17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Brm Polimer A.Ş Genel Müdürü İrfan PIRMIT: “Brm Polimer” yavaş fakat emin adımlarla sektörde yerini almaya başlamıştır.

Brm Polimer A.Ş Genel Müdürü İrfan PIRMIT: “Brm Polimer” yavaş fakat emin adımlarla sektörde yerini almaya başlamıştır.

Yaptığımız ürünler teknik bilgi, beceri ve tecrübe istemektedir. Teknik Masterbatch üretimi konusu ülkemizde yeterli desteklenmiyordu. Bu alanda kendimize önemli bir yer edindik.

Genç ve dinamik kadromuz, uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübemiz buna imkan sağlamıştır diyen Brm Polimer Genel Müdürü İrfan bey okurlarımız için sorularımızı yanıtladılar.

Brm Polimer firmanız ticari faaliyetlerine ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konunuz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Uzun yıllar bu sektörde profesyonel olarak çalıştım. Bu çalışma süresince var olan kendi işimizi kurma hayallerimizi güçlendirdik. Sektörde edindiğimiz tecrübelerle olgunlaştırdığımız hayalimizi, 2014 yılında gerçeğe dönüştürerek kendi firmamızı kurduk. Günümüzde plastik hammaddesinin kullanılmadığı yer neredeyse yok gibidir.

Plastikler çok çeşitlidir. Bu bağlamda faaliyet konumuz;

Plastikler için boyar madde ve proses katkılarını masterbatch formunda üretmektir. Yaptığımız ürünün dünyada ortak kullanılan terimi “MASTERBATCH” tir.

Üretim tesisleriniz ve çalışanlarınız hakkında neler söylemek istersiniz?

Üretim tesisimiz İstanbul Sultanbeyli’dedir. Türkiye’nin 2019 yılı ekonomik koşulları içerisinde 3 yeni makine alımı ile yatırımlarımıza devam ettik ve kapasitemizi arttırdık. Çalışanlarımız uzun yıllar bu sektörde çalışmış kişilerdir. Siparişin alınması, üretim prosesinde istenilen ürünün üretilmesi ve son olarak müşteriye sorunsuz bir şekilde teslimatın gerçekleştirilmesinin her aşamasında konusunda tecrübeli çalışanlarımız firmamıza büyük güç katmaktadır.

Ürünleriniz ve kullanım alanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Günümüzde plastik hammaddesinin kullanımı oldukça yaygındır. Plastikler kullanım alanlarına göre oldukça çeşitlidir. Sert veya yumuşak plastik, çalışma sıcaklığı düşük ya da yüksek olan plastik gibi birçok tipleri vardır. Bugün plastikten yapılan ürünler, metallerin yerine dahi geçebilmektedir. Ambalaj, elektrikli aletler, kablo, otomotiv, beyaz eşya, bahçe ve mutfak gereçleri, yapıinşaat, tarım gibi birçok sektörde plastik ürünler kullanılmaktadır.

Bahsettiğimiz sektörlerde kullanılan ürünlerin hemen hemen hepsi görünüm için renklendirilmektedir. Firmamız, bu sektörlerde kullanılan bütün plastik çeşitleri için standart ya da özel çalışma yaparak, kullanılan hammaddenin birebir aynısını kullanarak Masterbatch üretme bilgi ve becerisine sahiptir.

Firmanız Ar – Ge ve Ür –Ge çalışmalarına bütçe ayırıyor mu? Ar-Ge çalışmalarınız hangi aşamada?

Ar-ge ve Ür-ge; gelişen, büyümeye açık olan şirketler için çok önemlidir. Bu çalışmalarda çıkan yeni fikirler ve ürünler firmanın geleceğini belirler.

Bizlerde bu bölümlere gereken ilgiyi fazlasıyla göstermekteyiz.

Brm Polimer olarak bu yıl nasıl bir strateji izleyeceksiniz? Hedeflerinize yönelik yol haritanızı oluşturdunuz mu?

Firmamız henüz çok genç. Kurulduğu günden bugüne kadar sürekli büyümektedir. 2019 Yılında üretim alanında ciddi yatırımlar yaptık. 2020 yılında bu yatırımlarımız Ar-Ge ve laboratuvar bölümlerimizde devam edecektir.

Brm Polimerin sektördeki konumu ve pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

“Brm Polimer” yavaş fakat emin adımlarla sektörde yerini almaya başladı. Yaptığımız ürünler teknik bilgi, beceri ve tecrübe istemektedir. Teknik Masterbatch üretimi konusu ülkemizde yeterli desteklenmiyordu. Bu alanda kendimize önemli bir yer edindik. Genç ve dinamik kadromuz, uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübemiz buna imkan sağlamıştır.

İhracatınız var mı? Varsa ağırlık olarak hangi ülkelere yapmaktasınız?

Üretimimizin %40’ını ihraç ediyoruz. Genelde Doğu Avrupa, Rusya, Kafkasya Bölgesi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ve Kıbrıs.

Son olarak Brm Polimerin sektördeki misyonu ile ilgili değerlendirmelerinizi paylaşır mısınız?

Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde ülke ekonomisine katkıda bulunup yeni iş istihdamları oluşturmak, kaliteyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak müşterilerimizin en kaliteli ürünü en uygun fiyata temin etmesini sağlamaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ