09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ahmad Tabbakh Katar ve Suudi Arabistan Bayimiz (sol) Murat Erdoğanlı (orta) Hanif Kablo Yönetim Kurulu Başkanı (orta) Mehdi Almaleh Hanif Kablo İhracat Müdürü (sağ): HANİF KABLO, üretiminin %90’dan fazlasını 50’nin üzerinde ülkeye ihraç etmektedir.

Çeşitli sektörlerde pek çok ülkede faaliyet gösteren, bünyesinde binden fazla personel istihdam eden ve 50 milyon doların üstünde ticaret hacmi olan “HANİF” gruba bağlı olan “HANİF KABLO” 2013 yılında TÜRKARAP ortaklığı şeklinde Gaziantep’te kurulmuştur.

Kısa sürede Ortadoğu’nun sayılı kablo üreticilerinden biri haline gelmiş ve yoğun talebi karşılayamamasından ötürü 2015 yılında Malatya’ya taşınmıştır.

Kalite anlayışı ve sektördeki gelişmeleri yakından takip eden vizyonu ile HANİF KABLO, Malatya 2. Organize sanayi bölgesinde 14.000 m² açık 4500 m2 kapalı alanda kurduğu yeni fabrikasında 3.300 ton bakır, 700 ton alüminyum, 8.000 ton plastik tüketimi ve 12.000 ton kablo üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim enerji kabloları üretiminin yanında TV ve Telefon
kablosu gibi haberleşme kabloları da Hanif Kablo markasıyla üretilmektedir.

Üretim, konusunda tecrübe sahibi yaklaşık 100 kişilik uzman bir ekip tarafından en son teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Ulusal ve uluslararası denetim kurumlarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE ve KEMA gibi kalite belgeleri HANİF KABLO markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir.

HANİF KABLO, uluslararası ve yerli standartlara göre üretilen ürünlerin yanı sıra özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre üretim yapabilmektedir.

Ürünler, üretimin her aşamasında ve özellikle de son kontroller sırasında modern test cihazları kullanılarak test edilerek yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılması sağlanmaktadır.
HANİF KABLO, üretiminin yüzde 90’dan fazlasını 45 ülkeye ihraç etmektedir, Malatya, Gaziantep ve İstanbul’daki ofisleri vasıtasıyla yurt geneline ve Suudi Arabistan, Dubai, Suriye, Libya, Cezayir ve Türkmenistan’da bulunan şirketleri ile de tüm mezkûr ülkelerin geneline satış yapmaktadır.
HANİF KABLO, Başta kalitesiyle fark yaratan, stratejik yatırımlarıyla güvenle büyüyen, geleceğe gururla taşınan lider marka olmaya daima devam edecektir.

“Ağır sanayi hamlesi” sloganı ile hareket eden HANİF KABLO, Hanif gruptan almış olduğu kuvvet ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile HANİF markasını uluslararası saygın bir marka haline getirmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?