25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

İrem GÜNERCAN REKA A.Ş.Genel Müdürü; Beyaz eşya, elektronik, ısıtma ve sogutma sektörlerinin kablo gruplama ve montajlı ürün ihtiyacını karsılamaktadır.

İrem GÜNERCAN REKA A.Ş.Genel Müdürü; Beyaz eşya, elektronik, ısıtma ve sogutma sektörlerinin kablo gruplama ve montajlı ürün ihtiyacını karsılamaktadır.

Ana müşteri portföyümüz Klimasan, Vestel, Faber Franke başta olmak üzere soğutma ve elektronik sektörlerinde hizmet veren firmalardır diyen İrem hanım firmaları ve yatırımları hakkında bilgiler sundu.

Re-Ka A.Ş firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

REKA A.Ş. 2014 yılında üretimlere başlamıştır. 3 kişi ile ticari hayatına başlayan ve kurulduğu ilk günden itibaren “bir dünya markası” olmayı hedefleyen REKA A.Ş., beyaz eşya, elektronik, ısıtma ve soğutma sektörlerinin kablo gruplama ve montajlı ürün ihtiyacını karşılamaktadır. 2 yıl önce taşındığı Manisa Organize Sanayii Bölgesindeki modern tesisinde üretimini yaklaşık 200 kişi ile devam ettirmektedir. Çalışanlarımızın arasında pozitif bayan ayrımcılığı yapmaktayız. Bu sayede ülkemizde istenilen seviyede olmayan bayan istihdamı konusunda da firmamız önderlik yapmaktadır. Bulunduğu sektörlerin lider firmalarına kablo gruplama ve çeşitli ara parça montaj işleri ile birlikte komple ürün montajı da yapmaktadır.

Ürünleriniz ve kullanım alanları hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimizin tamamı ara component olup müşterilerimizin direkt üretim hattını beslemektedir. Müşterilerimizin ürettiği ürünlere göre, bizim ürünlerimiz çeşitlilik göstermekte ve bitmiş ürünlerin parçalarını oluşturmaktadır. Bu nedenle esnek ve çok çeşitlilik gösteren üretim ve montaj hatlarımız bulunmaktadır. En basitinden en karmaşığına kadar her türlü kablo gruplama, ürün ve parça montajlarını tecrübeli ekibimizle projeden imalata kadar yapabilmekteyiz.

Re-ka A.Ş 2017 yılını nasıl tamamladı ? Beklentileri ve hedefleri yakaladınız mı?

REKA A.Ş., 2017 yılını bir önceki yıla göre %254,46 oranında üretim ve satış artışı göstererek tamamlamıştır. Bu süreçte 2017 yılı hedefimiz bir önceki yılın yaklaşık 2 katına ulaşmaktı ve yıl içindeki büyüme beklentimizin yaklaşık iki katı oldu. Bu noktada çalışan sayımızı 2 katından fazla arttırarak ülkemizin hedefleri arasında yer alan istihdam artışına da katkıda bulunduk. Kısacası 2017 yılını hedeflerimizin üzerinde tamamlayarak sektörde lider tedarikçiler arasında kendimizi kabul ettirmeyi başardık.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahseder misiniz?

Firmamız, gelecekte de yeni istihdamlar hedefleyerek yurt dışına ihracatlar yapıp büyüyen Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak için gerekli alt yapıları oluşturmaktadır. Yapılması planlanan ihracatlarımız ile yurt dışında bulunan müşterilerimize çözüm ortaklığı olunacaktır.

Bu sayede ürün yelpazesini genişletip dünya markası olma yolunda ilerlemeyi hedefleri arasına koymuştur. Piyasadaki ana müşteri portföyünüz kimlerdir?

Ana müşteri portföyümüz Klimasan, Vestel, Faber Franke başta olmak üzere soğutma ve elektronik sektörlerinde hizmet veren firmalardır. 2018 yılı içinde otomotiv ve savunma sanayii sektörünün önde gelen firmaları ile de temaslar kurulmuş ve onaylı tedarikçi olunmaya başlanmıştır. Bunun yanında otomotiv ana sanayilerine bulunduğumuz iş dalında hizmet veren firmalar ile de görüşmeler yapılıp seri üretim şartları oluşturulması için çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca üretim tekniklerinde yalın üretim mantığı ile hatların oluşturulmasını sağlamak amacıyla da çalışmalar başlatılmıştır.

2018 yılının ilk çeyreği ile ilgili izlenimleriniz ve değerlendirmeleriniz
nelerdir?

2018 yılı ilk çeyreğinde bulunduğumuz sektör açısından üretimlerde artışların olduğu gözlemlenmiştir. Yılın geri kalan bölümünde REKA olarak plastik enjeksiyon yatırımları yaparak mevcut müşterilerimiz ve yeni müşterilerimiz için ürün gamında çeşitliliğe giderek ihtiyaçların karşılanmasında öncü firma olmayı hedeflemekteyiz. Bunun için fizibilite çalışmaları en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış olup, doğru yatırımlar ile yolumuza devam etmeyi planlamış bulunmaktayız.

2018 yılında firmanızın hedefleri doğrultusunda önümüzdeki dönem ne gibi yenilikler ve atılımlar yapmayı planlıyorsunuz ?

Bundan sonraki süreçlerde emin ve sağlam adımlar atarak doğru ve planlı büyüme gerçekleştirip, devamında da kendi üretim grubunda Türkiye ve dünyanın öncü firması haline gelmek en büyük hedeflerimiz arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ