06.02.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

İTALYAN TEL ÇEKME HADDE SABUNLARI, GALVANİZLEME FLUX, WAX ve KİMYASALLARI ÜRETİCİSİ PAN CHEMICALS S.p.A. – TÜRKİYE MÜDÜRÜ, HAKAN TANIŞ; EKONOMİK VE FİNANSAL GÖSTERGELER 2020 İÇİN UMUT VERMEKTEDİR.

İTALYAN TEL ÇEKME HADDE SABUNLARI, GALVANİZLEME FLUX, WAX ve KİMYASALLARI ÜRETİCİSİ PAN CHEMICALS S.p.A. – TÜRKİYE MÜDÜRÜ, HAKAN TANIŞ; EKONOMİK VE FİNANSAL GÖSTERGELER 2020 İÇİN UMUT VERMEKTEDİR.
Reklam

Dergimizin bu sayısında Hakan Tanış ile 2019 yılını değerlendirip, 2020 yılı dahilinde yakın ve uzak gelecek planlarını konuştuk. Kendisi, 9 Yıldır PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY Bünyesinde çalışmakta olup, 7 yıldır firmanın Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Hakan Bey merhaba, öncelikle sizlere iyi seneler dilemek isteriz. Okuyucularımızın firmanız hakkında bilgileri olduğunu düşünüyoruz, bununla birlikte firmanızı ilk defa tanıyacak yeni okuyucularımız adına; firmanızı, faaliyetlerinizi ve sizlerin firmadaki görevinizi bizlere anlatmanızı rica ederiz. Merhaba, ben de başta sizler olmak üzere, bütün okuyucularınızın ve sektörde yer alan iş birliği içerisinde olduğumuz herkesin yeni yılını kutlamak isterim. Umuyorum ki 2020 yılı, her birimiz için daha sağlıklı, daha mutlu, daha başarılı bir yıl olacaktır.

Firmamız, PAN CHEMICALS S.p.A. adı altında; 1987 Yılında, Kuzey İtalya’ nın Lombardiya Bölgesi, Bergamo Kenti’ nde Dünya Demir Çelik Tel Endüstri’ sinin endüstriyel tel çekme sabunu & kimyasal ihtiyaçlarını karşılamak üzere, konusunda uzman, yetkin ve tecrübeli kişiler tarafından kurulmuş üretici bir firmadır.

Ana fabrikamıza bağlı olarak; Meksika’ nın Tlalnepantla de Baz Şehrinde PAN CHEMICALS AMERICAS S.A. DE C.V. adı altında ikinci üretim tesisimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda firmamızın İstanbul’ da PAN CHEMICALS BOSPHORUS adı altında Türkiye Depo-Ofisi yer almaktadır artı olarak; Ürettiğimiz Sabun & Kimyasalları global manada; 10 adet distribütör ve 20 adet temsilci birimlerimiz yardımı ile dünyanın dört bir yanına sevk etmekteyiz.

Ürün sevkiyatını sağladığımız ülke sayısı 2019 itibariyle 100 ülkeyi geçmiş durumdadır. Fizibilite çalışmalarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda yeni pazar bulma çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.

Kalite olarak, ürünlerimizin hepsi EU (CE) kalitede olup, ISO 9001:2008, ISO 18001 ve ISO 14001 kalite belgelerine sahip bir firmayız. Kaliteden asla taviz vermeden ürettiğimiz ürünlerimizle; gerek Türkiye’ de, gerekse Dünya’ da tek tedarikçi ilkesini benimsemiş durumdayız. Benim ise PAN CHEMICALS S.p.A. Italy ile tanışmam 2011 yılına dayanmaktadır. Firmada 2 sene Satış Mühendisliği görevini yürüttükten sonra, 7 senedir Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini yürütmekteyim.

İşim gereği; PAN CHEMICALS S.p.A. Italy’ nin Türkiye pazarına sunduğu/sunacağı bütün ürünlerin gerek üretim, gerek ithalat & ihracat, gerek satış aşamaları, gerekse kullanım teknikleri ve belki de en önemlisi olarak satış sonrası destek aşamalarından birinci derece sorumluyum. Almış olduğum sorumluluklar dahilinde, toplam kalite prensibimizden asla ödün vemeden, just in time (anında tedarik) misyonu ile firmam PAN CHEMICALS BOSPHORUS adına; iş birliği içerisinde olduğumuz ve olacağımız firmalara en iyi hizmet ve desteği her zaman ulaştırma gayretinde olduğumuzu/ olacağımızı Türk Demir-Çelik Tel Sanayisi ile paylaşmak isterim.

Hakan Bey, hepimizin bildiği üzere 2019 yılı zor bir yıldı. 2019 Yılı PAN CHEMICALS Holding ailesi adına nasıl geçti, sizlerin de yaşamış olduğunuz zorlukları (oldu ise) ve aldığınız önlemleri bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.

2019 Yılı bildiğimiz üzere Dünya ekonomisi adına global bazda bazı ekonomik yaptırımların olduğu kolay olmayan bir yıl idi. Dolayısıyla, gerek PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY, gerek PAN CHEMICALS AMERICAS S.A. DE C.V. MEXICO, gerekse PAN CHEMICALS BOSPHORUS TÜRKİYE adına zor bir yılı geride bıraktığımızı belirtebiliriz. PAN CHEMICALS BOSPHORUS TÜRKİYE adına konuşacak olursak, bir önceki seneye göre Euro ve Dolar kurundaki belirgin artışlar ve Türkiye Endüstri üretimindeki bazı kısım miktar azalışları bizleri de belli ölçülerde etkilemiştir diyebiliriz. Süregelen etkileri bir nebze olsun azaltmak adına, bizler de bazı müspet çalışmalarda bulunup, bir takım önemli projeler geliştirdiğimizden söz edebiliriz.

Yanıtınız için teşekkür ederiz. Peki Firma olarak 2020 yılından beklentileriniz nelerdir, Global ve Türkiye bazlı olarak 2020 yılının ne şekilde geçmesini umuyorsunuz?

PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak 2020 yılını, 2019 yılına göre daha iyimser gözler ile izlediğimizi belirtebiliriz. Gerek ülkesel bazdaki finansal gelişmeler, gerekse Euro ve Dolar’ ın uzun süredir nispeten stabil seviyelerde seyretmesi bizlerin beklediği pozitif detayların bazıları olduğunu belirtebiliriz. Beklediğimiz ekonomik gelişmelerin gerçekleşmesi ve Türk Sanayi Üretimindeki olumlu gelişmelerin oluşması akabininde, 2020 yılını kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız doğrultusunda artı yönde geçirebileceğimizi, alacağımız stratejik kararlarımızı, tolere edilebilir olası sapma ile reele geçirme gayretinde olacağımızı belirtmek isterim.

Hakan Bey röportaj sorularımıza verdiğiniz içten yanıtlar için teşekkür ederiz. Bildiğiniz üzere dergimizin bu sayısı MIDDLE EAST ENERGY 2020 DUBAI (3-5 Mart 2020) ve WIN EURASIA 2020 İSTANBUL (12-15 Mart 2020) Fuarlarında katılımcı ve ziyaretçi firmalara ulaştırılacaktır. Sizlerin de uzun yıllardır gerek Türkiye’ de gerekse yurtdışındaki fuar organizasyonlarını takip ettiğinizi; fuarlarda katılımcı ve ziyaretçi olarak yer aldığınızı biliyoruz. Dolayısıyla MIDDLE EAST ENERGY 2020 DUBAI ve WIN EURASIA 2020 İSTANBUL Fuarları hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

MEE 2020 DUBAI Fuarı’ nın bu yılki ana başlıklarının; Güç Üretimi, Yenilenebilir Enerji, İletim ve Dağıtım Şebekeleri, Enerji Üretim ve Yönetimi ile birlikte Dijitalizasyon olduğunu biliyoruz. Dolayısyla fuar, özellikle enerji ihtiyacının günden güne arttığı günümüzde, Birleşik Arap Emirlikleri’ nde organize edilecek önemli fuarlardan biridir diyebiliriz. Fuar’ dan elde edilecek bütün bilgilerin; gerek bireysel, gerekse firmasal bazda katılımcı ve ziyaretçilerin hayatlarına pozitif değerler katacağını düşünüyoruz.

WIN EURASIA 2020 ISTANBUL Fuarı’ nın da, bölgenin en güçlü ve en önde gelen fuarlarından biri, belki de birincisi olduğundan söz edebiliriz. WIN ISTANBUL 2020 Fuarı bu yıl 360 Derece İmalat Sanayi ana başlığında; Üretim, Otomasyon, Lojistik ve Hizmet sektörlerini içine alan firmaları, global bazda bünyesine dahil ettiği için İstanbul içi, İstanbul dışı hatta yurt dışından bir çok firmanın dikkatini çekmektedir. Bizler de WIN Fuarı ile iş birliği içerisinde olduğumuz firmalara çok daha kolay ve akılcı yöntemlerle ulaşabildiğimizi belirtebiliriz. Fuar esnasındaki görüşmelerimizde, son gelişmeleri ve mevcut yatırımları değerlendirme şansımızın olduğu gibi, yeni potansiyel iş birlikçilerimize de rahatlıkla ulaşabildiğimizi, potansiyel olarak belirlediğimiz konular dahilinde görüş alış-verişinde bulunabildiğimizi belirtebiliriz. Dolayısıyla PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak WIN fuarlarını önemsiyor ve dikkate alıyoruz diyebiliriz. Bu Fuar ile birlikte mevcut iş birliklerimizi geliştireceğimiz gibi, yeni kuracağımız iş birliklerimiz dahilinde de kendi iş akışımızı zirveye tırmandırma hedefinde olduğumuzu belirtebiliriz.

Hakan Bey peki sizlerin de bu yıl içerisinde katılımcı olarak katılacağı olan fuar var mıdır, bizlerle paylaşabilir misiniz?

Düsseldorf/Almanya’ da her iki yılda bir gerçekleştirilen, bu yıl 30 Mart – 3 Nisan 2020’ de gerçekleşecek olan; WIRE DUSSELDORF 2020’ de her zamanki yerimiz, HALL 9 – STAND B-05’ deki PAN CHEMICALS Standında değerli misariflerimizi ağırlamaktan onur duyacağız. Fuar esnasında bütün paydaşlarımızla, ihtiyaç ve talepleri konusunda görüş alış verişinde bulunup, üretim hatlarını maksimum derecede iyileştirici çözüm önerilerimizi ve tavsiyelerimizi kendileriyle içtenlikle paylaşacağımızı derginiz vasıtasıyla belirtmek isteriz.

Hakan Bey, paylaştığınız bilgiler ve görüşleriniz için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz görüşleriniz var ise sizleri dinlemek isteriz. Ben de sizlere bu keyifli röportaj için teşekkürlerimi sunmak isterim. Son olarak; 2020 yılının ülkemiz ve dünya adına bol tonajlı üretimlerle geçmesini temenni eder, başta sizler olmak üzere bütün sanayici ve iş insanlarının yeni yıllarını tekrar en içten dileklerimizle kutlamak isterim.

Saygılarımla,
HAKAN TANIŞ
TÜRKİYE MÜDÜRÜ – PAN CHEMICALS S.p.A. ITALIA

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ