03.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Erdem Eker Genel Müdür; YERLİ ÜRETİME GÜVENİ ARTIRACAĞIZ

Erdem Eker
Genel Müdür / General Manager

KABKOM, üretim artışı ve teknolojiye yatırım yaparken aynı zamanda markalaşmaya da önem veren bir firmadır. Sektörde dışa bağımlılığı ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Kabkom Genel Müdürü Erdem EKER yerli üretime güveni de artıracaklarını ifade ediyor.
Temelleri 2011 yılında atılan Kabkom A.Ş., 2013’te İstanbul merkezli olarak kurulmuş olup halen, modern üretim tesisi ve kalifiye eleman kadrosuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Marka, üretim artışı ve teknolojiye yatırım yaparken aynı zamanda markalaşmaya da önem veriyor.

HIZLI TEDARİK SAĞLIYOR
Öncelikli amaçlarının yurtdışı kaynaklı tedarik edilen ürünlerde ortaya çıkan maddi ve teknik problemleri ortadan kaldırmak olduğunu belirten Kabkom Genel Müdürü Erdem Eker bu süreci, ”Kablo üreticisi, hammaddesini yurtdışından sağladığında termin süresi uzun olmakla birlikte ödemeyi malzeme gelmeden önce yapıyor ve elinde gereğinden fazla stok bulunduruyor. Ayrıca stokladığı ürün kalitesinde bir problem çıktığında geri dönüşleri uzun zaman almakta olup bu tarz sıkıntıları ortadan kaldırmak Türkiye ve Orta Doğu Bölgesinin bütün Kablo Kompaundu ihtiyacını karşılamak için hem Ar-Ge çalışmaları hem de üretim kapasitesini arttırma çalışmaları yapıyoruz” şeklinde ifade ediyor.

YATIRIMLAR AR-GE ‘YE
KABKOM,15’i mühendis olmak üzere 55 çalışanı ile 7 gün/ 24 saat kalite kontrol süreçlerini işletiyor. Üretim kapasitesini arttırırken bir yandan da Kalite Kontrol ve AR-GE laboratuvarına öncelik veren firma bu alandaki yatırımlarını devam ediyor. Yatırımlarının meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden Eker,”Çeşitli ürünlerimiz için Patent çalışmalarımız, Brezilya ve Avrupa Ortaklı AB Projelerimiz devam ediyor. Proje kapsamı, düşük yoğunluklu yüksek LOI değeri içeren HFFR Kompaundların geliştirilmesi, bu esnada kendi bünyemizde yapabildiğimiz test ve analiz çeşitliliğini arttırmayı hedefledik. Yine aynı kapsamda ISO 17025 Laboratuvar Kalite Güvence Belgesi tedarik edilerek Akreditasyon sürecinin alt yapısını sağlamayı amaçladık. Bu sayede Türkiye’nin en büyük handikaplarından biri olan yerli üreticiye karşı güven ve yurtdışından görmüş olduğumuz talep ve destek de artırılmış olacak, Türkiye’nin ve Avrupa’nın CPR Yapı Yönetmeliğinin şartlarını sağlayan Kompaundunu geliştirmenin gururunu yaşıyoruz” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?