09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Kempro Kimyasal Maddeler ve Dış Ticaret AŞ pazarlama müdürü Melis Oğuz Demirel: Çalıştığımız alanlarda yıllara dayanan bilgi birikimimiz ile hizmet verdiğimiz müşterilerimize bir katma değer yaratmak bizim birinci önceliğimizdir.

Kempro Kimyasal Maddeler ve Dış Ticaret AŞ, 1991 yılında kurulmuş olup boya, mürekkep, tekstil, plastik, kauçuk, kablo, yapıştırıcı, yapı kimyasalları, otomotiv, kozmetik ve gıda alanlarında faaliyet gösteren dünyaca ünlü 40 firmanın Türkiye temsilciğini ve bir çoğunun Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Balkan ülkeleri temsilciliğini yapan hammadde tedarikçisi olup, kablo alanında, 2014 yılı itibarı ile plastik ve kauçuk sektörleri için kompound üretimine de başlamıştır. Kablo, Kempro’nun öncelik verdiği sektörler arasında… Çalıştığımız alanlarda yıllara dayanan bilgi birikimimiz ile hizmet verdiğimiz müşterilerimize bir katma değer yaratmak bizim birinci önceliğimizdir.

Bu anlamda enerji kabloları (HV& MV& LV), data – sinyal kabloları, Telekom kabloları dahil tüm kablo tipleri için çok çeşitli polimer ve katkı malzemeleri tedarik etmekteyiz. Ayrıca kendi ürünümüz olan ve birkaç yıldan beri sektöre sunduğumuz KROL serisi kompoundlara, geçtiğimiz yıl yeni bir ürün daha ekledik. Kısa bir zaman içerisinde KROL serisinden Termoplastik Poliüretan (TPU) ürünlerimizi de sektöre sunacağız. Kempro Kimyasal Maddeler olarak, 2016 yılının ikinci yarısının başı itibari ile, İspanyol menşeili DELTACOLOR markalı masterbatch’lerinin üreticisi DELTA TECNIC ile Hindistan menşeili dokuma ve dokuma olmayan, şişen ve yarı iletken bant üreticisi SNEHAM firmalarının Türkiye tek yetkili satıcılığı ve de distribütörlüklerini almış bulunmaktayız.

Kısaca bu firmalardan bahsetmek gerekirse; DELTA TECNIC firması, gerek çeşit gerekse kalite olarak kendini ön plana çıkarmış güçlü bir firmadır. Ürünleri sadece kablo sektörü ile sınırlı olmayıp PVC boru ve profil sektöründe de kullanılmaktadır.

Kablo sektöründe kullanılan hemen hemen her tür plastik için masterbatch üretmenin yanısıra, plastiklere farklı özellikler kazandıran katkı malzemeleri ve firmaların kullandıkları plastiklere özel masterbatchler de üretmektedir.

Ürün çeşitleri arasında;
• Enerji, Data ve Tesisat kablolarında kullanılmak üzere; PVC bazlı
• Otomotiv kablolarında kullanılmak üzere (T2/T3); PVC bazlı
• Telekomünikasyon kablolarında kullanılmak üzere; PE bazlı
• PE/XLPE izoleli enerji kablolarında kullanılmak üzere; PE bazlı
• Ortam şartlarında çapraz bağlanabilen XLPE için; PE bazlı (Visico/Ambicat)
• Otomotiv ve Fiber Optik kablolarda kullanılmak üzere; TPA, TPE-E
• Fiber Optik kablolarda kullanılmak üzere; PBT
• Enerji ve Endüstriyel kablolarda kullanılmak üzere; TPU
• HFFR/LSFR kablolarda kullanılmak üzere; PE ve EVA bazlı
• Otomotiv kablolarında kullanılmak üzere;

ETFE FLUOROPOLYMER masterbatchler bulunmaktadır. Dolayısı ile bugüne kadar kabloluk plastik ve jel ile hizmet ettiğimiz kablo sektörüne sunmak üzere iki yeni ürün grubunu daha portföyümüze katmış bulunmaktayız.

SNEHAM firması daha çok orta ve yüksek gerilim kablosu üretiminde kullanılan dokuma veya dokuma olmayan yarı iletken bant ile hem enerji hem de telekomünikasyon kablolarında kullanılan şişen bantlar üretmektedir. Üretimleri tüm dünyada geçerli kalite standartlarına uygundur.

Ürünleri arasında;
• Dokuma Yarı İletken Bantlar
• Dokuma Olmayan Yarı İletken Bantlar
• Su Tutucu Bant
• Yarı İletken Su Tutucu Bant gibi ürünlerin yanı sıra elektrik yalıtımında kullanılmak üzere;

Polyester, yapışkanlı polyester, yapışkanlı polyamide, yapışkanlı teflon, mika ve daha bir çok çeşit bant bulunmaktadır.

Kablo sektörü sürekli gelişen, yenilenen bir sektör; hizmet verdiğimiz bu sektörde partnerlerimiz de güçlü ve köklü firmalardır. Üretmek istediği kabloya ait makine ve ekipman seçiminden, polimer seçimine; proses şartlarından depolama ve sevkiyata kadar müşterimizin soru ve ihtiyaçlarına, sahip olduğumuz birikimin yanında partnerlerimizin deneyimli kadrolarının desteğini de alarak çok hızlı bir şekilde geri dönüşler yaparak doğru teknik çözümler sunmaktayız. Fark yarattığımız ikinci bir nokta ise; teknik servis ve lojistik hizmetlerimizdir. Bu noktada sürekli planlı stoklar tutup, hemen hemen haftanın her günü müşterilerimize bu stoklardan malzeme ikmali yaparken, müşterimize planlama ve lojistik konularında ikinci bir hizmet daha sunmaktayız.

Bu yıl da, son 15 yılda katıldığımız gibi, PlastEurasia fuarına katılıyoruz. Bu yazımızda bahsi geçen yeni temsilciliklerimizin ürünleri ile beraber hali hazırda temsilciliğini yürütmekte olduğumuz; Ineos Polyolefins, Crosspolimeri, H&R ve de Kempro – Krol serisi ürünlerimizi de tabii ki tanıtıyor olacağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?