22.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Mr. Luca Ferrari PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY Teknik Satış Bölge Sorumlusu; PAN CHEMICALS S.p.A. Italy, Türk Tel Endüstrisi ile işbirliğini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Mr. Luca Ferrari  PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY  Teknik Satış Bölge Sorumlusu; PAN CHEMICALS S.p.A. Italy,  Türk Tel Endüstrisi ile işbirliğini daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Mr. Luca Ferrari, KABLO TEL DÜNYASI Dergimizin 2019 Ocak-Şubat Sayısı röportaj konuğu olduğunuz için teşekkür ederiz. Firmamızın kuruluşu ve bugünlere geldiği aşamalardan bizlere bahsedebilir misiniz?

KABLO TEL DÜNYASI Dergisi, özellikle sektörde sürekli olarak takip ettiğimiz bir dergidir. Derginiz vasıtasıyla bana bu röportaj fırsatını verdiğiniz için ben de teşekkür ederim.

Sorunuzun cevabına gelecek olur isek; Pan Chemicals S.p.A. İtalya’da kurulmuş dinamik bir firmadır diyerek cevabımıza başlayabiliriz. Firmamız 1987 yılında, tel endüstrisinde uygulanan sabunlar ve bağlantılı teknolojiler üzerinde ciddi tecrübesi olan yetkin kişiler tarafından kurulmuştur. Müşteri ihtiyaçlarına yönelik süreklilik arz eden inovasyonu ve hızlı reaksiyonları sayesinde kendisine pazarda kısa sürede önemli bir yer edinmeyi başarmıştır. Günümüzde Pan Chemicals, dünyanın dört bir yanına ürün tedarik eden, pazarda bulunan tel çekme sabun üreticileri arasındaki, önemli bir yeri olan, önde gelen oyunculardan biridir diyebiliriz.

2013’te Türkiye pazarına hizmet vermek arzusuyla Pan Chemicals Bosphorus / Türkiye’ yi; ve 2017’de özellikle Orta Amerika ve Güney Amerika tel endüstrisine hizmet etmek amacıyla yeni teşebbüsümüz olan Pan Chemicals Americas / Meksika’ yı kurmuş bulunuyoruz.

Peki ürünleriniz ve firmanızın tercih edilme nedenleri hakkında neler söylemek istersiniz?

Pan Chemicals, tel çekme firmalarına geniş bir şekilde sabun ve tamamlayıcı mamul yelpazesi sunmaktadır. Müşterilerimizin rica ve istekleri doğrultusunda, müşterilerimizle beraber sıkı bir şekilde çalışıyoruz diyebiliriz; uzman Ar-Ge ve mühendis ekibimizin desteği, kapsamlı ürün gamımız ve üstün kaliteli ürünlerimizi sunarken; bütün teknik hizmet imkanlarımızı da beraberinde sunduğumuzu ek olarak söyleyebiliriz.

Ayrıca, esnekliğimizle de tanınıyoruz. Ürünlerimizi sipariş tarihinden itibaren 2 hafta içerisinde hazır hale getirirken, farklı durumlarda özel çözümler de üretebiliyoruz. Firmamız, müşteri odaklı bir firmadır. Bundan dolayı salt son ürünü değil de, müşteri ihtiyaçlarını kavrayıp, gerektiğinde asıl olan teknik desteği sunmak konusunda her zaman hazırlıklı olduğumuzu belirtmek isterim. Bu durum elbette paydaşlarımızla kurduğumuz kuvvetli işbirliğinin sonucunda gerçekleşmektedir.

Mr. Ferrari, verdiğiniz içten yanıtlar için teşekkür ederiz. Ekonomist olduğunuzu biliyoruz, dolayısıyla biraz da Dünya ekonomisindeki Euro-Dolar paritesindeki gelişmelerden bahsedelim isteriz. Söz konusu gelişmeler ihracatınızı nasıl etkiliyor? Yüksek döviz kuru ihracat için sizce avantaj mıdır?

Pan Chemicals’ın ağırlıklı tedariği Avrupa’da gerçekleştiği için Euro ve Dolar kurlarındaki dalgalanmalardan belirgin bir biçimde etkilenmediğimizi belirtebilirim. Bununla birlikte ürünlerimizi Türkiye pazarına ihraç ederken Euro ve TL kurları değişimine karşı hassas olduğumuzu sizlerle paylaşmak isterim. 2018 yılında Euro’ nun TL karşısında değer kazanmasıyla müşterilerimizin ithalat maliyetlerinde yükselişe neden olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple belirtmek isteriz ki; Türk para biriminin değerlenmesi firmamız ve müşterilerimiz için olumlu olacaktır. Bu durumla birlikte, geçmiş yıldaki paydaşlarımıza destek olmak için elimizden geleni yaptığımızı ve zorlu süreci karşılıklı minimum zararlarla ardımızda bıraktığımızı belirtebiliriz.

Rekabetin arttığı bir ortamda sizce 2018 yılı firmanız acısından nasıl geçti ve 2019 yılından beklentileriniz nelerdir?2018 Yılının Pan Chemicals S.p.A. Italy için olumlu bir yıl olduğundan bahsedebiliriz. Türkiye genelinde de durum değerlendirmesi yapacak olur isek; tedariğimizi ve Pazar payımızı gözle görülebilir bir biçimde arttırdığımzdan söz edebiliriz. Bu durum bizlerin kalite ve hizmet anlamında güvenilir bir konumda olduğumuzu açıklıyor diyebiliriz. 2019 için amacımız ise, Türkiye’deki tel üreticileriyle olan işbirliğimizi geliştirmek, müşteri portföyümüzü sağlamlaştırmak, iş birliği içinde olduğumuz/olacağımız bütün firmaların üretim süreçlerindeki problemleri çözmek ve ya kendilerini optimize etmek isteyen firmalara tecrübelerimizi sunarak elimizden gelen desteği göstermek olacaktır. Söz konusu amacımıza; Pan Chemicals ailesi, özellikle Türkiye Müdürümüz Hakan Tanış Bey’ in destekleri ile ulaşacağımızın inancındayız.

28 Şubat – 2 Mart 2019 Tel fuarında katılımcısınız. 2019 İstanbul Tel fuarından beklentiniz nelerdir?

Sizleri ziyaret edecek firmalara ve ziyaretçilere neler söylemek istersiniz?2019 İstanbul Tel Fuarı’ nın Pan Chemicals için kaçırılmayacak bir etkinlik olduğunun farkındayız. Bu fuar, yıllardır firma olarak katılımcısı olduğumuz bir fuardır. Söz konusu fuar, Pan Chemicals olarak gerek mevcut müşterilerimizle buluşma, gerek yeni tel çekme firmalarına ulaşma; sektörün diğer önemli aktörlerine kendimizi tanıtma hususunda bizler için önem arz etmektedir.

Tüm fuar katılımcılarına mesajımız; ‘’lütfen standımıza uğramakta tereddüt etmeyiniz, herhangi bir hususta sizleri bilgilendirme için hizmetinizde olduğumuzu bilgilerinize sunarız. ‘’ şeklindedir.

Mr. Ferrari, biraz da önümüzdeki dönem hakkında görüşlerinizi almak isteriz; Yakın gelecekte kazanmayı planladığınız yeni pazarlar olacak mıdır, plan ve stratejilerinize hangi durumlara göre yön veriyorsunuz, bizlerle paylaşabilir misiniz?

Gelecekte belirli ülkelerdeki niş pazarlara nüfuz etme konusuna odaklandığımızı belirtebiliriz. Strateji ve planlarımız, ülkeden ülkeye farklılık gösterse de, gerekli plan projeleri-mizi söz konusu ülkelerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak güncellediğimizi dinamik bir şekilde revize ettiğimizi sizlerle paylaşabiliriz. Bu adımları atarken; öncelikle bir pazar analizi gerçekleştirdiğimizi ve mevcut imkanlarımızı gözden geçirip sonuç olarak pazara girme opsiyonlarımızı ele aldığımızı belirtebiliriz. Durum dahilinde bakacak olur isek; elbette Türkiye gibi sağlam ekonomik ilişki içerisinde olduğumuz ülkeler bizim açımızdan her zaman daha dikkat çekici olmuştur ve olacaktır diyebiliriz.

Mr. Ferrari, röportajımızın tamamına verdiğiniz içten yanıt-lar için sonsuz teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istedik-lerinizi de bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Sorularınız için firmam adına ben de sizlere teşekkür ederim.

Son olarak sizlerle paylaşmak istediğim önemli bir husus bulunmaktadır, şöyle ki; Pan Chemicals ekolojik ürünlerini doğaya dost teknolojisi ile Dünya Tel Sanayisi’ne iftiharla sunmaktadır. Firma politikamız gereği; üretim yaparken, doğaya olumsuz etkide bulunabilecek hammaddeleri tercih etmiyoruz. Bizlerle işbirliği içerisinde olan ya da iş birliği içerisinde olacak olan paydaşlarımızın bu durumu dikkate almalarını önemle rica ederiz. Pan Chemicals ayrıca, toz içermeyen sabunlar, boraks içermeyen ürünler, klorin içermeyen kaplama ve ısıl işlem gerektirmeyen özel flukslar üretirken, uygulamalarıyla da Tel Firmalarındaki üretimler dahilinde atık miktarlarını minimuma indirmeyi hedefleyici özel ürünler üretmektedir. Doğaya saygı konusunda son derece hassas olduğumuzu ve gelecekte de bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğimizi derginiz vasıtasıyla başta Türkiye olmak üzere bütün Dünya kamuoyuna saygıyla sunarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ