25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Erkan Aydoğdu Prysmian Group Türkiye CEO’su: Prysmian Group General Cable hisselerini devraldı

Erkan Aydoğdu Prysmian Group Türkiye CEO’su: Prysmian Group  General Cable hisselerini devraldı

Prysmian Group ve General Cable Corporation yaptıkları ortak açıklamayla, Prysmian Group’un General Cable hisselerini, hisse başına 30,00 $ ödeyerek devraldığını duyurdu.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri olan Prysmian Group, 2011 yılında Prysmian ve Draka firmaları arasında gerçekleşen birleşmenin ardından, önemli bir birleşmeye daha imza attı. Prysmian Group ve General Cable Corporation firmaları arasında başlayan birleşme süreci kapsamında, Prysmian Group General Cable firmasını, hisse başına nakit 30,00 $ ödeyerek satın aldı.
Prysmian S.p.A. ve General Cable Corporation firmalarının Yönetim Kurulları tarafından oybirliğiyle onaylanan; borçları ve tüm yükümlülükleri dahil olmak üzere, toplam değeri 3 milyar $ olarak belirlenen bu işlem, öngörülenden erken bir tarihte tamamlanmış bulunuyor.

2018 yılının ilk yarısı sona ererken gerçekleşen bu işlem sonucunda, Prysmian Group 50’den fazla ülkede, 112 fabrikası, 25 Ar-Ge Merkezi ve yaklaşık 30.000 çalışanı ile var olmaya devam edecek. Birbirini tamamlayan bu iki şirketin bir araya gelmesiyle birlikte, Prysmian Group ürün ve hizmetlerini ürünler, markalar, teknolojiler ve en önemlisi müşteri hizmetleri açısından genişletmiş ve Kuzey Amerika’daki varlığını güçlendirirken, Avrupa ve Güney Amerika’da da konumunu pekiştirmiş olacak.

Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, bu birleşme ile ilgili olarak “Diliyoruz ki, dünya kablo sektöründe ideal bir uyumu ortaya koyan bu birleşme sonucunda, sektörümüzün fırsat ve zorluklarını karşılarken, çok güçlü bir ürün ve hizmet yelpazesi ve inovatif çözümler ile yolumuza eskisinden çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ