25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Colorex yüksek Ar-Ge çalışmaları ile en iyi renk standardını yakalama kabiliyetini sürdürüyor

Colorex yüksek Ar-Ge çalışmaları ile en iyi renk standardını yakalama kabiliyetini sürdürüyor

Kuruluşu 2006 yılına dayanan Colorex Konsantre Boya ve Plastik Sanayi, al-sat hizmeti ile başlattığı ticaretini 2009 yılında küçük bir üretim atölyesi kurarak sürdürdü. 2014 yılında Bursa OSB’ye taşınan firma, üretim kapasitesini de yaklaşık dört katına çıkararak aylık 500 ton konsantre boya üretir (masterbatch ) üretüm kapasitesine ulaştı. Öte yandan, Ar-Ge faaliyetlerine de yoğunluk veren firma, 2016 yılında KOSGEB desteği ile yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla yenilediği laboratuvarları ile de çalışmalarında öncü oluyor.

Ağırlıklı otomotiv ve boru sektörlerinde kullanılan plastik ürünler olmak üzere hemen her sektör için üretilen plastik ürünlerin renklendiricisi olan konsantre boyasını (masterbatch )imal ediyor. Bünyesindeki laboratuvarı sayesinde en iyi renk standardını sürdürülebilir kılma kabiliyetine sahip olan Colorex, uluslararası standartlarda belirlenen yüzde 1’lik renk sapma payının üstüne çıkmayan kalitesi ile hizmet veriyor. Bu bağlamda, müşteri memnuniyetini de en üst seviyede tutmayı başaran Colorex, genç dinamik ve tecrübeli bir ekip ile kaliteli bir hizmet vermektedir.

Öncelikli hedefleri ihracat

Yurt içi hizmetlerinin yanında son yıllarda ihracatı da eklemenin planlarını yapan Colorex, bu hedefle Avrupa pazarı üzerine çalışıyor. Doğu Bloku ülkeleri ile Rusya pazarını da yakın markaja alan firmanın orta vadeli hedefi yüzde 25 ihracata çalışmak. Kurulduğu günden bu yana kaliteden ödün vermeden ciroda her yıl ortalama yüzde 20’lik büyüme yakalayan Colorex, 2020 yılında yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle hedeflerde her ne kadar sapma yaşansada, kararlı ve emin adımlarla büyüme hedeflerini ve yatırım planlarını uygulamaya devam etme kararı aldı.

Üretimde çevre politikası

Plastik ürünlere rengini vermesini sağlayan masterbacth ürün çeşitliğinde, müşterinin ihtiyaç duyduğu her renk tonunu üretebilme kabiliyetine sahip Colorex, ”doğanın bütün renkleri elimizin altında” sloganıyla çıktığı bu yolda , üretimde sıfır atık kavramını benimsiyor.

Müşteri portföyündeki çeşitlilik ile avantajı yakaladı

Colorex Konsantre Boya ve Plastik Sanayi Genel Müdürü Murat Doğan: “Her yıl ciromuzda ortalama yüzde 20 artışımız olurdu. 2020 yılı için de benzer oranlar hedeflemiştik; ancak pandemi sürecinde hedeflerimizde yaklaşık yüzde 30’luk sapma söz konusu. Ancak yine de bu süreci başarılı bir şekilde atlatıyoruz. Bunu da müşteri portföyümüzdeki çeşitliliğe bağlıyoruz. Ağırlıklı otomotiv sektörüne ürün veriyoruz. Bu dönemde otomotiv sektöründeki durgunluğu boru sektörünün sezona başlaması ve virüs nedeniyle üretimi hızlanan tek kullanımlık poşet sektörü ile telafi ediyoruz. Öte yandan Ar-Ge faaliyetlerimizle de rekabet üstünlüğü sağlıyoruz.

Ürettiğimiz ürünlerde gıdaya uygunluk ve ışık haslığı unsuru da ayrıca önem veriyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ