor bu alanda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Başarı evrensel kalıcı ve planlı olduğu zaman başarıdır. Geçmişteki sektörümüzün düştüğü yanlışlardan ders alıp kendimizi sürekli geliştirmeyi yapmış olduğumuz işin her zaman en iyisini ve en kalitesini yapmaya çalışıyoruz.

Üretim altyapınız teknolojiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Üretim hakkında söylenileceğimiz her zaman yeni projeler geliştirip kendimizi güncel tutma çabasındayız. ARGE çalışmalarımız devam etmektedir. 2022 yılının ilk çeyreğinde büyük bir yatırım yapıp tam otomatik üretim tesisimizi açma için ilk adımları attığımızı söyleyebiliriz. Biz Murat Makara olarak dünyamızdaki yaşanan pademiden dolayı kaynaklanan ve başta ülkemiz olmak üzere çok etkilenen dengesiz piyasa koşullarının bir an önce normale dönmesini ve insanlarımızı hem sağlık Hem de ekonomik olarak etkilendiği bu süreçten bir an önce kurtulup güzel günlere ulaşmasını diliyoruz.

*** Önemli Duyuru***
Fabrika adresimiz değişmiştir.

Yeni Fabrika Adresimiz:
Ömerli Mah. Kurtini Sok. No:13 Arnavutköy / İSTANBUL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?