23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

KABKOM KİMYA A.Ş.GENEL MÜDÜRÜ ERDEM EKER; SEKTÖRÜN LİDERİ KONUMUNDA OLAN KABKOM KİMYA A.Ş. YURT İÇİ VE YURT DIŞI PAZARINDA HIZ KESMEDEN KOYDUĞU HEDEFLERE DOĞRU İLERLEMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

KABKOM KİMYA A.Ş.GENEL MÜDÜRÜ ERDEM EKER; SEKTÖRÜN LİDERİ KONUMUNDA OLAN KABKOM KİMYA A.Ş. YURT İÇİ VE YURT DIŞI PAZARINDA HIZ KESMEDEN KOYDUĞU HEDEFLERE DOĞRU İLERLEMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.

Kabkom Kimya A.Ş. HFFR Kompaund üretimi ve kalite anlamında başarı öyküsünün temellerini 2011 yılında atmıştır. Ana faaliyet merkezi Türkiye de olan firmamızın, üretimini yaptığı ürünler, genel anlamda kablo sektöründe ihtiyaç duyulan Halojensiz, yanmazlık ve düşük duman yoğunluğu gerektiren ürünlerde, yenilikçi bakış açısı ve sürekli gelişen bilgi birikimi ile müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Kabkom Kimya A.Ş. kurulumu ile birlikte HFFR Kompaund sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlamış, bu ürün gamında ilk Yerli ve Milli destekli firma olmayı başarmıştır. Sektörün öncüsü konumunda olan Kabkom Kimya A.Ş. tüm Yurt İçi ve Yurt Dışı Kablo sektöründe marka yaratmış müşterilerine, zaman, fiyat avantajı, yerli üretimi sayesinde Nakliye-Navlun, Ar-ge ve Teknik destek anlamında %100 proses gelişimi dahil olmak üzere çözüm ortaklığı desteği sağlamaktadır. Bu nedenle sektörün temel taşı konumuna gelmiştir.

Kabkom Kimya A.Ş. nin ürün yelpazesinde Kablo ve Fişli Kablo Sektörü için;
•HFFR Damarlık Kompaundlar
•HFFR Dış Kılıflık Kompaundlar
•HFFR Flexible Dış Kılıf Kompaundlar
•HFFR Fiş Enjeksiyonluk Kompaundlar
•HFFR Kalıplık Enjeksiyonluk Kompaundlar
•HFFR CPR Kompaundlar
•HFFR Dolgu Kompuandlar
•HFX (Çapraz Bağlı HFFR) Kompuandlar
•XLPE (Çapraz Bağlı) Kompaundlar
•PE Dolgu (Polietilen Dolgu) Kompaundlar
•HDPE (Yüksek Yoğunluklu) Polietilen Kompaundlar
• HDPE (Yüksek Yoğunluklu) %2,5 Corbon Black Content Polietilen Kompaundlar
•MDPE (Orta Yoğunluklu) Polietilen Kompaundlar
•LDPE (Düşük Yoğunluklu) Polietilen Kompaundlar
•Sektöre Özel Addetive

(Yardımcı Malzeme) Grupları Kablo Sektörüne Özel Tüm HFFR ve Polimer Gruplarında Mühendislik ve Arge Hizmetlerimiz ile müşteri firmalarımıza çözüm ortağı olmaktayız. Dünyayı etkisi altına alan salgın şartlarına rağmen Kabkom Kimya A.Ş. olarak zorlu bir sınavdan geçtiğimizi biliyor ve buna göre önlemlerimizi alıyoruz. Gerek Finans Yönetimi gerekse Hammadde ve Stok Yönetimi noktasında değerli müşterilerimizin tüm beklenti ve isteklerini sorunsuz karşılayarak krizi fırsata çevirme noktasında başarılı olduğumuzu neredeyse %100 artan iş hacminizden ve yakaladığımız güçlü ivmelenmenin de etkisiyle krizleri fırsata dönüştürmenin verdiği motivasyon ile ortaya koymuş olduğumuz hedeflere emin adımlarla yürümekteyiz. 2021 yılını, İş potansiyeli ve Satış Rakamları anlamında beklentilerimizden daha verimli bir yükselişle tamamlama yolunda ilerlerken; Türkiye pazarının güçlü oyuncularından olan Kabkom Kimya A.Ş. Ürün yelpazesindeki tüm ürünleri ile Dünya Pazarında aktif rol oynayan güç bir oyuncu haline gelmektedir. Bu bağlamda Global satış hedeflerimizi % 100 artırmayı, 2022 yılına da Pandemi sürecinde yakaladığımız yukarı yönlü trendlerimizi daha da üst seviyelere çıkartma hedefi ile yolumuza devam etmekteyiz. Termo Plastik Pazarın bu girift yapısı ve hızla gelişimi tüm dünyada da sektörümüzü takip eden otoritelerinin dikkatini çekmiş ve sektör pek çok yerli ve yabancı yatırım almıştır. Ülkemizde de son yıllarda Termo Plastik sektörünün geleneksel kanallardan dijital ortama yöneldiğini görmekteyiz, Kablo Sektöründe İhracat hacminin artması ile birlikte üretimlerimizin büyük bir ivme kazandığı ve ülkemizin önemli bir pazar haline getirdiği açıkça ortadadır. Bu hızlı yükseliş, diğer yandan da Avrupa pazarının pandemi ile üretim yapamaz hale gelmesi nedeniyle taleplerin ülkemize yönlenmesi rekabet şartlarını olumlu yönde etkilemiştir.

Şirketimiz adına Ülkemizin ve milletimizin pandemi sürecinde yakaladığımız bu olumlu havayı devam ettirmek, dünya çapında ve sektörel olarak tüm üretim çarklarının en etkin ve optimum şekilde çalışmasını sağlayarak yerli ve milli sermaye gücümüzün artmasını, Tüm sektörlerin temel taşı niteliğinde olan Plastik ve Kimya sektörünün global sermaye payında daha aktif rol almasını ve bu uğurda tüm gücümüz ile çalışacağımızı Kabkom Kimya A.Ş olarak belirtmek isteriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?