23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

“DİKKAT! HER KABLO AYNI DEĞİLDİR…” GİRİŞİMİ TÜRKİYE SINIRLARINI AŞTI Prysmian Group Türkiye, kablo sektöründeki uzmanlığını dünyaya taşıyor

Prysmian Group Türkiye’nin, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi Türkiye sınırlarını aştı. Kablo sektörünü bilinçlendirmek amacıyla, 2012 yılında başlatılan çalışmalarla bugüne kadar yaklaşık 2700 sektör profesyoneline ulaşan girişim, Türkiye’deki başarısını ve uzmanlığını dünyaya taşıyor. Prysmian Group Türkiye’den uzmanların verdiği özel eğitimlerle, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi İngiltere, Hollanda, İspanya ve İtalya’da hayata geçiriliyor.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin daha güvenli ve verimli bir dünyada yaşanması gerektiğine olan inancı ile kablo sektörünü bilinçlendirmek amacıyla başlattığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi, Avrupa’dan başlayarak tüm dünyaya yayılıyor. Prysmian Group Türkiye’nin 2012 yılında başlattığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi, Türk kablo sektörünün bugüne kadarki en kapsamlı bilinçlendirme projesi olma özelliğini taşıyor. Güvenli kablo kullanımını yaygınlaştırmayı, doğru kablo seçiminin ekonomik avantajlarına dikkat çekmeyi amaçlayan girişim kapsamında, bugüne kadar, Türkiye’nin dört bir yanındaki proje firmalarına, elektrik mühendislerine, müteahhitlere, yetkili satıcılara, üniversitelere, devlet kuruluşlarına ve elektrik teknisyenlerine yönelik birçok farklı iletişim aktivitesi düzenlendi. Kablo sektörünü bilinçlendirmeyi hedefleyen tüm çalışmalarla, bugüne kadar, yaklaşık 2700 sektör profesyoneline ulaşıldı.

Başarısını yurtdışına taşıyan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi, Prysmian Group Türkiye’nin desteği ile bu yıl itibariyle, Avrupa’dan başlayarak diğer ülkelerdeki Prysmian Group operasyonları tarafından da uygulanmaya başladı. Prysmian Group Türkiye’den uzmanlar, İngiltere, Hollanda, İspanya ve İtalya’da “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini, “Attention! All Cables Are Not The Same…” adıyla hayata geçirecek olan Prysmian Group ekiplerini eğittiler. Türkiye’den sonra ilk olarak girişimi başlatan Prysmian Group İngiltere, İngiltere’de toptancıların, tesisatçıların ve ülkenin en büyük elektrik yüklenicilerinin katıldığı seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenledi. Prysmian Group Türkiye’nin desteği ile, önümüzdeki dönem içerisinde, Hollanda, İspanya ve İtalya’daki Prysmian Group ekipleri de girişimle ilgili çalışmaları başlatacaklar.

Eğitimlerde 7 farklı simülasyon aracı kullanılabiliyor Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” seminerlerinin uygulamalı olarak anlatılabilmesi amacıyla, 7 farklı simülasyon aracı tasarladı ve üretti. Girişimi başlatan ülkeler, belirledikleri seminerlerin içeriğine en uygun simülasyon aracını tercih edebiliyorlar. Uygulamalı ve teorik olarak gerçekleştirilen seminerlerde doğru kablo seçimi ve kaliteli ürün kullanmanın getirdiği kısa ve uzun vadeli ekonomik avantajların yanı sıra, yüksek performanslı ve maliyette avantaj getirecek çözümlerin tercih edilmesi gerektiğine dair bilgiler veriliyor.

Hazırlanan simülasyon araçlarıyla, ülkelerin kendi hedeflerine ve ihtiyaçlarına en uygun simülasyon aracını seçmelerinin sağlandığını, bu sayede seminerlerin daha verimli hale getirildiğini belirten Prysmian Group Türkiye Malzeme Teknolojileri Müdürü Alaettin Şenkaya, yurtdışında yürütülen çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Girişimi diğer ülkelerde de başlatmak üzere ekiplerimizin verdikleri hazırlık eğitimleri, Türkiye’den giden uzmanlar tarafından hem pratik hem de teorik olarak gerçekleştirildi. İlk olarak Prysmian Group İngiltere bu girişimi etkin bir şekilde, ülkesinde uygulamaya başladı. Türkiye’de başarıyla hayata geçirdiğimiz ve halen çalışmalarını sürdürdüğümüz bu girişimin, bizlerin öncülüğünde Avrupa’dan başlayarak dünyaya yayılmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Prysmian Group Türkiye’nin başarısı diğer ülkelere örnek oldu Türkiye’nin başarısını ve uzmanlığını dünyaya taşımaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise şunları söyledi: “Türk kablo sektörünün bugüne kadarki en kapsamlı bilinçlendirme projesi olma özelliğini taşıyan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi ile bugüne kadar Türkiye’de yaklaşık 2700 sektör profesyoneline ulaştık. Benzer görünen kabloların çok farklı performans gösterebileceğine dikkat çekmek ve düşük kaliteli ürünleri tercih etmenin getirebileceği olası riskleri vurgulamak amacıyla, Türkiye’de başlattığımız bu girişim diğer ülkelere de örnek oldu. ”Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?