22.09.2021 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Elcab Kablo Profil Sanayi Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nejdet Tıskaoğlu; 15-19 Ekim 2016 tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan China İmport & Export Fair ile 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Hostech By Tusid 22. Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ve 14-17 Şubat 2017 tarihleri arasında Dubai’de organize edilecek olan Ortadoğu Elektrik Fuarı’na (MEE) katılacağız.

Reklam

Elcab Kablo’nun hizmet verdiği kablo sektöründe bilinen ve tercih edilen marka olmasının gelişim ve oluşum süreci ile ilgili bilgi alabilirmiyiz?

ELCAB KABLO olarak sahip olduğumuz kurumsal kimlik ve marka değeri anlayışı ile sektörün en hızlı büyüyen firmasıyız. Üretime başladığımız günden bugüne ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulamak, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sunmak temel politikamız olup müşteri odaklı bu anlayış bize daha çok tercih edilme ve rakiplerimize karşı bir adım öne geçme avantajı sağlamaktadır. Bu doğrultuda sahip olduğumuz kurumsal kimlik yapısı ve marka değeri ile piyasada talep gören, rekabet avantajına sahip ve daimi büyüme stratejisi içinde olan firmalar arasında yer almaktayız. Zira kurumsal kimlik söz konusu olduğunda bu yapıya sahip ve kurumsal kimlik anlayışının öneminin bilince olan firmalar sürekli değişim ve gelişim içinde olan kuruluşlardır. ELCAB KABLO olarak içinde bulunduğumuz sektöre dair sahip olduğumuz bilgi ve tecrübe ile müşteri odaklı üretim anlayışımızın yanı sıra sahip olduğumuz kurumsal kimlik yapısı ve marka değeri anlayışının bizlere değer ve avantaj kattığını söyleyebiliriz.

Sektörün ihtiyaçlarını yakından takip ederek uygun ve kaliteli ürünleri müşterilerinize sunmaktasınız ürünlerinizi ve oluşum aşaması ve tesisiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürünlerimiz ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 standartları ile VDE, CE, TÜV, EAC, ROSH ve REACH ürün kalite belgelerinin sorumlulukları dahilinde, geniş makine parkurlarımızda çağın getirdiği teknolojik gereksinimlere uygun yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Üretim süreçlerimizde modern test cihazları kullanılmakta olup ürünlerimiz üretim prosesinin her safhasında ve son kontrol aşamalarında test edilerek gerekli standartlar dâhilinde dokümantasyon ve raporlamaları yapılmaktadır. Ar-ge yatırımlarının ürün kalitesinde artış yaratacağının ve ürün yapısının geliştirilmesi için ürüne katma değer katacağının bilincinde olan firmamız bu nedenle bu alanda daimi faaliyette bulunmakta, göstermiş olduğu etkin başarı ve performansı neticesinde global olarak rekabet eden, sanayinin ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üreten, müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile ana sanayiciler için tercih edilen bir tedarikçi konumunda bulunmaktadır.

2016 ilk çeyreği hareketli ve sektörümüzün büyüdüğü bir dönem oldu. 2016 yılının sonlarına doğru sektörünüzün büyüme ve gelişim aşaması hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

ELCAB KABLO olarak bir üründe olmazsa olmaz ilkeler olan güvenlik, performans ve kullanım kolaylığı gibi özellikleri üretim politikamızın temel hedefleri arasında bulundurmaktayız. Bunun yanı sıra üretim kapasitesini artırarak daha çok ürün elde edip hem iç hem de dış piyasada gerek fuar gerek çeşitli pazar araştırmaları ve gerekse müşteri ziyaretleri ile mevcut müşterilerinin yanı sıra daha çok firmaya ulaşmayı hedef edinmiş olan firmamız bunu gerçekleştirirken mevcut kalite politikalarını takip ederek hareket etmeyi ve kaliteden ödün vermeden gelişmeyi prensip haline getirmiştir. Türk kablo sektörünü üretim kapasite ve kalitesi ile satış pazarlama etkinliği açısından değerlendirdiğimizde ise maalesef ki sadece sektörel bazda değil genel anlamda çoğu firmanın üretim kapasitesini arttırırken maliyetleri en aza indirmek ve tedarik sürelerini yakalayabilmek için ürün kalitesinden feragat ettiğini veya kapasite artırımına gidildiği halde atıl kapasite ile çalışıp bu durumun maliyete yansıması neticesinde haksız fiyat artışına gittiğini görmekteyiz. Asıl olan yüksek kapasite ile kaliteli üretim yapıp uygun etkin ve verimli pazarlama stratejileriyle müşterilere zamanında hizmet verebilmektedir. Bu nedenle 2016 yılının sonlarına doğru da sektörümüzün büyüme ve gelişim kaydederken sanayicilerin üretim faaliyetlerini bu stratejilerin ışığında gerçekleştirmesi gerektiği görüşündeyim.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de markalı ve güvenilir kablo tercih ediliyor ürünlerinizin üretim ve kalite standartları ile ilgili okuyucularımızı bilgilendirebilir misiniz?

Karlı, kaliteli, güzel ve başarılı işlerin ortaya çıkartılabilmesi için şahsi fikrim sektörün, firma yapısı, background, makine parkuru gibi alanlarda kendini geliştirmiş güçlü markaların önderliğinde idame ettirilmesidir. Bunun tekelcilik zihniyetinde bir yaklaşım olmadığının altını çizip sektörün gelişimi ve sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için bir gereklilik olduğunu özellikle belirtmek isterim. Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren ELCAB KABLO olarak sektörün en hızlı büyüyen firmasıyız.

Üretime başladığımız günden bugüne ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmek, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulamak, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sunmak temel politikamız olup kurumsal bir yapı altında oluşturduğumuz müşteri odaklı bu anlayış bize daha çok tercih edilme ve rakiplerimize karşı bir adım öne geçme avantajı sağlamaktadır.

2017 yılında firmanızın hedefleri hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Satış faaliyetimizi kurmuş olduğumuz 2 ayrı profesyonel ekiple hem iç pazarda hem de dış piyasada sürdürmekteyiz. Temel ihracat pazarlarımızın ihtiyaç ve taleplerini uygun fiyat, kalite ve zamanında teslim gibi müşteri memnuniyetine dayalı bir politika ile karşılamakta ve söz konusu pazarlarda satış ağımızı arttırmak için fuar katılımları, daimi müşteri ziyaretler ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktayız. Bu doğrultuda 15-19 Ekim, 2016 tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan China Import & Export Fair ile 2-5 Kasım, 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan Hostech by Tusid 22. Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı ve 14- 17 Şubat, 2017 tarihleri arasında Dubai’de organize edilecek olan Ortadoğu Elektrik Fuarı’na (MEE) katılacağız.

Kurulduğu günden bugüne kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyeti odaklı faaliyet gerçekleştiren firmamız 2017 yılında da bu çizgide yoluna devam edip kaliteli ürün ve hizmeti daha ucuz maliyetle, hatasız ve zamanında optimum kaynak ve avantajla müşterilerine temin edip çalışanlarının eğitim seviyesini arttırarak üretim prosesinde sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olacaktır. Yapılan AR-GE çalışmaları, kalite politikaları ve çağımızın getirdiği teknolojik gelişimlerin üretim prosesine uygulayarak global olarak rekabet edebilen, içinde bulunduğu sektörün ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üreten, uluslar arası ve yerli standartlara uygun üretim yapan, müşteri talep ve isteklerini önemseyen ve sürekli yenilik ve gelişim içinde olan, kalite, inovasyon ve rekabette öncü bir firma olarak 2017 yılında da kurulduğumuz günden bugüne her geçen yıl arttığımız büyüme ve gelişme ivmesini yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

…FİRMAMIZ GENÇ VE DİNAMİK KADROSU İLE DAİMA İLERİYİ HEDEFLEMEKTEDİR…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ