01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Akıllı İzleme ile Akıllı alışın

Akıllı İzleme ile Akıllı alışın

Veri toplama ve veri izleme, proses endüstrisinde son yıllarda görülen açık bir eğilimdir. Çünkü sırada gerçek zamanlı olarak neyin olduğunu gerçek anlamda bilirken gelecekteki kullanım için depolanan tüm arka plan verilerine sahip olmanın yoludur. Akıllı İzleme size birçok avantaj ve son müşterileriniz gerçek anlamda yenilik sağlar.

Konsept
Maillefer, bu yeni akıllı ürünle müşterilerin tüm üretim hatlarının veya bir hattaki belirli makinelerinin performanslarını gerçek zamanlı olarak izlemeye başlayabilecekleri eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Bu izleme, bir hattın veya aynı kaliteyi üreten birkaç hattın, hatta farklı tedarikçilerin hatlarının bile temel proses parametreleri olabilir. Ayrıca, kalite ile ilgili belirli parametreleri izleme doğrultusunda bir pazar ihtiyacı olduğu açıktır. Bu durumda, nihai kaliteyi garanti altına almak amacıyla gerçek zamanlı veri toplama, depolama ve analiz için çeşitli ölçüm göstergeleri bağlanır.

Çeşitli olasılıkların gösterimi
Üretim Alanı Verileri
Akıllı izleme ailesi içinde, Üretim Alanı Verileri, iki farklı ürün teklifinden ilkidir. Bu ürün, ilgili veri etiketlerini (yani veri alanlarını) sınırsız bir süre için üretimden saklar. Bir Maillefer hattına, başka bir tedarikçinin hattına veya herhangi bir makineye veya akıllı sensöre etiket atayabilirsiniz. Amaç, gerektiğinde analiz edilebilecek verileri sağlamaktır. Depolama temelde sınırsızdır, ancak disk kapasitesi ve akıllıca bir yedekleme stratejisi ile belirlenir. Analiz aracı, verilerin Eğilim Belirleme, Raporlama ve doğrudan Sorgulama araçlarının dâhil edildiği tanıdık Historian Client’dır. Standart 500 etiket toplamayı veya 5000 etiketlik daha büyük bir paketi tercih edebilirsiniz. Standart, tüm hatlardan kaliteyle ilgili belirli parametreleri toplamanız gereken ve benzer bir ölçüm göstergesine (örneğin, çap göstergeleri) sahip olduğunuz durumlar için çok uygundur. Birden fazla parametresi olan daha büyük, daha karmaşık hatlarla çalışırken (örn. Tam enerji kablo üretim hattı), 5000 etiket seçmek daha akıllıca bir tercih olacaktır.

Üretim Alanı Mükemmelliği
Bu ikinci paket, güçlü analiz ve hızlandırılmış karar verme özellikleri sunar. Son derece görsel, bilgilendirici ve özel olarak tasarlanmış gösterge panoları, üretim sürecine daha geniş bir anlayış getirmektedir. Giriş konfigürasyonları, yönetim ve üretim personeli için kolay çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda Önleyici Bakım aracılığıyla makine bakım işlevlerini de içerir. Gerçekten de, bir PM modülü bakım görevleri programını, açıklamalarını ve mühendislik belgelerini entegre eder. Personel, bakım işlerini denetlemek ve gerçekleştirmek için doğru bilgilere doğrudan erişim sağlar.

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir ana sayfa
Üretim Alanı Mükemmelliği ile bakım ekibiniz, tüm bileşenler için üretim hattındaki görevler hakkında güncel tutulur ve bir sonraki üretim kapanışı için haftalar öncesindeki faaliyetlerini kolayca planlayabilirler. Belirli makineler için hayati önem taşıdığını bildiğiniz görevleri ve uzun vadeli çalışmayı garanti etmeniz gereken yerlerde değiştirmek ve eklemek için erişim haklarına sahip olursunuz.

Geleceğe İlişkin Teklifler
Maillefer, üretim hatları için hâlihazırdaki zeki kullanım miktarını sürekli olarak artırmaktadır. Akıllı İzleme ile kullanıcı anlayışı artmaktadır. İşlemlerdeki ve işlemedeki değişikliklerle ilgili doğru kararları vermek daha hızlı ve daha kolay hale gelmektedir. Akıllı İzleme, hurda ve malzeme kullanımını en aza indirirken hat çıktısını en üst düzeye çıkarmak için araçlar sunmaktadır. Sistem, titreşim, sıcaklık ve güç tüketimi göstergeleri gibi diğer kaynaklardan gelen önemli okumaları ve daha fazlasını dâhil etmek için normal hat sensörlerini aşmaktadır. Tüm bu ilgili bilgiler kusursuzca Akıllı İzleme’ye beslenir, böylece bu aracın sizinle ve gelecek yıllarda genişlemesine ve gelişmesine olanak sağlar. Üretim ekipmanınızın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmanıza yardımcı olmak için yeni bir izleme çağına adım atarken Maillefer’e katılın.

Roger Möller

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ