17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Coats telekomünikasyon alanında inovasyon çalışmalarını hızlandırdı

Coats telekomünikasyon alanında inovasyon çalışmalarını hızlandırdı

Bağlantıda kalma ihtiyacı her zamankinden daha fazla olduğundan iletişim teknolojilerinin stratejik önemi de günden güne artıyor. Telekom şirketleri artık teknoloji üreten ve müşteri ihtiyaçlarına göre çözümler geliştiren kurumlara dönüşüyor. Telekomünikasyon alanında inovasyon çalışmalarına hız kesmeden devam eden dünyanın lider endüstriyel iplik üreticisi Coats, yenilikçi çözümleriyle sektörü bir adım daha öteye taşıyor.

Türkiye’de 1952 yılından bu yana faaliyet gösteren Coats, Bursa’da bulunan ve Avrupa’daki en kapsamlı ve birçok yetkinliğe sahip üretim üssünde yer alan inovasyon merkezinde tekstil, performans ayakkabıları, kişisel koruma, telekomünikasyon ve enerji gibi farklı alanlara özel daha yüksek performanslı, dayanıklı ve hafif ürünler için inovatif çözümler geliştiriyor. Coats’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu EMEA İnovasyon Merkezi, Türkiye’den tüm dünyaya inovasyon üretiyor. İnovasyon üssünde telekomünikasyon sektörü için kabloların içinde yer alan tekstil komponentleri geliştiren Coats, cam elyafından iplikler ve para-aramid elyaf gibi en iyi malzemeleri kullanarak yenilikçi kablo koruma çözümleriyle sektöre desteğini sunuyor. Coats’un kablo çözümleri, dayanıklılığı kadar yüksek maliyetli değişim ve onarım masraflarını ortadan kaldırmasıyla da öne çıkıyor.

En zorlu koşullarda bile üstün dayanıklılık
Coats’un bu alandaki portföyü içerisinde yer alan su absorpsiyonu çözümleri, kablo binder ve yırtma iplikleri, kabloların performansını optimize ederek, her türlü zorlu ortam ve koşulda üstün dayanıklılık gösteriyor. Coats kablo binder iplikleri; para-aramid, cam, düşük veya çok düşük çekme oranına sahip polyester lifleri yalın veya üzerinde istenilen kaplamalarla üretiliyor. Coats Gral Binder SLS fiber tüplerde meydana gelebilecek hasarları da önlerken, Coats Protos ve Dabond Ultrabloc yüksek su emici özellikleri ile fark yaratıyor. Coats Ultrabloc SY çözümü daha yüksek su emme ihtiyacı olan kablo çeşitlerinde aşırı sıcaklıklara dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Tehlikeli solventlerin ve jellerin kullanım ihtiyacını ortadan kaldıran bu inovatif çözümler aynı zamanda daha az sarf malzemesi kullanılmasına imkân sağlıyor.

Coats’un çeşitli kaplama malzemeleriyle ürettiği Protos Ripcord ve Gral Ripcord yırtma iplikler ise aşınmaya karşı yüksek dirence sahip olmasının yanı sıra yırtma boyutunu azaltarak yırtma performansını artırıyor.

Bursa’daki EMEA İnovasyon Merkezi’nde farklı sektörlere yönelik ürünler geliştirmeye devam ettiklerini belirten Coats Performans Ürünleri Satış Müdürü Hüseyin Koca şunları söylüyor: “Pandemi ile birlikte hızlı bir değişim sürecine girdik. Telekomünikasyon açısından baktığımızda da oyunun kurallarının değiştiğini, son teknolojilere ve inovasyona yatırımların arttığını görüyoruz. Çünkü birbirine bağlı bir dünya yaratmak için mevcut çözümlerin yerine artık her koşula dayanıklı, daha hızlı ve yenilikçi çözümlerin kullanılması gerekiyor. Coats olarak telekomünikasyon alanında daha yüksek performans sunan, en zorlu koşullarda bağlantıda kalmaya yardımcı olan yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Birçok inovasyon ortağıyla iş birlikleri kurduğumuz üç ana merkezimizden biri olan Bursa’daki Coats EMEA İnovasyon Merkezi’nde geliştirdiğimiz çözümlerle dünyanın birbiriyle iletişim halinde kalmasına yardımcı oluyoruz”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ