09.06.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN PROFESYONELLERİ POWER NIGERIA FUARINDA BİR ARAYA GELDİ

Reklam

Sektöründe Afrika’nın en önemli fuarlardan biri olan 6. Power Nigeria Uluslararası Elektrik, Elektronik, Enerji ve Aydınlatma Fuarı bu sene 5 -7 Eylül tarihlerinde Nijerya’nın Lagos kentinde gerçekleşti. Bu yıl Türk firmaları, her sene büyük bir başarı ivmesi yakalayan fuardaki yerlerini TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş.’nin milli katılım organizatörlüğünde aldı.

Power Nigeria hükümet, dernekler ve Nijerya’daki bakanlıklardan aldığı desteklerle Nijerya enerji pazarında önemli bir konuma sahiptir. 4500 ziyaretçi ve 9 ülkeden 90 katılımcı firmanın yer aldığı Power Nigeria 2017’de önemli tüm dünyadan gelen sektör profesyonelleri önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi. Ziyaretçiler pazardaki son ürün ve yenilikleri tanıyabilme fırsatını yakaladı. Her sene onlarca Türk firmasına Afrika enerji pazarına girme olanağı tanıyan fuara, 19 Türk firması katıldı.

TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş. milli katılımını organize ettiği, Middle East Electricity ve Electricx gibi dünyanın dört bir yanında elektrik sektörü fuarları ile sektördeki firmaların ihracatlarının artmasına destek oluyor.

GÜÇ VE ENERJİ PİYASASINA OLAN İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Enerji sektörüne duyulan uluslararası talebin büyümesiyle Nijerya, dünyadaki en büyük yatırım ve büyüme alanlarından birine dönüşmeye başlamıştır. Bu kapsamda Nijerya hükümeti elektrik üretimini arttırmak için 5.2 milyar dolar Dünya Bankası kredisi arayışında olduğunu belirtmiştir. Bu hareketin ekonomi-ye ve güç pazarına yardımcı olması bekleniyor. Önümüzdeki on yılda Nijerya enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı açısından en hızlı gelişmekte olan ülkelerden biri olmaya hazırlanıyor. Nijerya, 2030 yılında kadar enerjisinin%20’sini yenilenebilir kaynaklardan sağlamayı amaçlıyor. Bu aynı zamanda Nijerya’yı yatırımcılar için cazip kılmaktadır. Bu noktada Power Nigeria sektördeki lider yerli ve uluslararası şirketleri bir araya getirdiği için ideal bir platform konumundadır.
Fuar, katılımcılarına sektörün en etkili karar alıcıları ile tanışmak, uluslararası müşteri tabanını geliştirmek ve piyasadaki konumlarını güçlendirmek için bir fırsat sunuyor. Hükümet yetkilileri, ticari alıcılar, acente ve distribütörler, proje sahipleri, danışmanlar, bilgi işlem uzmanları, mühendisler, müteahhitler ve enerji sektörü ile ilgili girişimcileri buluşturan fuar, önümüzdeki yıl yine TG EXPO’ nun milli katılım organizatörlüğüyle 25-28 Eylül 2018 tarihlerinde Lagos’ta gerçekleştirilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ