01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

2M Kablo olarak; Kocaeli, Gaziantep ve Fırat Üniversiteleri’ndeydik.

2MKABLO, Elektrik Port iş birliği ile Gaziantep Üniversitesi Bilart Öğrenci Kulübü, Fırat Üniversitesi Febitek Öğrenci Kulübü ve Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü Power & Energy Society’nin düzenlediği Sektör Günleri ile Üniversite & Sanayi iş birliğini güçlendirmeye devam ediyor. Her üç üniversitenin de Mühendislik Fakülteleri’nde gerçekleştirilen Sektör ve Kariyer Günleri’ne katılan 2MKABLO, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte İş Geliştirme Mühendisi Sercan Çakaroğlu ‘Satış Mühendisliği’nin Şifreleri’ hakkında bilgi verirken, kariyer oturumun da Pazarlama Sorumlusu Emrah Yeğin’in de katılımıyla öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladılar.

Etkinlik öncesinde Üniversitelerin ilgili bölümlerinden akademisyenler ile toplantı yapılarak mevcut eğitim müfredatı, laboratuvar imkanları ve bu konuların geliştirilmeleri üzerine görüş alışverişi yapılırken bu toplantılara Gaziantep Üniversitesi’nde Dekan Prof. Dr. Mustafa Bayram, Prof. Dr. Savaş Uçkun ve Y.Doç Dr. Nurdal Watsuji katıldı. Fırat Üniversitesi’nde ise Yazılım Müh. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Asaf Varol, Doç. Dr. Resul Daş, Doç. Dr. Engin Avcı, Yrd. Doç. Dr. Murat Karabatak ve febitek Akademik Danışmanı Arş.Gör. Nurhayat Varol, Kocaeli Üniversitesi’nde Prof. Dr. Bekir ÇAKIR, Doç. Dr. Ali Bekir YILDIZ, Doç. Dr. Ayşen BASA ARSOY, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Zeki Bilgin, Yrd. Doç. Dr. Birol ARİFOGLU, Doç. Dr. Nuran YÖRÜ- KEREN ve Yrd. Doç. Dr. Arif DOLMA katıldı. Toplantının ardından akademisyen ve öğrenci kulübü yetkilileri ile beraber yenilen öğle yemeğinin ardından etkinliğe geçildi.

İş Geliştirme Mühendisi Sercan ÇAKAROĞLU, 2MKABLO hakkında kısaca bilgi verip, kablo türlerinden ve kullanım alanlarını aktardıktan sonra konuşmasının geri kalanında; sektörde bizi neler bekliyor, satış mühendisi nasıl olunur, satışın inceliklerini anlatan sunumunu gerçekleştirdi. “Üretilen bir ürünü satamazsanız, o ürünün üretilme sürecini devam ettiremezsiniz.” diyerek satışın sürdürülebilirlikte büyük bir öneminin olduğunu belirterek sunumunu tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?