09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Yıldırım Folyo Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Sedat Demir; Folyoda çözüm ortağınız Yıldırım Folyo yeni fabrikasında hizmet vermeye başladı.

Yıldırım Folyo Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Sedat Demir; Folyoda çözüm ortağınız  Yıldırım Folyo yeni fabrikasında hizmet vermeye başladı.

Yeni fabrika binamızda Temmuz 2018 itibari ile tam kapasite ile üretime başladık. Silivri Ortaköy Sanayi Bölgesinde yer alan fabrikamız 3000 metrekare kullanım alanı ile daha rahat ve verimli çalışmamıza olanak sağlamaktadır diyen Sedat bey firmaları hakkında sorularımızı yanıtladılar.

Yıldırım folyo firmanız hakkında bilgi verir misiniz?Firmamız 40 yıllık tecrübesiyle kablo ve gıda sanayisine alüminyum folyo, bakır folyo, ve polyester film ürünleri ile hizmet vermektedir. Yıllık üretim kapasitemiz 9000 tondur. İşletmemiz müşterilerine daha kaliteli ürün ve hizmet sunmayı hedeflemekte olup, üretim teknolojisini geliştirerek ve kapasitesini her geçen yıl artırarak hizmetine devam etmektedir. İşletmemiz uzman kadrosuyla ve geniş makine parkuruyla laminasyon ,dilimleme, 5 renk rotogravür baskı ve tabaka kesim hizmetlerini kalite çizgisini bozmadan en rekabetçi fiyatlarla sunmayı hedef belirlemiştir.

Yıldırım folyo kabuğuna sığmadı ve yeni yerinde hizmete başladı yeni fabrikanız hakkında bilgi verir misiniz?

Yeni fabrika binamızda Temmuz 2018 itibari ile tam kapasite ile üretime başladık. Silivri Ortaköy Sanayi Bölgesinde yer alan fabrikamız 3000 metrekare kullanım alanı ile daha rahat ve verimli çalışmamıza olanak sağlamıştır. Daha geniş alana sahip olmamız makine parkurumuza ilaveler yapmamıza, dolayısıyla üretim kapasitemizi artırmamıza fayda sağlamıştır. İlave olarak laminasyon ,kesim ve spool sarım makine siparişlerimiz verilmiş olup bu sene sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Yıldırım folyonun ürettiği ürünler nelerdir ve kullanım alanları nelerdir?

Firmamız başta kablo sektörüne çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Sektöre iki katlı,3 katlı ve 4 katlı laminasyonlu ürünlerle hizmet vermektedir. Ürünlerimiz talep edilen teknik özellikleri taşıması adına en kaliteli hammaddelerden ileri teknoloji ile üretilmektedir. Alüminyum folyo , bakır folyo ve polyester film laminasyonlu ürünlerimiz spool sarım ve disk sarım olarak talep edilen şekilde üretilmektedir. İlaveten esnek boru ve gıda ambalajı sektörüne de lamaninasyonlu ve çıplak ürünlerimizle hizmet vermekteyiz.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahseder misiniz?

Firmamız çözüm ortağı olduğu kablo sektörü, esnek boru sektörü ve gıda sektörlerinde en rekabetçi fiyatları , kalite ve hızlı hizmetle sunabilen bir üretici firmadır. Özellikle kablo ve esnek boru sektöründe dünya çapındaki üreticilere hizmet vermekteyiz. Global üretici sıfatına sahip firmaların dünya üzerindeki çeşitli merkezlerine ‘onaylı üretici’ olarak ürünlerimizi tedarik etmekteyiz. Onaylı üretici olmamız ,firmamızı diğer rakip firmalardan farklı ve ayrıcalıklı bir konuma yerleştirmektedir. Tesis etmiş olduğumuz uluslararası bayilik sistemiyle de pazarımızı geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

2018 yılının yarsını geride bıraktık bu yılın ilk yarısı ile ilgili izlenimleriniz ve değerlendirmeleriniz nelerdir?

2018 yılının ilk yarısı piyasalardaki kur baskısı nedeniyle biraz temkinli geçmesine rağmen firmamız hedefleri doğrultusunda bir sapma olmadan yoluna devam etti.Yılın ikinci yarısında ise bahsettiğimiz yeni makine yatırımları ile üretim kapasitesini artırarak daha hızlı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçladığımızdan dolayı daha verimli geçmesini planlıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?