23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Çok sayıda uygulamada çok yönlü ve yüksek kaliteli kesme performansı FANUC ROBOCUT ile tel erozyon işlemleri daha hassas ve güvenilir

Çok sayıda uygulamada çok yönlü ve yüksek kaliteli kesme performansı FANUC ROBOCUT ile tel erozyon işlemleri daha hassas ve güvenilir

Teoman Alper Yiğit
FANUC Türkiye Genel Müdürü

Dünyanın lider fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC, ROBOCUT elektrikli CNC tel erozyon makinesiyle (EDM) üretim proseslerinde yüksek kesim hızı, güvenilirlik, yüzey bitirme ve boyutsal hassasiyet fırsatı veriyor. ROBOCUT’ın tasarımı üst düzey stabilizasyonu desteklerken, FANUC’un ana odağı olan ideal kesim hassasiyetini rahatlıkla karşılıyor. Çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarına bağlı olarak α-C400iC ve α-C600iC olmak üzere iki modele sahip ROBOCUT serisi, maksimum 1000 kg ağırlıktaki iş parçalarını yüklemeye imkan tanırken gerçek rekabetçi kazanç ve büyük bir yatırım getirisi sağlıyor. Tüm ürün gamında uygulanabilir sürekli iyileştirmeler yapmayı sürdüren Japon otomasyon devi FANUC, ROBOCUT α-CiC serisi elektrikli CNC tel erozyon makinelerinde *(EDM) üst düzey kesim hızı, maksimum güvenilirlik, yüzey bitirme ve boyutsal hassasiyet özelliklerini buluşturuyor. İhtiyaçlar dahilinde FANUC tecrübesiyle geliştirilen ROBOCUT serisinde yenilenmiş mekanik yapı, çalışan yüzeyin tamamında hatve hata telafisi, konik kesim ayarlamasında sadeleştirme ve sertleştirilmiş tezgah standart olarak bulunuyor. Serinin AWF3 teknolojisi, suya daldırılmayan koşullarda sadece 10 saniyede hızlı, güvenilir otomatik tel takma sağlıyor. Makine konfigürasyonuna bağlı olarak daldırma koşullarında ise 500 mm’ye kadar otomatik tel takmaya izin veriyor.

ROBOCUT-LINKi sayesinde 32 makine birbiriyle etkileşim içerisinde oluyor

Kolay otomasyon için tasarlanan ROBOCUT’ta bulunan ileri teknolojili FANUC iH Pro kullanıcı arayüzünün kesim işlemini daha hassas ve verimli hale getirdiğini ifade eden FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, “ROBOCUT serimizde yer alan 15” çok dokunuşlu geniş ekran LCD ve iyileştirilmiş kullanıcı arayüzü, EDM işlemlerine yeni başlayan kişiler için bile kolaylık sağlıyor. Bu da montaj ve bakım işlemlerinin kalitesini de doğrudan etkiliyor. ROBOCUT’ın montaj operasyonu iki saatten daha kısa sürerken, örneğin besleme silindirleri bakımı ise sadece beş dakikada tamamlanabiliyor.

Standart olarak sunduğumuz ROBOCUTLINKi yazılımı ise üretim ve kalite bilgilerinin yönetimi noktasında yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılarımız operasyonları izleyebiliyor, elektronik posta uyarıları alabiliyor, sarf malzemelerini yönetebiliyor ve program transferi gerçekleştirebiliyor. ROBOCUTLINKi sayesinde 32 makine birbiriyle etkileşim içerisinde oluyor” dedi.

ROBOCUT ile hızdan ödün vermeden yüksek kesim kalitesi

ROBOCUT makinelerde tel kırılması olmadan daha yüksek kesim hızları elde etmeye yönelik yeni nesil boşaltma teknolojisini sunduklarını belirten Yiğit, diğer avantajlara dair şunları söyledi: “Kullanıcılarımız ROBOCUT’ı kullanırken alternatif olarak hızdan ödün vermeden yüzey bitirmesini iyileştirmeyi tercih edebiliyor. Bunun yanı sıra tasarımı hızlı ve kolay olup tel diş açma için daha fazla alan sunuyor. Seride yer alan AWF teknolojisi de makine konfigürasyonuna bağlı olarak batık şartlarda 500 mm’ye kadar otomatik tel beslemeye imkân tanıyor. FANUC iH Pro sayesinde kullanıcının arızadan önce yaklaşan sorunları fark etmesini sağlıyor, hatta arıza süresini en aza indirmek için kurum içinde düzeltmenin nasıl yapılabileceğini gösteren bir video veya görüntü almasını mümkün kılıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?