28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Hes Kablo Genel Müdürü Şahin NURSAÇAN: Hes Kablo markalı ürünler 140’dan fazla ülkede güvenle kullanılıyor.

Hes Kablo Genel Müdürü Şahin NURSAÇAN: Hes Kablo markalı ürünler 140’dan fazla ülkede güvenle kullanılıyor.

Yaklaşık 1.8 milyar TL’lik satış cirosuna ulaşan firma 140’ dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Şirketin hedefinde ise öngörülebilir bir gelecekte ‘Hes Kablo’ markasını Dünya’nın ilk 10 markasından biri yapmak bulunuyor.

Şirketin kuruluşundan bu yana büyüme süreci hakkında bilgi veren Hes Kablo Genel Müdürü Şahin NURSAÇAN firmaları hakkında bilgiler paylaştılar. Türkiye’nin önemli kablo üreticilerinden Hes Kablo, 50 yıla yakın tecrübesi ile alçak, orta ve yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletkenler, bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo ve emaye bobin teli solar kablo ve koaksiyel kablo üretimine devam ediyor. Yaklaşık 1.8 milyar TL’lik satış cirosuna ulaşan firma 144 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Şirketin hedefinde ise öngörülebilir bir gelecekte ‘Hes Kablo’ markasını Dünya’nın ilk 10 markasından biri yapmak bulunuyor.

Şirketin kuruluşundan bu yana büyüme süreci hakkında bilgi veren Hes Kablo Genel Müdürü Şahin NURSAÇAN, “1974 yılında tesisat kabloları üretmek amacı ile kurulan Hes Kablo, ürün gamına zaman içerisinde bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletken ve emaye bobin teli, Solar kablo ve koaksiyel kablo üretimini de ekledi. Bu ürün çeşitliliği ile kablo ve tel sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. Artan ürün grubu ve sürekli artırdığı pazarlar sayesinde uzun yıllar İstanbul Sanayi Odasının “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde bulunmamızın yanı sıra 2004 yılından bu yana sektörde liderliğini tescilli olarak pekiştirdi. Öncelikle yakın coğrafyaya yaptığı ihracatını, yeni pazarlarla birlikte dünyanın her bölgesinden 144 ülkeye çıkardı” dedi.

Nursaçan, Üretimimizin yüzde 35’ini ihracatla değerlendiriyoruz. Yıllık yaklaşık 150 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyoruz. Hes Kablo markalı ürünlerimiz halen 144 ülkede güvenle kullanılıyor. Öncelikle yakın coğrafyada, sonrasında gelişmekte olan ve gelişmiş piyasalarda tercih edilen bir marka olarak bilinen Hes Kablo, ‘Güven veren teknoloji’ sloganına tam hakkını veriyor, pazarda ‘güven ve kalite’ kelimeleri ile anılıyor. Hes Kablo sektöründe Türkiye’nin en çok bilinen ve tercih edilen markasıdır. Orta vadede üretimimizin yüzde 50’sini ihracata yönlendirmeyi hedefliyoruz ” şeklinde belirtti.

Bulundukları kablo sektöründe en bilinen ve tercih edilen marka olmalarının arkasında sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek, uygun ve kaliteli ürünleri müşterilere sunmanın olduğunu ifade eden Nursaçan, Uluslararası geçerliliği olan ISO 9001, ISO 10002, ISO 14000, ISO 17025, ISO 50001, TS 18001 gibi kalite ve yönetim sistemleri sertifikalarına sahip kurumsal bir firma olmanın yanı sıra; ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik denetimleri sonucu ISO, TSE, VDE, BASEC, GOST, UKRSEPRO ve KEMA gibi kalite belgelerine de sahip olduklarını vurguladı.

Markalaşma çalışmalarına her zaman önem verdiklerini söyleyen Nursaçan, “Kurumsallaşma ve Ar-Ge faaliyetlerimizle dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz. Geniş bayilik altyapısını kurarak ürünlerimize pazarda ulaşmayı kolay hale getirdik. Bütün bunların yanı sıra, 1999 yılından bu yana kapsamlı tanıtım faaliyetleri yürüterek, sektörümüz ile ilgili fuar ve organizasyonlara katılarak Hes Kablo markası ile tüketici arasında kuvvetli bir bağ oluşturduk.

Markalaşma ve kurumsallaşma kurumların uzun vadede büyümesini sağlayan en önemli unsurlardan. Hedefimiz gelecek 10 yıl içinde Hes Kablo markasını Dünya’nın ilk 10 markasından biri yapmak.” dedi. Nursaçan şöyle devam etti; “Reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra özellikle yurt içinde ve yurtdışında önemli fuarlara ve seminerlere katılım gerçekleştiriyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile ihtiyaç olan ürün gruplarını, inovatif ürünlerimizi portföyümüze eklemek için yatırımlar yapıyoruz. Üniversite sanayi iş birliğini etkin bir şekilde hayata geçirerek Müşteri memnuniyetini ve verimliliği artırıcı süreçlerin inovatif yaklaşımla Ar-Ge ve Ür-Ge projelerini yeniden şekillendirme çalışmaları yürütüyoruz”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?