28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

BASF ve Ebusbar, Çin’deki e-Mobilite pazarı için konsept bir süperşarj yapısı sundu

BASF ve Ebusbar, Çin’deki e-Mobilite pazarı için konsept bir süperşarj yapısı sundu

BASF’nin Zhanjiang Verbund tesisindeki Mühendislik Plastikleri fabrikasının açılışı kapsamında, BASF ve Ebusbar, BASF’nin yenilikçi çözümleriyle geliştirilen konsept bir süperşarj yapısı sundu. Ultramid® PA, Ultramid® Advanced PPA, Ultradur® PBT ve Elastollan® TPU, yeni oluşturulan süper şarj konseptinin çeşitli bileşenleri ile elektronik parçaları, şarj tabancaları, devre kesiciler, şalterler ve kablolarının muhafazası için kullanılıyor.

BASF Asya Pasifik Performans Malzemeleri Endüstriyel İş Yönetimi Başkan Yardımcısı Marilyn Lye, “Konsept süperşarj yapısında kullanılan malzemeler, alev direnci ve elektrik yalıtımı dahil olmak üzere mükemmel mekanik özelliklere sahip. Tescilli simülasyon teknolojimiz Ultrasim® aynı zamanda tasarım döngüsünün kısaltılmasına da yardımcı oluyor” dedi. Yüksek güçlü şarj cihazlarında kullanılan malzemelerin ön koşulları, yüksek akım ve gerilim yüküne dayanma gereksiniminden dolayı daha zorludur. Bu nedenle bu şarj yapılarının, yüksek sıcaklıklarda mükemmel mekanik performans sergileyen ve yüksek boyutsal stabiliteye sahip yüksek performanslı malzemelerden üretilmesi gerekir.

Ebusbar Başkanı Lin Guojun ise; “Konsept süperşarj yapısı; güvenilir, dayanıklı ve emniyetli yüksek güçlü şarj cihazlarına yönelik artan talebi nasıl karşılayabileceğimizin en iyi örneğidir” dedi.

Lin Guojun, sözlerine şöyle devam etti: “Çin’in 2025 yılına kadar küresel elektrikli araç pazarının yaklaşık yarısını oluşturması beklendiğinden, şarj altyapısı elektrikli araçların yaygın olarak kullanılmasında kilit rol oynuyor. Bu nedenle, şarj yapılarının oluşturulması, piyasa ihtiyaçları ve devlet yatırımı ile paralel olarak hızlanmıştır. Özellikle yüksek güce sahip şarj yapıları, elektrikli araçların şarj edilmesinin fizibilitesini ve tüketici deneyimini iyileştiriyor.” BASF’nin Tasarım Merkezi, konsept süperşarj yapılarının tasarlanmasına katkı sağlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?