01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Atakale Orman Ürünleri Genel Müdürü: Can GÜRÜN Kurmuş olduğumuz bu tesiste hedefimiz her zaman görseli güzel, kaliteli, uygun fiyatlı, dayanıklı ürünler sunmak ve titiz çalışmaktır.

Atakale Orman Ürünleri Genel Müdürü: Can GÜRÜN Kurmuş olduğumuz bu tesiste hedefimiz her zaman görseli güzel, kaliteli, uygun fiyatlı, dayanıklı ürünler sunmak ve titiz çalışmaktır.

Atakale Orman ürünleri Genel Müdürü Can Gürün ile ürünleri ve 2021 hedefleri hakkında röportaj gerçekleştirdik. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhabalar, ben Can Gürün. 1996 tarihinde Çanakkale’de doğdum. Beden eğitimi öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra 1970 yılından bugüne ata mesleği olan ahşap ürünlerin yapımı ve işlenmesi sektöründe kendime yer edinmek istedim. ATAKALE ORMAN Ürünleri’ni kurarak genç girişimcilik yolunda, sistemim ve ekibim ile babamdan bana kalan bilgi birikimiyle yola çıktım.

ATAKALE firma adının anlamı nedir? Nereden geliyor?

Ata mesleği olan, kerestecilik ve ahşap ürünlerinin yapılıp işlenmesi rolünü benimseyen ailemden esinlenerek Ata’yı buldum. Yaptığım ürünlerin sıfır hataya yakın, sağlamlığı ve dayanıklılığını hedef alarak ( KALE gibi oluşu ) ve Çanakkale’nin Kale’sini alarak iki cümleyi birleştirip elde ettim.. ATAKALE üretim tesisiniz hakkında biraz bilgi verir misiniz?

ATAKALE, İzmit/Kocaeli’nde 3.000 metre kare alana kurulan, her türlü ahşap işinin yapılabileceği makinelerin bulunduğu bir fabrikadır.

Kurmuş olduğum bu tesiste hedefim her zaman görseli güzel, kaliteli, uygun fiyatlı, dayanıklı ürünler sunmak ve titiz çalışmaktır. Nasıl çalışmalar yapıyorsunuz?

Öncelik olarak, ahşap kablo makaraları, ahşap palet, ahşap kapama tahtası, ahşap yükleme takozu, inşaatlık kereste ve istenilen ölçüde yapılan çalışmalar ile faaliyet göstermekteyiz.

Bize biraz sektördeki hedeflerinizden bahseder misiniz?

Doğduğum tarihten beri içinde bulunduğum bu sektörü zamanla sevmeye başladım ve işe daha çok iştahlandım. Geleceğe yönelik hedeflerim; kaliteli ve sağlam ürünler sunmak, müşterilerimle sağlıklı iletişimler kurup uzun yıllar çalışmak; olağan fiyatlarda hem kendimi hem de müşteriyi kurtaracak şekilde fiyatlar belirleyip iki tarafında sağlıklı iş hayatı olmasını sağlamak, zamanla vizyonum arttıkça sektöre ilişkin gelişimler ve girişimlerde bulunmak için öncü kuruluşlardan biri olma yolunda ilerlemek istiyorum.

Son olarak söylemek istediğiniz şeyler var mı?

Hayatım boyunca yapmış olduğum geçici işler dahil hep vizyonu yüksek olmayı benimseyip, çalıştığım ortamdan artı eksi bir şeyler kazanmayı hedefledim. Şimdiki olağan süreçte kendi işimi kurarak geçmişteki ve gelecekteki uzun yıllarda kazandığım/kazanacağım bilgi birikimini sunarak işimi geliştirmek ve daha büyük pazarlarda kendi yerimi almak istiyorum. Çalıştığım firmalarla uzun dönem ilişkiler kurup, sağlıklı bir iletişim içerisinde çalışmayı hedefleyerek yoluma devam etmek istiyorum.

Bu güzel röportaj için teşekkür ederim, sağlıcakla kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?