28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

HDO Plastik Genel Müdürü Mustafa Sırkıntı HDO Plastik hammadde ve üretim teknolojilerini yakından takip ederek müşterilerimize tedarik hizmetleri sunmaktayız

*HDOPLAST, kablo sektöründeki 15 yıllık tecrübenin sonucu olarak 2011 yılında kurulmuştur. Özellikle sektörün, spesifik kompaund taleplerinin karşılanması konusundaki olumsuzluklarına çözüm getirmeyi amaçlayan HDOPLAST bu doğrultuda, başta ülkemizde çok az üretimi olan ve piyasa talebi tam olarak karşılanamayan HFFR (Halogen Free Flame Retardant) kompaund üretiminin yanı sıra özel PVC (non-migratory, UV resist, Low Smoke, Flame Retardant, Low HCL, Oil Resistant, 90C-105C-125C) ve PE dolgu üretimi yapmaktadır.

*Uzman kadrosu, 2000 ton/ay üretim kapasitesi, son teknolojiyi kullanan ve birden çok patente sahip kompaund üretim hatları ile standart ürünlerin yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda ürün üretmektedir.

*HDOPLAST, hammadde ve üretim teknolojilerini yakından takip ederek müşterilerine tedarik hizmetleri sunmaktadır.

*HDOPLAST, ürün portföyüne kattığı yeni ürünlerle farklı sektör ihtiyaçlarını da karşılayan, kompaund üretim markasıdır.

*2011 yılında tam manasıyla ARGE amaçlı, 1000 m2 kapalı alana kurulan firma kısa zamanda sektör ihtiyaçlarını karşılama potansiyeline istinaden ticari üretime başlamıştır.

*1 adet patentli Domeks Boksör-120R ile üretime başlayan firmamız, özellikle PVC damar/PVC kılıf tipi kablo konfigürasyonunda kullanılan PVC bazlı dolgu malzemesinin yerine kullanılmak üzere geliştirilen PE bazlı yapışmayan dolgu üretiminde ciddi başarılar sağlanmıştır.

*Türkiye’ deki kablo firmalarının ektrüzyon hatlarına uygun formülasyon geliştirilerek kablo pazarında innovatif bir ürünle yerini alan firmamız; ürün çeşitliliği, hızlı teslimat süreleri ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ile kısa sürede kendi alanında pazarın en büyüğü olmuştur.

*Kuruluşundan itibaren geçen süre içerisinde pratik uygulaması çok zor olan hem özgün, farklı patentlere sahip kompound üretim hatlarının tasarlanmasında öncü rol oynayarak aynı zamanda ürün ARGE’ si yaparak kısa zamanda beklentileri karşılamıştır.

*2013 yılında, artan müşteri taleplerini karşılayabilmek ve yeni ürün yelpazesi ile pazardaki yerini daha da güçlendirmek isteyen firmamız ikinci üretim hattını da devreye alarak sektörün vazgeçilmez firmaları arasında yerini almıştır.

*Uzun soluklu ve sabırla yürütülen ARGE çalışmaları sonucunda, hedeflenen HFFR üretimi çalışmaları başarı ile sonuçlanmıştır.

*İki adet tam otomasyon Boksör-120R kompaund üretim hattı ile aylık ortalama 2.000 Ton üretim kapasitesine sahibiz. BOKSÖR-120R counter-rotating çift vida 120mm vida çaplı ve 22L/D oranına sahiptir.

*BOKSÖR-120R, geniş bir kompaund işleme kabiliyetine sahip, patentli özel vidakovan konfigürasyonu sayesinde üç boyutlu etkin yoğurma ve karıştırma işlemi gerçekleştirerek beklentilerin ötesinde kalite ve kapasite değerlerini yakalamak mümkündür.

Ürünler

*HFFR Kablo Kompaundları
*Yumuşak/Rijit PVC
*ACP (Aluminyum Kompozit Panel, B2/B1/A2 sınıfı)
*PE, PP, PS taşıyıcılı
*Kalsiyum Karbonat masterbatch
*Talk masterbatch
*Cam Elyaf
*Wood Composite Plastic
*Kablo uygulamaları için yapışmayan dolgu
*Başlıca mühendislik plastikleri
*SEBS kompaundlar
*EPR&EPDM vb. kauçuk kompaundlar
*HFFR ÜRÜNLER
*VDE 0207 standartlarına uygun HM2/MH4 tipi HFFR kılıf ürünler
*HFFR fleks kılıf ürünler
*HFFR izolasyon ürünleri
*HFFR dolgu
*UV resist HFFR kablo ürünleri
*Çatlamaya karşı dirençli HFFR kılıf ürünleri
*PE DOLGU
*PVC KOMPAUNDLAR
*FRLS (Flame Retardant Low Smoke) PVC
*Düşük migrasyon değerine sahip PVC ürünler
*-50C/125C kabloluk kompaundlar
*T3 otomotiv kablo kompaundları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?