01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ETK Kablo Genel Müdür Ticari Yardımcısı Mehmet Şahal: ETK Kablo, ülkemizdeki ve yurt dışındaki büyük GSM operatörleri ve internet servis sağlayıcılarının yetkili tedarikçisiyiz.

ETK Kablo, 1979 yılında Türk Telekom A. Ş. İçin telefon kabloları üretmek amacıyla kuruldu, ardından gelişen teknoloji ve müşteri talepleri doğrultusunda zayıf akım kabloları ve fiber optik kablolarını da know-howı ile birleştirerek ürün gamına ekledi. ETK Kablo, ülkemizdeki ve yurt dışındaki büyük GSM operatörleri ve internet servis sağlayıcılarının yetkili tedarikçisi olduklarını belirten Mehmet Şahal sektörümüz ile ilgili bilgileri paylaştı.

ETK Kablo hakkında bilgi verir misiniz?

ETK Kablo, 1979 yılında Türk Telekom A. Ş. İçin telefon kabloları üretmek amacıyla kuruldu, ardından gelişen teknoloji ve müşteri talepleri doğrultusunda zayıf akım kabloları ve fiber optik kablolarını da know-howı ile birleştirerek ürün gamına ekledi. ETK Kablo, ülkemizdeki ve yurt dışındaki büyük GSM operatörleri ve internet servis sağlayıcılarının yetkili tedarikçisi. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında tüm ölçekten projelerde de tedarikçi konumunda.

Üretim kapasiteniz ve üretimini yapmış olduğunuz ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

ETK Kablo’nun ürün grupları:

• 3600 pere kadar üretilen Telefon Kabloları
• 576 optik fibere kadar üretilen Fiber Optik Kablolar
• Data/LAN Kabloları
• Sinyal Kabloları
• Yangın Alarm Kabloları
• Yangına Dayanıklı Kablolar
• Enstrümantasyon Kabloları
• Kumanda Kabloları
• Koaksiyel Kablolar
• CCTV Kabloları

ETK Kablo bünyesinde, ham madde tedarikçileri ile birlikte gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ile belirli periyotlarda, müşteri talepleri doğrultusunda yeni ürünler geliştirmekte.”

Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

ETK Kablo, düzenli aralıklarda üretime geçmesi planlanan kablolar için ham madde tedarikçileriyle birlikte detaylı analizler yapıp ürününü müşterilerine sunuyor. Her yıl onlarca yeni ürünün geliştirmesi ve müşterilerine sunması ETK Kablo’nun vazifesi.

Yeni çıkan yasa ile ilgili CPR (Yapı Malzemeleri Yönetmeliği) çalışmalarınız var mıdır?

ETK Kablo, yakından takip ettiği ve hazırlıklı olduğu CPR sürecini başarı ile tamamladı, şu an tüm müşterilerine CPR’ye uygun CE işaretlemesine haiz kablolarını hâlihazırda sevk ediyor.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahsedebilir misiniz?

ETK Kablo, yurt içinde de yurt dışında da ürettiği tüm kablo gruplarında tercih edilen bir marka, bu edinim uzun yıllar boyunca tuğla tuğla örülen aktif başarının bir sonucu.

Yurt içi ve yurt dışı satışlarınızı artırmak için neler yapmaktasınız?

En önemli unsur olan “ziyaret”. ETK Kablo, belirlediği periyotlar da mevcut ve potansiyel müşteri ziyaretlerini gerçekleştiriyor. Bireysel ziyaretlerin yanında hedef ülkelerdeki ilgili katılını yor. O ülkenin dinamiklerine göre çalışılıp yeni müşteri kazanımı gerçekleşiyor.

2017 yılında firmanızın hedefleri nelerdir? Yeni projeleriniz olacak mı?

Her yeni yıl ETK Kablo’nun daha da gelişmesi demek. Yine, yeni ülkelerin ETK Kablo’nun ihracat yaptığı ülkeler arasına girdiği bir yıl oluyor. Büyük projelerde, büyük firmalarla yapılan birliktelikler ile 2017 yılı verimli bir yıl olmaya devam ediyor. Memnun müşteri, ETK Kablo’nun en sağlam dayanağı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?