28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Erse Kablo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Meva Vakfı’yla Farkındalık Yarattı

Erse Kablo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Meva Vakfı’yla Farkındalık Yarattı

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de meme kanseri görülme yaşının oldukça genç yaşlara kayması, sorunun öneminin daha da artması üzerine, Erse Kablo, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nde kadın çalışanları için MEVA (Türkiye Meme Vakfı) ile farkındalık yarattı. Tüm dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türünün meme kanseri olması sebebiyle, bu kanser türü kadınların en önemli sağlık sorunlarından birini oluşturmaktadır. Türkiye’de önemli bir halk sağlığı sorunu olan meme kanseri,%24’lük oranla kadınlarda en sık rastlanan 10 kanser türü arasında ilk sıradadır.

MEVA’nın meme sağlığı ve erken teşhisin önemi konularında, toplumsal düzeyde farkındalığın artırılması için ulusal ve uluslararası markalarla yürüttüğü işbirliği ve projeleri bulunmaktadır. Bilinçlenme ve erken teşhis ile hastalığın kesin tedavisi mümkün; bu nedenle vakıf, erken teşhisin en önemli faktör olduğunun altını çizerken ve toplumda bir bilinç yaratmayı hedeflemektedir. http://www.memekanseri.org.tr/

Erse Kablo bu özel ve anlamlı günde, kadın çalışanlarının önce sağlıklı kahvaltı organizasyonunda biraraya gelmesini sağlayarak sonrasın-da İşyeri Hekimi tarafından verilen eğitimle, “Farkındayım Korkmuyorum” projesine destek verdi. Erse Kablo’nun çalışan, emek veren kadınları; Türkiye Meme Vakfı tarafından başlatılan “Farkındayım Korkmuyorum” kampanyasının hedeflerine ulaşması için geliştirilen en önemli araçlardan MEVA Z-Card ve “Bugün Su İçtin mi?” hediyeleri ile MEVA’nın meme sağlığı ile ilgili farkındalığı geliştirme çalışmalarına destekte bulunulmasından mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?